Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Kia Ceed problem z przybywającym olejem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pmarkocki

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): pl
Posiadane auto: Kia Ceed\\\'a c1 sw 1.6 crdi 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2021, 00:24
Temat postu:

Kia Ceed problem z przybywającym olejem.


hey
potrzebuję dobrego mechanika z okolic Zielonej Góry. Kupiłem niedawno Ceeda i pojawił się problem z przybywającym olejem. Jest go niestety dość dużo. 2 razy zaświecił mi się check z błędem p1405, ale po jakimś czasie zgasł, ale oleju przybywa. Sprawdzałem i zregenerowałem jeden wtrysk. Autko dość dużo pali (średnia ok. 7l) jak porównuję z średnim spalaniem. Innych błędów brak. Temperatury ok. Może ktoś będzie miał pomysł co może być przyczyną. Słyszałem, że może to być wina czujnika różnicy ciśnienia dpf, ale nie wiem jak to zdiagnozować, a wymieniać na siłę to za drogi interes.
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2021, 09:55
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Ceed problem z przybywającym olejem.


Oleju przybywa w dieslu 1,6 CRDi 116 KM.
Sprawa jest wg mnie jasna- masz zapchany dpf! Musisz go zregenerować i mozesz to zrobić na 2 sposoby.
Jedziesz na autostrade lub drogę szybkiego ruchu i jedziesz z prędkoscia ca 100-120 km/godz minimum 40-50 km .
To pozwala wypalić sadzę z dpfu/ bo on jest zapchany sadzą!/. Jesli to nie pomoze-to musisz zlecic chemiczne czyszczenie dpf-u- koszt ca 350-500 zł. Ostatecznosc to wymiana dpfu- koszt ca 1600 zl/zamiennik/. Byc moze, że poprzedni własciciel jezdził na krótkich dystansach i stał w korkach- wtedy dpfy sie zatykają.
Ale ja mam ten sam silnik 116 Km - tyle, ze bez dpfu i dwumasy i nie mam żadnych problemów. Jeszcze w 2010 r. produkowano Kijanki i Hyundaie CRDi własnie bez tych paskudnych dodatków! A jak bedziesz czyscił ten dpf to wyczysc tez zawór EGR- bo byc moze tez jest zapchany?
powodzenia-lechutek
P.S Ten sam silnik j.w 180 tys km bez dpf-u i dwumasy chodzi jak nówka-tylko serwis i leje a wtryski co 5 tys km czyscisz za 9 zł preparatem Diesel-Cleaner firmy K2 i masz swiety spokój!!!!
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
pmarkocki

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): pl
Posiadane auto: Kia Ceed\\\'a c1 sw 1.6 crdi 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2021, 15:44
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Ceed problem z przybywającym olejem.


Dzięki bardzo za pomoc. Wycieczkę po autostradzie już zrobiłem i czekam na efekty. Nie wiedziałem, że od 2009 roku ceed wychodził z dpf i wziąłem go w ciemno, a tu zonk. Muszę w takim razie znaleźć jakąś firme, która to czyści. Chyba, że masz jakąś do polecenia. Mam ciężkie doświadczenia z serwisowaniem auta.
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2021, 10:08
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Ceed problem z przybywającym olejem.


Zakup samochodu w ciemno!
Samochodu uzywanego w ciemno sie nie kupuje, tylko w"jasno"! Co to oznacza:
- musisz okreslic , gdzie bedziesz jezdził najwiecej i wtedy wybierasz pomiedzy dieslem a benzyna
- musisz znać wady modelu, który chcesz kupic/wszystko masz w autocentrum!/
- musisz znac wady i zalety silnika-zarówno benzynowego jak i diesla/wszystko jest w internecie!/
-musisz kupic wózek z pewnego zródła/ zagranica osobiscie, komis polski , ale z gwarancja i papierami, pierwszy własciciel z papierami, itd/
- jeśli nie masz pojecia o motoryzacji -weż fachowca-który juz po 1-szym odpaleniu wózka prawde Ci powie!
-musisz wziac pod uwagę równiez to , gdzie wózek jest produkowany/np , marka Renault z Maroka i Turcji -to totalnie kiepska jakosc!/
Ja mam Kia z Korei-bez dpf-u, dwumasy i z rozrządem na łańcuszku-jest bezawaryjny a rozrząd praktycznie bezobsługowy!
Ty masz Kijankę niestety ze Słowacji/Żylina/ a to jest kolosalna róznica jakościowa, bo w Kijankach z Europy jest masa czesci /gównianych/ z .. Europy. Moja Kia ma 15 lat-jak kupiłem miała 12 lat i niczego nie naprawiałem jeszcze-chodzi jak nówka. A co do serwisu-to ja mieszkam pod Warszawą i w stolicy pewnie jest 50 serwisów dpf-u. Ceny od 400 zł. Ale ja Ci proponuje za ca 2 tyg. Przegoń znów wózek po autostradzie i moze sie okazac-że tematu juz nie ma.
Mam mechanika na wsi , który za smieszne pieniadze robi wszystko i to w kazdym modelu i marce i samochód dostarcza po natrawie pod dom! Robi nawet blacharkę i to dobrze i tanio! Józefów koło Radzymina -Adam !
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
pmarkocki

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): pl
Posiadane auto: Kia Ceed\\\'a c1 sw 1.6 crdi 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2021, 00:46
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Ceed problem z przybywającym olejem.


Zakup nie był w ciemno tylko nigdzie nie było informacji, że ceed 1 gen wychodził w wersji z dpf, a przyznam szczerze nie sprawdziłem na aucie. Naczytałem się masę o tym modelu. Dużo jeżdżę, więc diesel jest jak dla mnie ok, szczególnie że z diesla się przesiadłem. Mieszkam przy niemieckiej granicy, więc trochę daleko, ale dobrze wiedzieć. Zastanawia mnie tylko duże zużycie paliwa, wg komputera 7l/100km (90-100km/h) a z tego co czytałem powinno być ok 6. Mam nadzieję, że czyszczenie/pranie to wyeliminuje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 31 Sty 2021, 00:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2021, 09:41
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Ceed problem z przybywającym olejem.


Jeszcze o czyszczeniu dpf-u.
Zapomniałem dodać , ze mozesz spróbowac sam wyczyscic chemicznie ten dpf. Kupujesz srodek do takiego czyszczenia, np. w Motochemia-Kraków/internetowo/ - najlepiej kup 2 a nawet 3 opakowania/6 zł !/. i zastosuj 2 lub 3 razy. To tez moze pomóc. Apropos spalania-to ten silnik ma fabrycznie 4,9 l-ale to jest lipa. Wg mnie 6 l/100 km to jak jeżdzisz spokojnie. Ja spalam ca 6,3 l -bo jestem troche wariat na drodze. na autostradzie to owszem 4,1 l ale tylko przy tzw. prędkosci ekonomicznej! Sprawedziłem to- jedziesz na obrotach-2500 obrotów na ostatnim biegu i u mnie to jest 4,1 l z klima!!! Daje to ca 110-112 km/godz predkosc- ale jest bardzo cicho i ekonomicznie. Mieszkałem w Gubinie 10 lat i znam cała zachodnia granicę i wszystkie przejscia od Albecku po Zgorzelec- bo mieszkałem 15 lat w Niemczech .
Ciekawostka dla kazdego dot sam Kia: własnie w listopadzie 2020 musiałem wymienic akumulator w Kia Cerato-no i wszystko byłoby normalnie, gdyby nie to, ze ten stary miał tyle samo lat co samochód-czyli 14 lat !!! Akumulator DELKOR 80 Ah. Oczywiscie koreanski- tyle wytrzymał!
pozdrawiam-lechutek
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
pmarkocki

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): pl
Posiadane auto: Kia Ceed\\\'a c1 sw 1.6 crdi 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2021, 12:50
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Ceed problem z przybywającym olejem.


Bardzo dziękuję za pomoc i będę działał.


Wracam z tematem, problem okazał się bardziej skomplikowany. Uszkodzony był czujnik temperatury przy dpf i auto cały czas chciało go wypalać. Pomogło czyszczenie i naprawa czujnika. Przybywanie oleju wynikało z cieknącej pompy CR. Mam nadzieję, że auto już bezproblemowo będzie służyć.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSportage

74 000

2016r.

90 000 km

lubelskie

KiaSportage

119 800

2023r.

20 000 km

śląskie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie

KiaCee'd

19 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaCarens

36 300

2013r.

210 327 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System