Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
al3xd

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 23:37
Temat postu:

Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


Jadę sobie po trasie około 100km/h i zaczynam wyprzedzać, w oddali pojawił się samochód i wcisnęłem do podłogi i zapaliła się kontrolka CHECK ENGINE ? Po zgaszeniu samochodu nadal to samo. Czym to może być spowodowane ? Prosze o odpowiedz bo troche spanikowałem.
PS. Jest to samochód z instalacją LPG. (Po przełączeniu na benzyne nadal sie świeci ta kontrolka).
Powrót do góry
pibe

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 3

Posiadane auto: KIA SORENTO 3,5 benzyna/gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 17:36
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


Witam, nie umiem powiedzieć czym to może być spowodowane u Ciebie (u mnie też były podobne problemy, po wymianie świec zniknęły). Po podpięciu do komputera z odpowiednim oprogramowaniem (tam gdzie robią LPG tam powinni to mieć, uwaga, w serwisach KIA będzie drogo i niekoniecznie fachowo) usuną błąd i będzie po sprawie. Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
MAXIMVS

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Cze 2009, 10:51
Temat postu:

Re: Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


al3xd napisał:
Jadę sobie po trasie około 100km/h i zaczynam wyprzedzać, w oddali pojawił się samochód i wcisnęłem do podłogi i zapaliła się kontrolka CHECK ENGINE ? Po zgaszeniu samochodu nadal to samo. Czym to może być spowodowane ? Prosze o odpowiedz bo troche spanikowałem.
PS. Jest to samochód z instalacją LPG. (Po przełączeniu na benzyne nadal sie świeci ta kontrolka).

Masz ustawioną instalację gazową zbyt oszczednie. Ja miałem ten sam objaw. Problem sie pojawił po regulacji instalacji gazowej. Sprawdziłem w serwisie i pokazało, że check się włącza bo sygnalizuje "zbyt uboga mieszankę paliwa".
Powrót do góry
lachu75

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 24


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2009, 19:53
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


mam skode octawię tour 1,6 z przebiegiem 6400. Też zapaliła mi się kontrolka check.Wymienili mi sondę lambda,ale zanim to zrobili byłem w aso 6 razy.Wymianę zrobili mi po przejechaniu 5200 km. Kontrolka zapaliła się ponownie dzisiaj po przejechaniu 6350km. Rozmawiałem z biegłym prawdopodobnie do mojego silnika z komputerem w jaki wyposażony jest mój samochód nie powinno się montować instlacji lpg.Będę dalej walczył z dealerem.
Powrót do góry
lachu75

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 24


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Cze 2009, 19:55
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


A u mnie komputer pokazywał ,że mieszanka jest za bogata...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Cze 2009, 19:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
whitee27

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy/Śląskie
Posiadane auto: Chrysler Town & Country 4.0 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 23:54
Temat postu:

Re: ( Kia Sorento ) Kontrolka CHECK ENGINE w KIA SORENTO 3,8l v6, wersja ameryk.


a mnie się świeciła ta francowata kontrolka po deszczu, ale znaleziono przyczynę, woda dostała się do złączki przy skrzyni aut. Wymienili i jest ok. Może to nie w temat ale jakby ktoś miał kiedyś problem z przełączaniem się biegów w automacie to polecam sprawdzić właśnie złaczki przy skrzyni. Laughing
Powrót do góry
gadu-gadu
faryzeusz

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: kia sephia 1.6 1997 sedan, KIA OPIRUS 3,5 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 10:30
Temat postu:

KIA Opirus 3,5 V6 benzyna + lpg V-generacji kontrolka CHECK


Witam posiadam od paru dni Kia Opirus z gazem v-generacji po odpaleniu samochodu jak od razu ruszę a w tym samym czasie przełącza się na gaz(przełączenie następuje po 45 sek) potrafi zapalić się kontrolka check więc już dwa razy zresetowałem komputer odłączając klemę akumulatora +
i potem przytrzymując 10 sek pedał hamulca podłączam klemę i jest ok.
Ta kontrolka pojawiła mi się już 2 x teraz jade do serwisu kia to się ich zapytam co jest bo samochód ma jescze rok gwarancji
Pozdrawiam może ktoś napisze coś o Opirusie KIA
_________________
faryzeusz


Ostatnio zmieniony przez faryzeusz dnia Czw 30 Wrz 2010, 22:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
faryzeusz

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: kia sephia 1.6 1997 sedan, KIA OPIRUS 3,5 V6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Wrz 2010, 22:39
Temat postu:

KIA Opirus 3,5 V6 benzyna + lpg V-generacji kontrolka CHECK


Witam ponownie byłem w serwisie kia Malibu w Warszawie CHECK kontrolka zapalała się bo mam instalacje LPG i druga sonda jest niedogrzewana zalecenia pojeździć więcej na BENZYNIE ?......
Potem udałem się do serwisu JTG ICOM LPG V-generacji sprawdzili spalanie usuneli błąd z kompa i wykryli że pompa od lpg daje 1 bar a powinna dawać 3-3.5 bara , przez to zapala się kontrolka że jest za małe ciśnie a co za tym idzie uboga mieszanka , wtryskiwacze przedłużają czsy otwarcia a co za tym idzie większe spalanie.
Wniosek:
wymiana pompy lpg koszt 800zł
PS
nie wymienili pompy kazali pojeździć i sprawdzić złużycie lpg.
Zobacze co dalej na bieżąco będe pisał bo informacji o KIA OPIRUSIE jak na lekarstwo 8)
_________________
faryzeusz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Sorento »

Opinie o samochodach Kia Sorento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Sorento ) Porady, problemy techniczne


KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie

KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaRio

27 900

2012r.

226 000 km

mazowieckie

KiaVenga

22 990

2013r.

168 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System