Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Problem z przełącznikiem świateł po wymianie nagłośnienia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MKmagic

Debiutant



Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Kia Carnival II 2,8crdi 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lip 2019, 14:22
Temat postu:

Problem z przełącznikiem świateł po wymianie nagłośnienia


Cześć. Tyle lat chwalę mojego Carnivala a tu... masz.
Doszedłem wreszcie do etapu, gdzie miarka się przebrała i przed wakacyjnymi wyjazdami postanowiłem wymienić głośniki. Trzeba było przy tym dostać się do tyłu radia, bo (jak zapewne wiecie) instalacja głośnikowa w Carnivalu zrobiona jest... zdumiewająco. Z radia kable biegną do głośników wysokotonowych na podszybiu a stamtąd do drzwi. Słabo trochę. Trzeba było więc pociągnąć nowe przewody do wysokotonowców. Ale to poogarniałem i jest bajka.

Podczas tego przedsięwzięcia stało się coś zupełnie nieoczekiwanego: przestało świecić podświetlenie zegarów. Dziwne, bo wszystkie lampki i bezpieczniki były OK. Przekopałem to forum i wyczytałem, że są Carnivale, które mają cztery pozycje na przełączniku, z pozycją Auto. U mnie tak nie ma. Jest jak w zwykłych: OFF, pozycyjne, ON. W OFF świecą się światła, ale deska nie. Na ON zaświeca się podświetlenie deski. Reszta właściwie zostaje bez zmian.
Co dziwne, auto zostało przywiezione z Niemiec, więc ten "automat" do świateł wydaje się dość nieoczekiwany.
Kolega, z którym robiłem te głośniki podciągnął do jednej kostki zasilanie tak, że teraz podświetlenie zegarów działa, ale za to nie działają światła do jazdy dziennej. Co zabawne, pozycyjne świecą w pozycji OFF a mijania nie.
Tymczasowo w dzień jeżdżę na światłach przeciwmgielnych (na 100% nie rażą) żeby widzieć kontrolkę na zegarach, ale...
Co się porobiło???
_________________
Pozdrawiam,
Marcin
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaVenga

22 990

2013r.

168 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

18 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

16 900

2010r.

219 144 km

łódzkie

KiaSportage

52 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

47 500

2013r.

200 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System