Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) "Problem" z automatyczną skrzynią



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rayek2018

Czytelnik



Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limerick
Posiadane auto: Kia carnival
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Sty 2019, 17:24
Temat postu:

"Problem" z automatyczną skrzynią


Witam wszystkicj. Sytuacja dotyczy Kia Carnival 2012r, 2.9 diesel z automatyczną skrzynką. Auto mam pół roku i w sumie bylo tak od poczatku ale że to mój pierwszy automat to dopiero niedawno zacząłem go dobrzè ogarniać. Pytanie jest następujące:
Czy každy automat działa jakby miał zamontowane wolne koło?
Dokładniej mówiąc obroty zawsze wracają do tych na biegu jałowym przy odpuszczeniu gazu. Dopiero przy predkościach powyżej 100 km/h "zpstają" na wyższym poziomie. Nie mam jak tego porownac z innym autem wiec pytam tutaj.
Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry
caruś

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 16


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Kwi 2019, 21:06
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) "Problem" z automatyczną skrzynią


Witam
Ja mam carusia z 2008 roku z 2.9 crdi 185KM automat i jak odpuszczę do po prostu hamuje silnikiem oczywiście słabiej niż
manualna skrzynia ale hamuje. Natomiast w tiptronicu zrzucanie biegów powoduje u mnie lepsze hamowanie.Używałem tego na przykład w terenie górzystym.Ogólnie ten model to znaczy mój rocznik chyba nie ma wolnego dwumasowego jeżeli
ci o to chodziło. Dopiero w rocznikach od 2010 wystepuje bo jest do kupienia na allegro.
JAk coś to proszę pytać mam już 4 egzeplarz i nie zamienił bym na inny model.
Pozdrawiam
Powrót do góry
MKmagic

Debiutant



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Kia Carnival II 2,8crdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lip 2019, 12:14
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) "Problem" z automatyczną skrzynią


Cześć. U mnie jest tak, jak piszesz. W przedziale 40-80 km/h działa jak dwusuw - przy zdjętej nodze z gazu zachowuje się, jak na luzie lub wysprzęglony. Powyżej 80 systematycznie (im szybciej, tym mocniej) hamuje silnikiem. Z kolei przy zjazdach z góry zauważyłem, że jak go puszczę, ale po przekroczeniu 80 km/h lekko kopnę hamulec, silnik łapie mocniej, i ten zjazd z góry jest hamowany dość skutecznie (auto się nie rozpędza).
Do jazdy w mieście, gdzie bywają długie uliczki z ograniczeniem do 40 używam HOLD (przycisk na wybieraku). Tryb raczej do jazdy na śniegu/lodzie (Carnival na lodzie???) bardzo ślamazarny ale fajnie trzyma te 40 i się nie rozpędza bardziej oraz nie wrzuci 4+.
Auto Carnival 2008 2,9 crdi Smile
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaSportage

58 900

2013r.

146 185 km

śląskie

KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaSportage

69 900

2016r.

169 328 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System