Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia ) akumulator..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maria

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 13:14
Temat postu:

akumulator..


kupiłam nowy KIA Rio Chill 2008, silnik benzynowy 1,4.... pojeździłam tydzień, w tym ostatniego dnia na dłuższej trasie.... to była niedziela, temperatura dodatnia... w poniedziałek autko stało, a we wtorek nie mogłam odpalić... akumulator rozładował się całkowicie, nawet awaryjne światło nie działało.... oddałam do serwisu, a oni naładowali akumulator i stwierdzili, ze wszystko jest ok... nie odebrałam auta, poprosiłam o pisemne stwierdzenie, że nie ma problemu z systemem ładowania.. no to postanowili jeszcze raz to sprawdzić.. po kilku dniach nic nie znaleźli i nadal nie chcieli nic stwierdzić na piśmie.. nie podobało mi się takie podejście, dlatego zmusiłam ich przynajmniej do wymiany akumulatora.... nie pamiętam, jak wyglądał mój oryginalny, więc nie wiem, co naprawdę zrobią z tym autem... chciałabym przynajmniej mieć pewność, że nie włożą słabszego akumulatora.. w instrukcji nie znalazłam danych technicznych tego co był...
moje pytania:
1-jaką moc powinien mieć właściwie dobrany akumulator
2-i jak mogę się przekonać po tygodniowym korzystaniu z auta, czy system ładowania działa właściwie..
mam tylko tydzień, bo po miesiącu nie mogę już zwrócić auta jako towaru, który mi nie odpowiada.. prawo konsumenckie niestety ma duże ograniczenia czasowe....
a autko dobrze się prowadzi, jest zwinne i cichutkie... ładnie w środku wykończone, nic nie skrzypi, na postoju silnika całkiem nie słychać...
Powrót do góry
Redshuma

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 345
Skąd jesteś (miejscowość / region): znad morza
Posiadane auto: Opel Corsa C 1,7DI i Opel Signum 2,2 benzyna
Piwa: 22/3
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 14:06
Temat postu:

Re: ( Kia ) akumulator..


Witam! W instrukcji obsługi Twojego auta masz podane dokładne parametry akumulatorów przeznaczonych do pojazdu.
Aby sprawdzić prąd ładowania musisz podłączyć miernik do akumulatora, włączyć silnik, ogrzewanie tylnej szyby, dmuchawę wentylatora, światła,wycieraczki szyb (podnieś tylko ramiona wycieraczek żeby nie tarły na sucho) i wówczas zmierz napięcie ładowania. Powinno wynosić ok.14V. Jeśli będzie mniejsze to możesz mieć uszkodzony alternator lub regulator ładowania.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
maria

Debiutant



Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 18:13
Temat postu:

Re: ( Kia ) akumulator..


dziękuję za szybką podpowiedź, z pewnością skorzystam..Smile
nie mam miernika, ale poproszę w serwisie, żeby mi pokazali jakie jest ładowanie w moim autku ...
Cool
Powrót do góry
altera

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 132

Posiadane auto: Palio 1.2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2009, 12:26
Temat postu:

Re: ( Kia ) akumulator..


Witam. Pomiar napięcia ładownia przeprowadzany na słupkach akumulatora jest prawidłowy pod warunkiem, że akumulator jest naładowany ( przy wyłączonym silniku min. 12,6V).
W serwisie powinni wiedzieć, że 100% pewność, że alternator ładuje daje pomiar na zaciskach alternatora. ( w zależności od obciążenia 13,8V - 14,5V).
Przyczyną szybkiego rozładowania akumulatora może być:
Nadmierny pobór prądu ( po min. 15min. od wyłączenia silnika max. 0,02A);
Wadliwy akumulator;
Brak ładowania
Zła jakość połączeń akumulator - alternator.

Życzę rozwiązania problemu. Pozdrawiam
_________________
...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia ) Dyskusje ogólne


KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

74 000

2016r.

90 000 km

lubelskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie

KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System