Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Schumen2

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2020, 09:32
Temat postu:

2.0 CRDi 140 KM


Witam, szukam opinii na temat tego silnika (2.0 CRDi 140KM). Czytałem trochę w internecie i ciężko coś obiektywnie znaleźć. Może ktoś doradzi czy warto zakup auta z tym silnikiem (przebieg około 170 tys. )?
Pozdrawiam
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2020, 08:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


4 lata z siinikiem 2,0 CRDi w Carensie. Nie polecam koledze tego silnika, -co prawda mocny , bo 140 KMi dosc oszczędny ale jest głośny i nie tak elastyczny. Ja go , co prawda wyciszyłem, ale -to jedyny sukces.
Jesli chce Pan wybrac wózek z silnikiem CRDi - to polecam silnik 1,6 CRDi -montowany od 05.2006 r w modelach Kia i Hyundai. Mam ten silnik i stwierdzam, ze jest o niebo lepszy niz ten 2-litrowy! Po pierwsze cichutki jak benzyna, znacznie elastyczniejszy, wieksza kultura pracy i bezawaryjny ! No i tez o ok. 1 litr niższe spalanie. Polecam go po 3-ch latch jazdy.
Moce 116 lub 128 KM. Najlepiej wybrac 128 KM np. w Carensie III, czy Soulu. Montowany był tez w Hyundaiu i 30. Ten 128 KM
montowany jest od 2010 r-najlepiej wybrac wózek z Korei/mam taki-jest genialny!/ a nie ze Słowacji. To jest istotna róznica jakosci podzespołów, bo europejskie podzespoły sa gorszej jakosci!!!!!
Polecam kazdy wózek Kia i hyundaia wyprodukowany w Korei Płd - bez dpf-u i koła dwumasowego z rozdządem na łancuchu! Wtedy nie ma sie co psuc. 3-ci rok jeżdzę takim samochodem ,a ma 14 lat i jezdzi i wygląda jak nowy. Zero rdzy na karoserii-Kia Cerato 1,6 CRDi Sport. Spalanie śr 5,6 l/100 km. Koszt 1 km to dzis ca 22 grosze a na autostradzie - to ca 17 groszy!! Jeżdzę duzo .wg mojej oceny ten silnik wytrzyma i 400 tys km !
pozdrawiam-lechutek
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
Schumen2

Czytelnik



Dołączył: 27 Maj 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2020, 15:49
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


A jak sprawa wyglada z awaryjnością ? Jakieś większe problemy? Generalnie auto jest „z rodziny” i dlatego konkretnie ten silnik mnie interesuje.
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2020, 07:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


Silnik 2,0 CRDi mozna uznać za bezawaryjny i tak tez jest opisywany w ocenach ekspertów , ale ja podtrzymuje moja ocenę-że nie kupiłbym samochodu z tym silnikiem. Jeżeli ma Pan na 200 % pewnosc, ze auto było od nowosci własciwie serwisowane to moze ryzyko jest małe. Jest jednak wiele elementów, które padaja w tych autach: dpf-y sie zapychaja, zawory EGR tez-jesli ktos jezdził w korkach i lał kiepskie paliwo, wtryski po ca 200 tys przebiegu-wg mnie trzeba wyjac i dac do sprawdzenia- bo one sa główna przyczyna awarii tego silnika. Koło dwumasowe tez moze wysiaśc. turbina raczej na pewno po ca 150-200 tys km do regeneracji, itd. U mnie po 173 tys km ten silnik sie rozleciał i juz nie opłacało sie go naprawiac ! przyczyna -było wg ekspertów- nietrzymanie interwałów przegladowych przez poprzedniego własciciela/ z Francji/. Wtryski l padły i po silniku!
Podtrzymuje moja opinie- znacznie lepszy jest silnik 1,6 CRDi VGt . Ale tylko 116 lub 128 KM, bo jeszcze jest 90 KM - ale tu jest stała geometria turbiny -mniej dynamiczny i ma kiepskie-nieregenowalne wtryski Denzo!!! W silnikach VGT/zmienna geometria turbiny/ masz wtryski Boscha i mozesz je za ... ca 300 zł/szt regenerować!
mam teraz 172 tys km na tym silniku- chodzi jak zegarek, a kiedy podjezdzam pod dom- moje psy nie słyszą tego , ze podjechałem!!!! Taki jest cichy- 140 Km/godz. na autostradzie i rozmawiasz dalej w samochodzie i nie ma problemów. Przy silniku 2,0 CRDi przy 120 km/godz juz nie słychac w samochodzie rozmowy !
Kiedys postawiłem moja stara Cerate koło nowej BMW 2,0 d - moja chodziła jak muszka - BMW-jak traktor i nie było czego porównywac.
Podtrzymuje moja opinie !
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2020, 07:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


Silnik 2,0 CRDi mozna uznać za bezawaryjny i tak tez jest opisywany w ocenach ekspertów , ale ja podtrzymuje moja ocenę-że nie kupiłbym samochodu z tym silnikiem. Jeżeli ma Pan na 200 % pewnosc, ze auto było od nowosci własciwie serwisowane to moze ryzyko jest małe. Jest jednak wiele elementów, które padaja w tych autach: dpf-y sie zapychaja, zawory EGR tez-jesli ktos jezdził w korkach i lał kiepskie paliwo, wtryski po ca 200 tys przebiegu-wg mnie trzeba wyjac i dac do sprawdzenia- bo one sa główna przyczyna awarii tego silnika. Koło dwumasowe tez moze wysiaśc. turbina raczej na pewno po ca 150-200 tys km do regeneracji, itd. U mnie po 173 tys km ten silnik sie rozleciał i juz nie opłacało sie go naprawiac ! przyczyna -było wg ekspertów- nietrzymanie interwałów przegladowych przez poprzedniego własciciela/ z Francji/. Wtryski l padły i po silniku!
Podtrzymuje moja opinie- znacznie lepszy jest silnik 1,6 CRDi VGt . Ale tylko 116 lub 128 KM, bo jeszcze jest 90 KM - ale tu jest stała geometria turbiny -mniej dynamiczny i ma kiepskie-nieregenowalne wtryski Denzo!!! W silnikach VGT/zmienna geometria turbiny/ masz wtryski Boscha i mozesz je za ... ca 300 zł/szt regenerować!
mam teraz 172 tys km na tym silniku- chodzi jak zegarek, a kiedy podjezdzam pod dom- moje psy nie słyszą tego , ze podjechałem!!!! Taki jest cichy- 140 Km/godz. na autostradzie i rozmawiasz dalej w samochodzie i nie ma problemów. Przy silniku 2,0 CRDi przy 120 km/godz juz nie słychac w samochodzie rozmowy !
Kiedys postawiłem moja stara Cerate koło nowej BMW 2,0 d - moja chodziła jak muszka - BMW-jak traktor i nie było czego porównywac.
Podtrzymuje moja opinie !
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Maj 2020, 07:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maurycy7711

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: Kia Carens UN 140cdti 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lis 2020, 22:40
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


Mam auto z tym silnikiem i oprócz wymiany kompletnego sprzęgła nic złego nie mogę powiedzieć. A autko bardzo fajne , dobrze przyśpiesza, nie zawiodło mnie , a spalanie 6, 5 wg. komputera. Z czystym sumieniem mogę polecić. Obecnie wg. licznika 181 tyś km, bo nie mam książki serw. mam go 4 lata i przejechałem 60 tyś km.
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2020, 09:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) 2.0 CRDi 140 KM


Carens i silnik 2,0 CDRi 140 KM.
Silnik 2, 0 CRDi i 140 Km w Carensie 2i 3 to nie jest zły silnik. W Holandii maja po 420 tys km przebiegu ! Gdybym jednak dzis chciał wybrac Carensa to kupiłbym z silnikiem 1,6 CRDi i 128 KM. Jaką ma przewagę;
--lepsza kultura pracy
- znacznie cichszy!!!!
- mniejsze spalanie
a dynamika prawie ta sama.
Montowany był w Carensie w latach 2010-2012 . Było to 115 lub 128 KM. Równiez w Soulu, Hyundaiu i30 i Ceedzie.
Chyba tez w Tucsonie.
I gdybym wybierał pomiedzy Kia wyprodukowanym na Słowacji czy Hyundaiem w Czechach to wybrałbym zawsze wózek z Korei a nie z Europy. Te oryginały z Korei maja przewagę jakosciową ewidentnie! Sprawdziłem to wielokrotnie.
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

51 000

2014r.

184 000 km

lubelskie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaCarens

39 850

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaRio

36 999

2017r.

221 000 km

wielkopolskie

KiaPro_cee'd

89 850

2020r.

23 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System