Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Opirus ) Kia Opirus - silnik nie odpala - ważne spostrzeżenie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Opirus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
veryfikator

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Gora
Posiadane auto: Kia Opirus 3.5 V6 Sporty EleganceEHFDW6D/0303
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Lip 2019, 20:29
Temat postu:

Kia Opirus - silnik nie odpala - ważne spostrzeżenie.


Dwa razy w mojej przygodzie z Opirusem zdarzyło mi się, że po podjechaniu na miejsce chwilowego zatrzymania z koniecznością zgaszenia silnika i wyjęcia klucza ze stacyjki, przy próbie ponownego uruchomienia silnika przekręcenie kluczyka w stacyjce powodowało zapalenie się wszystkich kontrolek, ale gdy przekręcałem kluczyk w pozycję zapłonu to wszystko gasło prócz wskazówek prędkościomierza a rozrusznik milczał. Zacząłem się zastanawiać, co się dzieje? Może auto ma jakiś ukryty feler? Może akumulator jest słaby? Ale akumulator jest nowy!!! Ma nie więcej niż 9 miesięcy!!! No i jeszcze jest to bateria dobrej marki i odpowiedniej mocy i pojemności. Poza tym problem wystąpił po długich trasach. Dzisiaj stało się to ponownie, gdy podjechałem pod górkę z parkingu i wysiadłem z samochodu, żeby pożegnać się z bliską mi osobą. Gdy wróciłem z powrotem do kabiny i podjąłem próbę uruchomienia silnika, to znowu wystąpiło ww. zjawisko. Tablica przygasała prawie całkowicie w chwili (świeciły się jedynie wskazówki zegarów), gdy przekręcałem kluczyk z pozycji ON w pozycję START, a starter nawet nie pyknął. Oczywiście od razu myśli o lawecie, co jest myślę naturalnym odruchem każdego, kto pierwszy raz jeździ autem z automatyczną skrzynią biegów. I nagle przyszło mi do głowy olśnienie. Zauważyłem, że dźwignia zmiany biegów jest w pozycji DRIVE!!! Nie przełączyłem biegów na PARKING i tak zgasiłem silnik. Takie wyłączanie nie jest wskazane i warto o tym pamiętać. Ale jeśli już rzeczywiście zapomniałaś/eś o tym, to przy problemach z uruchomieniem silnika sprawdź, czy przypadkiem nie zrobiłaś/eś takiego błędu jak ja. Przełączyłem dźwignię w pozycję D i auto bez problemu uruchomione. EUREKA!!! Nigdzie nie mogłem się doczytać o tej zależności w autach z automatyczną skrzynią biegów. Najwyraźniej tak to jest skonstruowane. Mam nadzieję, że ten opis pomoże komuś, kto zwątpi w swoje auta, tak jak ja, bo to tak naprawdę to jedynie brak doświadczenia z automatem. Very Happy Okazuje się, ze "nie należy gasić samochodu w innym położeniu wajhy niż P lub N. W skrzyni panują duże ciśnienia i jak gasisz auto na D|R to mozesz po jakimś czasie doprowadzić do uszkodzenia automatu. Zgasić Ci się udało, ale zapalić już NIE Wink Jest elektromagnes, który blokuje możliwość uruchomienia auta jeśli wajha nie jest na P lub N. Kiedyś zgasiłem camry tak jak Ty i byłem ostro przestraszony że nie chciała zapalić - dopiero po chwili zauważyłem jaki mam bieg.." (cytat autorstwa maniek_ls400 z forum toyoty http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=11525.0
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Opirus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Opirus »

Opinie o samochodach Kia Opirus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Opirus ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

11 900

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie

KiaCarens

44 700

2017r.

227 000 km

mazowieckie

KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System