Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sephia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 23:49
Temat postu:

Uszczelniacze popychaczy


Witam,
mam sephia 1,5 DOHC 99r., po rozruchu daje zasłonę dymną w postaci jasnego dymu (jak para wodna). Jednak wygląda mi to na olej - mechanik stwierdził że jak dymni tylko po starcie to uszczelniacze popychaczy do wymiany.
Ale jedno mnie dziwi, dlaczego chce do tego ploanować głowicę?, z tego co poczytałem można jest wymienić takie uszczelniacze bez zdejmowania głowicy.
Czy ktoś się orinetuje gdzie można zrobić taką rzecz i jaki koszt? (Płock, Warszawa)?

oleju bierze ok. 1l/1000 km (półsyntetyk 10/40)

Pzdr,
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 26 Gru 2008, 13:49
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


http://pl.youtube.com/watch?v=OckWNZoqm2U

coś takiego?
Daruj sobie uszczelniacze, szkoda pieniędzy. Ja to robiłem i nie dało absolutnie żadnego efektu. I faktycznie wymieniał mi bez ściągania głowicy. Niektórzy mechanicy po prostu albo nie umieją tego robić albo chcą więcej kasy zarobić.
Ale tak czy siak szkoda pieniędzy bo nic to niestety nie dało. Wymiane wtrysków też możesz sobie odpuścić bo to też przerabiałem...
Powrót do góry
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 03:03
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


R@D napisał:
http://pl.youtube.com/watch?v=OckWNZoqm2U

coś takiego?
Daruj sobie uszczelniacze, szkoda pieniędzy. Ja to robiłem i nie dało absolutnie żadnego efektu. I faktycznie wymieniał mi bez ściągania głowicy. Niektórzy mechanicy po prostu albo nie umieją tego robić albo chcą więcej kasy zarobić.
Ale tak czy siak szkoda pieniędzy bo nic to niestety nie dało. Wymiane wtrysków też możesz sobie odpuścić bo to też przerabiałem...


dzięki za info i filmik Smile bardzo podobny efekt, u mnie chyba nawet bardziej intensywnie, jak rano ruszam to w lusterku widzę na całej szerkości ulicy mgła. Pojawia się gdzieś 10 sekund po rozruchu, jest około 15 sekund i potem wszystko ok Smile
być może jest to jednak jakaś uszczelka i wycieka płyn chłodniczy, zauważyłęm, że słabo działało ogrzewanie, chociaz poziom płynu w zbiorniczku jest prawie maks. Dolewałęm wcześniej do zbiorniczka. Jednak okazuje się że trzeba dolewać przez wlew na chłodnicy (w instrukcji pisze oczywiście o wlewaniu do zbiorniczka), wlałem litr płynu, a w zbiorniczku wyrównwaczym bez zmian... natomiast zaczął dobrze grzać w środku.

Czyli to jednak płyn się jakoś przedostaje i daje taki efekt (pewnie i olej w ten sposób sie traci). Tylko pytaniem które uszczelki wymienić i jaki tego koszt? Doczytałem się że komplet usczelek to coś ponad 300 zł, ale ile założenie (skoro to i na rozrząd i na wał korbowy...)?

widać że likwidacja tego dymu to większy koszt
Powrót do góry
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 16:19
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


Po przeczytaniu setki postów na forum mazdy zakładam taką sytuację:

Ważna jest jakość oleju i to że powinien być rzadki czyli co najmniej półsyntetyk 10/40 jednak lepiej dać syntetyk 5/40. pierścienie olejowe nie radzą sobie z gęstym olejem stąd dymienie przy rozruchu.
Do tego bardzo zróżnicowane zużycie oleju – i to być może jest nie związane z dymieniem (niektórym dymi na biało i nie ubywa oleju, innym ubywa oleju i nie dymi).
Może być tak, że po 150-100k km uszczelki padaja i stąd traci olej, ludzie zalewaja gęstszym olejem i zaczyna się dymienie?

Poza tym biały dym to jednak wskazuje też na płyn w chłodnicy i być może wina jest po stronie uszczelki pod głowicą?

Najprościej będzie wlać lepszy olej i zobaczyć (faktem jest że jak ma się nieszczelne uszczelki to będzie jeszcze wiecej tracił ale może nie będzie dymił i będzie wiadomo co jest.)

Później pozostaje wymienić komplet uszczelek.
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 00:35
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


iveride napisał:
pierścienie olejowe nie radzą sobie z gęstym olejem stąd dymienie przy rozruchu.

No tak ale nie wiem jak u kolegi ale u mnie dymienie wystepuje tylko w zimie. W lato gdy temperatury w nocy sa dość wysokie to z rury nawet mała chmurka nie poleciała.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Gru 2008, 00:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 13:43
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


R@D napisał:
iveride napisał:
pierścienie olejowe nie radzą sobie z gęstym olejem stąd dymienie przy rozruchu.

No tak ale nie wiem jak u kolegi ale u mnie dymienie wystepuje tylko w zimie. W lato gdy temperatury w nocy sa dość wysokie to z rury nawet mała chmurka nie poleciała.



u mnie nigdy nie dymił wcześniej, ale gdy pojawiły się wycieki oleju na uszczelkach dodałem jakiś środek, to było w lato, zaczął dymić na jesieni i w zimę.

teraz wymieniłem olej na syntetyk 5/40 i przestał dymić nawet jak były najwieksze mrozy Wink
(wcześniej miałem półsyntetyk 10/40 Norauto ale też gdzieś dopiero od lata, by tracił mniej oleju - bo własciwie cały czas od nowości jeżdxił na syntetyku mobil1)
ciekawy jestem czy u Ciebie dymił w ostatnie mrozy?

U mnie wystarczyła wymiana oleju, a dymił jak ze świecy dymnej Smile, w bocznych lusterkach było widac tylko biały dym tak przez 10-15 sekund.
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 17:10
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


U mnie cały czas dymi jak jasna cholera. Kurde, może też bym zalał full syntetykiem? Rolling Eyes
Powrót do góry
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 19:29
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


warto spróbować, u mnie dymił niesamowicie, zalałem syntetykiem i z rury czyściutko, myslałem, że może mrozy i dlatego nie dymi, ale teraz też ani śladu.
widać ten silnik lubi dobry olej, tylko jest drobne ale..., ciekawe ile bedzie ubywało oleju, bo ciekł na uszczelkach.
nie polecam też oleju norauto, po półsentetyku dymił, wlałem ostatnio (przed wymianą) 2 razy po z kolei Statoil 10/40 też półsyntetyk i zauważyłem że dużo mniej dymił. Natomiast po zmianie oleju najzwyczajniej nie dymi.
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 20:04
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


Ryzykowne jest to że nie wolno zmieniać z mineralnego i półsyntetycznego na full syntetyk.
Ale w sumie chyba niewiele może mu zaszkodzić :/
Jak zrobi się trochę cieplej to kupię i wymienię...
Powrót do góry
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 15 Sty 2009, 00:29
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


R@D napisał:
Ryzykowne jest to że nie wolno zmieniać z mineralnego i półsyntetycznego na full syntetyk.
Ale w sumie chyba niewiele może mu zaszkodzić :/
Jak zrobi się trochę cieplej to kupię i wymienię...


jak ktoś długo jeździł na mineralnym i da syntetyk to rzeczywiście za szybko rozpuści szlam i nagar i może zatkać kanaliki,
wtedy lepiej użyć specjalny płyn do mycia silnika, w sumie też może zatkaćSmile ale ma pewnie bardziej odpowiednią formułę.
Powrót do góry
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 14:38
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


Dymienie to jednak wina nieszczelności w układzie zaworowym (uszczelniacze popychaczy lub jakaś inna uszczelka "okołozaworowa")

po jeździe ścieka olej przez zawory, ale jak się robi zimno jest na tyle gęsty że nie spłynie przez pierścienie, jak zalać rzadkim olejem to spływa także w zimę.
przy gestym oleju zapala się samochód i olej wrzuca do katalizatora tam po kilkunastu sekundach się nagrzewa i mamy parę olejową.

trezba patrzyć mechanikom na ręce może powiedział, że wymienił uszczelniacze a nie wymienił lub źle wymienił, chyba że podobny efekt daje uszczelka pod głowica i tamtędy cieknie olej do cylindrów, ale raczej cieknie od strony zaworów, a tam już nie ma uszczelek na bloku silnika.
Question Confused
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 14:51
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


Wymienić na pewno wymienił bo pokazywał mi stare uszczelniacze.
Nie wiem na ile jest to możliwe ale jeden mechanik uparcie twierdzi że są to prowadnice zaworów które są już w kiepskim stanie i nimi spływa olej do cylindra.
Powrót do góry
iveride

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: KIA SEPHIA II 1999, 1,5 DOHC
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 18 Sty 2009, 16:10
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


R@D napisał:
Wymienić na pewno wymienił bo pokazywał mi stare uszczelniacze.
Nie wiem na ile jest to możliwe ale jeden mechanik uparcie twierdzi że są to prowadnice zaworów które są już w kiepskim stanie i nimi spływa olej do cylindra.


a te prowadnice z czego są zrobione? z gumy? i czy z prowadnic olej nie powinien ściekać do komory silnika?

dla mnie popychacze, uszczelki na zaworach, uszczelniacze na popychaczach, teraz te prowadnice to ewentualne przyczyny, ale co to może być to nie mam pojęcia, może jeszcze "coś" jest wokół tych zaworów? Confused
Powrót do góry
Przemysław Wojtecki

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Torun
Posiadane auto: KIA Shuma 1,5 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Mar 2009, 15:22
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


u mnie zaczął dymić po zmianie oleju z syntetyka na półsyntetyk. przedtem nawet się nie pocił. mój mechanik sugeruje problemy z katalizatorem - absorbowanie wilgoci i po rozruchu wielka chmura. Fakt, że w suche dni dymi jakby mniej.
Powrót do góry
strazaczek

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowy sacz
Posiadane auto: kia sephia 1.6 GTX
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Mar 2009, 23:03
Temat postu:

Re: ( Kia Sephia ) Uszczelniacze popychaczy


jeśli dymi jasnym dymem i ubywa ci płynu chłodniczego zalecam wymianę uszczelki pod głowicą.Po tym zabiegu powinno być ok.
sprawdź w mądrych książkach czy potrzebny jest szlif głowicy.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sephia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sephia »

Opinie o samochodach Kia Sephia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sephia ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

50 900

2017r.

226 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie

KiaSportage

58 900

2013r.

146 185 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System