Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Stonic ) Tempomat na 7 biegu w automacie DCT - nie chce dzialać



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Stonic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emer012

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawy
Posiadane auto: Kia Stonik 999cm, 7DCT, 120 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2020, 00:01
Temat postu:

Tempomat na 7 biegu w automacie DCT - nie chce dzialać


Witam !!!
Mam problem z tempomatem w Kia Stonic G 1.0 T-GDI z 04.2019r. , 120 KM benzyna , dwusprzęglowa skrzynia biegów / DCT / , 999 ccm , VIN KNAD6811GK6289842 . Włączenie tempomatu na prędkościach powyżej 120 km/h na najwyższym 7 biegu powoduje natychmiastowe przełączenie na 6 bieg ze wzrostem obrotów silnika o ok. 500 obr./min . zależnie od prędkości / chyba z ok. 3000 na 3500 obr./min / . Ekonomikę jazdy - tak i nie najlepszą - diabli wzięli. Tak samo jest na prędkościach do 140 km/h . Droga w miarę płaska , w aucie sam kierowca , bez obciążeń. Przy przełączeniu w tryb ręczny i włączeniu 7 biegu auto na tempomacie trzyma cały czas 7 bieg. Przełączenie na automat - zrywa na 6 bieg psując ekonomikę jazdy. W instrukcji auta nic o tym zjawisku nie pisze. Tempomat jest razem z opcją ustawiania max. prędkości.
Zgłoszony problem w ASO Kalisz w maju 2020r. bagatelizowano / nie bylo w pobliżu drogi do sprawdzenia / , wciskano mi kit , że tak musi być nawet wtedy gdy dostarczylem filmiki z tym problemem na prędkosciach 140 km/h. Konsultowali się z GÓRĄ ale pomocy nie było. Centrala KIA przez korespondencję e-mailową zbywała problem twierdząc , że jak tester nie wykazuje , to nie ma problemu !!!!!! . Na 2 przeglądzie w wrześniu, 30 tys. km po jeździe próbnej wpisano w końcu tą wadę z wnioskiem , że trzeba oprogramowanie nowe wgrać - ale go nie mają. Dalej cisza. Miesiąc temu napisałem oficjalny list do centrali ale łaskawie jeszcze nie odpowiedzieli.
Może ktoś z forumowiczów ma stonica w automacie. Czy tak samo się zachowuje ?? . Nie chce mi się wierzyć , że to normalne. Samochodów tych w Polsce jest nie tak dużo . Przypomina mi się powiedzenie Dziadka mego. Nie kupuj nowo produkowanego auta . Szczera prawda. Kia mimo gwarancji udaje , że nic się nie stało i wciska mi kit.
Pozdrawiam.
emer
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Stonic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Stonic ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

52 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

33 990

2011r.

163 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

19 900

2011r.

199 000 km

mazowieckie

KiaOptima

68 800

2019r.

121 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System