Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
al3xd

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 23:37
Temat postu:

Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


Jadę sobie po trasie około 100km/h i zaczynam wyprzedzać, w oddali pojawił się samochód i wcisnęłem do podłogi i zapaliła się kontrolka CHECK ENGINE ? Po zgaszeniu samochodu nadal to samo. Czym to może być spowodowane ? Prosze o odpowiedz bo troche spanikowałem.
PS. Jest to samochód z instalacją LPG. (Po przełączeniu na benzyne nadal sie świeci ta kontrolka).
Powrót do góry
pibe

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 3

Posiadane auto: KIA SORENTO 3,5 benzyna/gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 17:36
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


Witam, nie umiem powiedzieć czym to może być spowodowane u Ciebie (u mnie też były podobne problemy, po wymianie świec zniknęły). Po podpięciu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem (tam gdzie robią LPG tam powinni to mieć, uwaga, w serwisach KIA będzie drogo i niekoniecznie fachowo) usuną błąd i będzie po sprawie. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
MAXIMVS

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Cze 2009, 10:51
Temat postu:

Re: Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


al3xd napisał:
Jadę sobie po trasie około 100km/h i zaczynam wyprzedzać, w oddali pojawił się samochód i wcisnęłem do podłogi i zapaliła się kontrolka CHECK ENGINE ? Po zgaszeniu samochodu nadal to samo. Czym to może być spowodowane ? Prosze o odpowiedz bo troche spanikowałem.
PS. Jest to samochód z instalacją LPG. (Po przełączeniu na benzyne nadal sie świeci ta kontrolka).

Masz ustawioną instalację gazową zbyt oszczednie. Ja miałem ten sam objaw. Problem sie pojawił po regulacji instalacji gazowej. Sprawdziłem w serwisie i pokazało, że check się włącza bo sygnalizuje "zbyt uboga mieszankę paliwa".
Powrót do góry
lachu75

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 24


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2009, 19:53
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


mam skode octawię tour 1,6 z przebiegiem 6400. Też zapaliła mi się kontrolka check.Wymienili mi sondę lambda,ale zanim to zrobili byłem w aso 6 razy.Wymianę zrobili mi po przejechaniu 5200 km. Kontrolka zapaliła się ponownie dzisiaj po przejechaniu 6350km. Rozmawiałem z biegłym prawdopodobnie do mojego silnika z komputerem w jaki wyposażony jest mój samochód nie powinno się montować instlacji lpg.Będę dalej walczył z dealerem.
Powrót do góry
lachu75

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 24


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2009, 19:55
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


A u mnie komputer pokazywał ,że mieszanka jest za bogata...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Cze 2009, 19:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
whitee27

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy/Śląskie
Posiadane auto: Chrysler Town & Country 4.0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 23:54
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


a mnie się świeciła ta francowata kontrolka po deszczu, ale znaleziono przyczynę, woda dostała się do złączki przy skrzyni aut. Wymienili i jest ok. Może to nie w temat ale jakby ktoś miał kiedyś problem z przełączaniem się biegów w automacie to polecam sprawdzić właśnie złaczki przy skrzyni. Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
faryzeusz

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: kia sephia 1.6 1997 sedan, KIA OPIRUS 3,5 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 10:30
Temat postu:

KIA Opirus 3,5 V6 benzyna + lpg V-generacji kontrolka CHECK


Witam posiadam od paru dni Kia Opirus z gazem v-generacji po odpaleniu samochodu jak od razu ruszę a w tym samym czasie przełącza się na gaz(przełączenie następuje po 45 sek) potrafi zapalić się kontrolka check więc już dwa razy zresetowałem komputer odłączając klemę akumulatora +
i potem przytrzymując 10 sek pedał hamulca podłączam klemę i jest ok.
Ta kontrolka pojawiła mi się już 2 x teraz jade do serwisu kia to się ich zapytam co jest bo samochód ma jescze rok gwarancji
Pozdrawiam może ktoś napisze coś o Opirusie KIA
_________________
faryzeusz


Ostatnio zmieniony przez faryzeusz dnia Czw 30 Wrz 2010, 22:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
faryzeusz

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: kia sephia 1.6 1997 sedan, KIA OPIRUS 3,5 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 22:39
Temat postu:

KIA Opirus 3,5 V6 benzyna + lpg V-generacji kontrolka CHECK


Witam ponownie byłem w serwisie kia Malibu w Warszawie CHECK kontrolka zapalała się bo mam instalacje LPG i druga sonda jest niedogrzewana zalecenia pojeździć więcej na BENZYNIE ?......
Potem udałem się do serwisu JTG ICOM LPG V-generacji sprawdzili spalanie usuneli błąd z kompa i wykryli że pompa od lpg daje 1 bar a powinna dawać 3-3.5 bara , przez to zapala się kontrolka że jest za małe ciśnie a co za tym idzie uboga mieszanka , wtryskiwacze przedłużają czsy otwarcia a co za tym idzie większe spalanie.
Wniosek:
wymiana pompy lpg koszt 800zł
PS
nie wymienili pompy kazali pojeździć i sprawdzić złużycie lpg.
Zobacze co dalej na bieżąco będe pisał bo informacji o KIA OPIRUSIE jak na lekarstwo 8)
_________________
faryzeusz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sorento »

Opinie o samochodach Kia Sorento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

89 900

2020r.

29 000 km

śląskie

KiaVenga

33 900

2011r.

105 470 km

warmińsko-mazurskie

KiaCee'd

19 900

2011r.

199 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

43 800

2015r.

124 000 km

śląskie

KiaSportage

139 800

2023r.

17 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System