Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Carens III- wymiana zwijaka i czujnika położenia kierownicy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Manuale
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Olas5

Debiutant



Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Wrz 2019, 08:39
Temat postu:

Carens III- wymiana zwijaka i czujnika położenia kierownicy


Zapaliła mi się lampka AIRBAG, po użyciu skanera HI-SCAN (opisanego na forum Hyundai) okazało się, że przyczyną jest błąd B1346-DAB resistance too high- przerwa w obwodzie poduszki kierowcy. Najbardziej podejrzany był zwijak kierownicy-co się potwierdziło. Niestety zwijaki do Carensa III są b. drogie wiec poszukałem, że do naszego auta pasuje zwijak od Hyundaia Santa FE. Do Hyundaia zwijaki sa znacznie tańsze zarówno nowe jak i używki. Wymiana polega na odkręceniu poduszki-2 śruby z boku poduszki, odpięciu poduszki odkręceniu koła kierownicy kluczem 22, zdjęciu koła kierownicy, demontażu plastików przymocowanych 3-wkretami, demontażu zwijaka (na dole dwa zaczepy plastikowe i u góry jedna spinka metalowa). Następnie wypięcie złączek ( u mnie były 3). Po wyjęciu zwijaka należy z niego zdemontować czujnik położenia kierownicy do ESP (4 zaczepy), założyć na nowy zwijak i wszystko zamontować w odwrotnej kolejności. Na koniec HI-SCANERem wykasować błędy. Ja kupiłem nowy zwijak do SANTA FE za 60 zł firmy NTE jednak jego wykonanie nie jest najlepsze i np. niektóre złączki b. ciasno wchodzą. Ważne aby przy zapinaniu złączek był charakterystyczny CLICK, ponieważ w obwodzie poduszki są specjalne zworki, które są odblokowywane właśnie po dociśnięciu złączek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Manuale Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Manuale


KiaVenga

42 500

2017r.

13 100 km

wielkopolskie

KiaCarens

47 300

2016r.

168 872 km

podkarpackie

KiaRio

36 999

2017r.

221 000 km

wielkopolskie

KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System