Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sportage ) skrzypienie w tylnym zawieszeniu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bialybialy

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 CRD-i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 15:42
Temat postu:

skrzypienie w tylnym zawieszeniu


moja kia na dolach dziurach itp wydaje dziwne odglosy skrzypienie z tylnego zawieszenia. tylko na glebokich dolach. po wizycie w serwisie nic nie stwierdzono. podobnie po wizycie w stacji kontroli pojazdow. pomozcie
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
WAMPIR

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj ŚLĄSKIE
Posiadane auto: KIA SPORTAGE 2.0 16V 98r
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 20:58
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) skrzypienie w tylnym zawieszeniu


jak niesmarujesz to niejedziesz :P (napeno jakieś złącza metalowo-gumowe tak zwane cimer bloki) ,jak byś dziennie jezdził po takich terenach to nic by nieskrzypiało ale napewno jest tak że 2 lub 3 razy do roku wjeżdzasz do lasu i wtedy tak jest :roll:
_________________
tylno napędowce są najlepsze SUPER JAZDA
Powrót do góry
gadu-gadu
rumor

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 5

Posiadane auto: SGE II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 05:17
Temat postu:

Re: skrzypienie w tylnym zawieszeniu


bialybialy napisał:
moja kia na dolach dziurach itp wydaje dziwne odglosy skrzypienie z tylnego zawieszenia. tylko na glebokich dolach. po wizycie w serwisie nic nie stwierdzono. podobnie po wizycie w stacji kontroli pojazdow. pomozcie


skrzypieć może kilka rzeczy, tym bardziej na głębokich dołach, bo suw elementów zawieszenia wchodzi w zakres NIE UŻYWANY na klepisku Smile
-na 100% nie ma już podkładek pod sprężynami (plastik, wycierający się na bank, w dodatku jeśli auto łochane po soli)
-amortyzatory: suche, stare, szmelc ze szrota zamiast nówek Smile
-przegub drążka reakcyjnego: suchy, zgnity itp, itp


ps
a tak swoją drogą, jak ma nie skrzypieć coś co jest stare, z reguły zaschnięte, zasyfione błotem ??!
-chcesz jeździć smaruj!! (niekoniecznie tak jak koledzy, niektórzy, tu radzą Smile
...serwis to ostatnie miejsce gdzie trzeba smarować TAM NALEŻY TYLKO OBSERWOWAĆ I UCZYĆ SIĘ!, i nie dać się doić dwa razy! Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
mrshadow

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 CRDI 4WD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sty 2009, 08:54
Temat postu:

Mam to samo


Witam, moje auto ma 11 000 km przebiegu i jest z 2008 roku, więc z pewnością nie jest stare i zużyte.W terenie nie licząc wyjazdu na Słowację na narty nigdy nie było używane, a pomimo to jakiś 1000 km temu pojawiło się irytujące trzeszczenie w tylnym zawieszeniu. Najczęściej można to usłyszeć przy przejeżdzaniu przez poprzeczną nierówność na jezdni, np. próg zwalniający. Wystarczy jechać około 5-10 km/h a hałas jest bardzo głośny. Mam wrażenie, że te trzaski pojawiły się, jak zaczęły się chłodniejsze dni. Za tydzień jestem umówiony na oględziny, zobaczymy co fachowcy w ASO stwierdzą. Postaram się napisać, jeśli dowiem się co jest przyczyną tych trzasków.

Pozdrawiam
Powrót do góry
bass150

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: SportageII 2.0 r2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Sty 2009, 11:09
Temat postu:

Skrzypienie


Mam ten sam problem z moim Sportagem ,w Sylwestra byłem w serwisie (Lubliniec) sprawdzali przez trzy godziny i doszli do wniosku że przyczyną są nienasmarowane gumy drążka stabilizatorów.Nasmarowali i zgrzytanie ustało na trzy dni jeżdżenia, teraz czekam na telefon od serwisu w celu wymiany tych gum. Pozdrawiam!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 14 Sty 2009, 11:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mrshadow

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 CRDI 4WD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 10:53
Temat postu:

trzaski w tylnym zawieszeniu - gumy w obsadzie stabilizatora


U mnie też diagnoza był taka sama, tylko szybciej do tego doszli - jakieś 10 minut Smile - ASO Tomaszów Maz. Od wczoraj jest spokój, ale ciekawe, czy problem został rozwiązany czy nie.
W razie czego, jeszcze dam znać

Pozdrawiam, Paweł
Powrót do góry
bass150

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: SportageII 2.0 r2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 19:01
Temat postu:

Skrzypienie


Wczoraj byłem w serwisie na wymianie gum stabilizatora ,wymienili obydwie gumy !!!.Skrzypienie ustało i jest wszystko w porządku,pytałem się jaka to przyczyna uszkodzenia tych gum, powiedzieli że wadliwe fabrycznie bo przejechane mam 9800km.Czas pokarze czy nie jest to wada konstrukcyjna tego typu samochodu czy też Słowaki zamontowali bubel.POZDRAWIAM :}
Powrót do góry
mrshadow

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 CRDI 4WD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2009, 12:45
Temat postu:

smarowanie nie pomogło


Niestety, zgodnie z tym co pisał bass150, smarowanie pomogło na 1 dzień Sad
Obecnie dalej skrzypi, może troszke mniej, ale niewiele. Tak więc i ja wybieram się ponownie do ASO z prośbą o wymianę tych gumek. Mój przebieg jest niewiele większy bo mam obecnie 11 800 km.

Pozdrawiam
Powrót do góry
bass150

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: SportageII 2.0 r2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lut 2009, 10:25
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) skrzypienie w tylnym zawieszeniu


Mineły trzy tygodnie od wymiany gum stabilizatorów,po przejechaniu przez policjanta mam taki sam zgrzyt na tylnym zawieszeniu.SUPER!!!
Powrót do góry
mrshadow

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 CRDI 4WD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 11:51
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) skrzypienie w tylnym zawieszeniu


o qrde! ja ba razie czekam, bo mają kłopot ze ściągnięciem tych gumek, mam umówioną wizytę na 20.02
Ale skoro mówisz, że starczyło na 3 tygodnie to zaczynam się bać.
Pewnie będzie to samo. Już mnie to skrzypienie do nerwicy doprowadza, miałem już różne auta, w tym pocziwego wartburga 1.3, którym zrobiłem 170 tys. km i nie było takich problemów.
No nic, zobaczymy co będzie dalej.
Powrót do góry
mrshadow

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 CRDI 4WD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 11:34
Temat postu:

ciągle czekam....


Jak dotąd u mnie nic się nie zmieniło - serwis twierdzi, że w magazynie centralnym nie ma tych gum....
Czekam na razie cierpliwie...
Powrót do góry
renia1

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 23:51
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) skrzypienie w tylnym zawieszeniu


Witam mam podobny proble z autem były wymienione amortyzatory,gumy pod sprężynami i w kielichach oraz sworzeń wachacza i nic bez zmian Twisted Evil
Powrót do góry
mrshadow

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 CRDI 4WD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Mar 2009, 13:03
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) skrzypienie w tylnym zawieszeniu


Wreszcie po 2 miesiącach (!) oczekiwania wymieniono mi te gumowe obsady stabilizatora. Na razie jest OK. Zobaczymy co będzie dalej Wink Pozdrawiam
Powrót do góry
bass150

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: SportageII 2.0 r2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 13:42
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) skrzypienie w tylnym zawieszeniu


Dzwoniłem do Warszawy[centrum fachowców] znają temat i bardzo przepraszają cały czas nad tym pracuje sztab .Gdy będą wiedzieli jak to usunąć to roześlą do serwisów wiadomość w celu powiadomienia właścicieli samochodów o naprawie. CIEKAWE!!!
Powrót do góry
renia1

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 08:32
Temat postu:

Re: ( Kia Sportage ) skrzypienie w tylnym zawieszeniu


JA MYŚLĘ ŻE ONI SPECJALNIE TAK ZWLEKAJĄ BO JAK SKOŃCZY NAM SIĘ GWARANCJA CZYLI(15 tyś) to będą nas mieli w nosie .Ja miałam ostatnio przebój z mojim autem pojechałam na wymianę opon wzieli klucze poproszono mnie żebym poczekała trele morele jak to zwykle w pewnym pomencie podchodzi pan pyta mnie się o rocznik auta odpowiadam że z maja 2008 a on mnie się pyta jak mocno był walony myślałam że z fotela spadnę nowe autu i walone odpowiadam przecież on jest z salonu oni na to że pod spodem jest lekko krzywy i że to skrzypienie jest przez to dzwonię do salonu gdzie kijanka była zakupiona i opowiadam o zaistniałej sytuacji a oni na to że sprawdzą w dokumentach czy nie jest to samochód z jakieś kolizji i to ma być niby nowe auto z salonu kpina w poniedziałek jadę do serwisu zobaczę co wymyślili.Wziąść nowe auto żeby nie jeździźć po mechanikach a tu jeszcze więcej się jeźdsi do serwisu nisz ze starym atem .Ja do mojego serwisu mam 150 km w jedną stronę ,a byłam już 7 razy od momentu pierwszego zaskrzypienia następna kpina .Jak chce się auto kupić latają jak muchy a potem ucikają .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sportage »

Opinie o samochodach Kia Sportage - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sportage ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCarens

46 900

2015r.

111 214 km

mazowieckie

KiaCarens

57 600

2017r.

119 254 km

podkarpackie

KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System