Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Drzwi suwane elektrycznie - pytanie i problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cin91

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyszków
Posiadane auto: Kia Carnival II FL 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sie 2019, 13:11
Temat postu:

Drzwi suwane elektrycznie - pytanie i problem


Witajcie.
W moim Carnivalu (Grand Carnivalu) zwanym potocznie Carnival III (z grudnia 2006 r.) mam wspomaganie drzwi przesuwanych i ni cholerki nie rozumiem sposobu działania.

Po odpaleniu auta mimo włączonego wspomagania (PWR) drzwi przesuwanych nie da się otworzyć elektrycznie, a po wciśnięciu przycisku otwierania drzwi przesuwanych pojawia się tylko sygnał dźwiękowy. Po zgaszeniu auta i ponownym wciśnięciu przycisku otwierania drzwi - drzwi same się otwierają napędem elektrycznym.

Czy naprawdę w tym aucie nie da się elektrycznie otworzyć drzwi na odpalonym silniku? Jak podjeżdżam pod sklep i chcę wypuścić pasażerów, to muszę gasić silnik, aby otworzyć im drzwi? Niezbyt to wygodne.

Druga sprawa - wysiadły mi elektryczne lewe drzwiu (za kierowcą). Nie reagują w ogóle na przycisk. Działają tylko manualnie. Jeszcze do niedawna suwały się, ale nie odblokowywały, przez co siłownik ciągał drzwi, choć te były zahaczone o skobel na dolnej prowadnicy. Aby je otworzyć lub zamknąć trzeba było przytrzymać klamkę do momentu aż drzwi ruszą. Rozebrałem moduł, dobrałem się do silniczka, okazało się, że zębatki przeskakiwały - poprawiłem. Zaczęło działać na krótko, potem znów coś się zblokowało i drzwi się nie odryglowywały. A finalnie w ogóle przestały reagować, nie wydają nawet dźwięku gonga po wciśnięciu przycisku. Działają tylko manualnie.
Bezpieczniki 30A w bagażniku sprawdzone i są ok.

Czyżby padł moduł sterowania? Mile widziane porady.
Powrót do góry
Tadek_76

Debiutant



Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: Kia Carnival, Sedona, VG, 2.9, 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Paź 2019, 23:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Drzwi suwane elektrycznie - pytanie i problem


Cześć kolego,
jeżeli chodzi o drzwi, to te drzwi co ci się nie otwierają (chcą a nie mogą), masz spalony silniczek od odblokowywania drzwi, musisz wymienić, a drzwi tak normalnie otwierają się na zapalonym silniku, auto musi być na luzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

75 520

2019r.

57 700 km

mazowieckie

KiaSportage

47 900

2010r.

166 789 km

mazowieckie

KiaNiro

69 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie

KiaSportage

52 900

2012r.

183 613 km

kujawsko-pomorskie

KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System