Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia ) Xenon



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Redneck

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Było BMW 530iA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2009, 21:34
Temat postu:

Xenon


Koledzy znalazlem na all.... Xenon HID firmy Well-Done specjalnie przystosowane do samochodo KIA.
Mam pytanie czy ktos je zainstalowal i czy jest z nich zadowolony?
Czy lepiej kupic tansze, bo efekt jest ten sam?
Wczesniej mialem E39 z orgilnanymi xenonami i te swiatla to bajka i jak zakupie Sorento to musze zainstalowac xenony.
I mam jeszcze pytanie jak jest z regulacja swiatel (jesli chodzi o poziomowanie) w Sorento czy jest elektryczna, mechaniczn, czy moze automatyczna jak miale w poprzednim samochodzie.
Pozdro i z gory dziekuje.
Powrót do góry
roberto12

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: renault grand espece 2,2 2005rok
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 14 Mar 2009, 22:05
Temat postu:

Re: Xenon


Redneck napisał:
Koledzy znalazlem na all.... Xenon HID firmy Well-Done specjalnie przystosowane do samochodo KIA.
Mam pytanie czy ktos je zainstalowal i czy jest z nich zadowolony?
Czy lepiej kupic tansze, bo efekt jest ten sam?
Wczesniej mialem E39 z orgilnanymi xenonami i te swiatla to bajka i jak zakupie Sorento to musze zainstalowac xenony.
I mam jeszcze pytanie jak jest z regulacja swiatel (jesli chodzi o poziomowanie) w Sorento czy jest elektryczna, mechaniczn, czy moze automatyczna jak miale w poprzednim samochodzie.
Pozdro i z gory dziekuje.


Uważam że to są takie same xenony jak i inne tańsze. Dwa żarniki i dwie przetwornice w zestawie, nic poza tym. Jak nie masz układu samopoziomowania reflektorów i spryskiwaczy do nich to nie masz co ich zakładać.
_________________
Robert
Powrót do góry
gadu-gadu
Redneck

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Było BMW 530iA
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Mar 2009, 00:21
Temat postu:

Re: ( Kia ) Xenon


no wlasnie nie wiem jak ta sprawa wyglada w sorento z tym poziomowaniem swiatel. Bo dopiero mysle o kupnie Sorento
Powrót do góry
macell1

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 2

Posiadane auto: sorento 2,5crdi 2004r, kangoo 1,5dci 2007r, MB E 290td 1997r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2009, 23:06
Temat postu:

Re: ( Kia ) Xenon


Ja mam sorento. Światła są słabe. Dużo szukałem na temat xenonów do tego auta. Jest tak: Profesjonalnie nie da się zrobić, bo sorento nie miało nigdy xenonów. Hidy well done są drogie, a w sumie to jest ta sama chińszczyzna, co reszta. Szkoda kasy i nie ma potrzeby. Lepiej zwykły zestaw w metalowymi oprawkami zarówek. Jest natomiast inny problem. Moje sorento wcale nie ma zdalnej regulacji świateł. Tylko śrubokrętem na diagnostyce. Światła są wysoko, bo to SUV i obawiam się, że będą mocno oślepiać innych. Poza tym Sorento skacze na nierównościach jak piłeczka i światła raz w górę raz w dół. Chyba kiepski pomysł z tymi xenonami. Ja zainwestowałem w dobre żarówki philipsa + 100% czy coś w tym stylu, nowe wycieraczki szyby czołowej, polerowanie reflektorów, regulację świateł i czyszczenie szyby od wewnątrz. Jest lepiej, ale to jeszcze nie to.
Poza tym kolego, jak z BMW się przesiadasz do kijanki, to będzie ciekawie. Ja po MB E klasie pół roku się adaptowałem. Gdyby nie to, że zima i napędy, to pogoniłbym to szybko.
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 00:42
Temat postu:

Re: ( Kia ) Xenon


Jeżeli xenony mają być bez autopoziomowania i spryskiwaczy reflektorów to jest na pewno zły pomysł. Bo raz że będzie się oślepiać innych a dwa że przy najbliższym spotkaniu z policją jest wysokie prawdopodobieństwo utraty dowodu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 21 Mar 2009, 00:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Redneck

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Było BMW 530iA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 21:03
Temat postu:

Re: ( Kia ) Xenon


macell1 Oj to mnie pocieszyles :/ shit Shocked
Narazie jestem w stanach i wogole tez mysle zeby sobie cos przywiesc, ale nie mam na to wogole czasu.
Martwie sie tym ze bedzie mi sie ciezko przyzwyczaic do sorento :/
Ale nie chce z nowu tego samego modelu BMW , a z drugiej strony nie chce wywalac ponad 60tys na samochod, wiec wpadlem na pomys z tym sorento bp podoba mi sie z wygladu, teraz smigam po stanach H3 i tez jest ubogie ze szok i duze zewnatrz, a male w srodku i nie chce raczej amerykanca :/
Powrót do góry
macell1

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 2

Posiadane auto: sorento 2,5crdi 2004r, kangoo 1,5dci 2007r, MB E 290td 1997r,
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Mar 2009, 22:43
Temat postu:

Re: ( Kia ) Xenon


A tak na marginesie sorento pali 12-13l w automacie. Niemniej jednak wybrałem to auto spośród innych aut klasy SUV. To zależy co potrzebujesz. Kia ma dobre napędy i dużo na haku. Ja potrzebowałem auto do ciągania motorówek, quada do lasu itp. Nadaje się. Do lansu i po mieście też. Moim zdaniem sylwetka najładniejsza w tej cenie. Aaaaa i szukaj 170 KM, bo 140 KM nie jeździ. Chyba, że chip tuning za 1000 zł. Ja tak mam.

Co do świateł, to za tydzień kupię jakiś zwykły zestaw i założę na próbę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Właśnie założyłem do quada xenon w dodatkowe lampy robocze i jest cudo!!! Ale to poza drogami i nikogo nie oślepiam.
Powrót do góry
Redneck

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centrum
Posiadane auto: Było BMW 530iA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2009, 18:49
Temat postu:

Re: ( Kia ) Xenon


macell1 co do silnika to ja ide w benzyne nie wiem czy dobrze czy zle, ale jakos sie zniechecilem do diesla jak miale TDS-a.

A samochodu szukam raczej na miasto, o Sorento tylko dlatego mysle ze mi sie podoba z zewnatrz ten samochod i zawsze marzylem o SUV-ie, a Sorento to chyba nawet wiecej bo jest na ramie i jak mowia ludzie daje sobie rade w terenie.

Jak zainstalujesz Xenony, to napisz jak mozesz co i jak, czy wyskoczyl jakis blad w kompie samochodu i czy bardzo daja po oczach Very Happy
Pozdro

Sprawdzilem teraz H3 tym co teraz tu jezdze i tez zero regulacji swiatel, to chyba standart USA, dlatego sorento tego nie ma bo bylo na runek USA robione.

Ale za to na fotkach widzialem ze niektore Sorento ma spryskiwacze na swiatlach Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia ) Tuning


KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaCarens

57 900

2016r.

110 000 km

śląskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaOptima

75 520

2019r.

57 700 km

mazowieckie

KiaCee'd

34 900

2015r.

198 372 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System