Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Kia Cee'd SW 1.6 Diesel 115 KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomsel

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia cee'd SW 2,0 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 10:02
Temat postu:

Kia Cee\\\'d SW 1.6 Diesel 115 KM


Samochód, który miałem okazję ostatnio testować na pierwszy rzut oka nie wzbudził mojego większego zainteresowania. Marka dość mozolnie stara się zdobyć dobrą pozycję na rynku i trzeba przyznać, że trud i upór przynoszą efekty. Design auta jest dość nowoczesny, choć o oryginalności nie będzie mogło być mowy, skoro już teraz na ulicach coraz więcej Kijanek w policyjnej wersji można spotkać.

Wnętrze plastikowe. Materiały użyte do wykończenia są na przywoitym poziomie. Można powiedzieć, że wszystko jest dobrze spasowane. Trochę gorzej z funkcjonalnością. Najbardziej przeszkadzała mi regulacją głośności radia w kole kierownicy po prawej stronie. Kiedy dość często zmienia się biegi a chciałoby się nagle zmieniś siłę głosu trzeba albo pociągnąć dłużej na biegu albo dokonać zmiany siły głosu po zmianie biegu. Tak czy inaczej to dość uciążliwe. Może inni użytkownicy nie będą na to zwracać uwagi, ale do tej pory użytkowałem samochody z regulacją siły dźwięku po lewej stronie, a lewa dłoń praktycznie zawsze jest na kierownicy.

Drugi mankament to dostęp do menu komputera pokładowego umieszczony na konsoli centralnej. Podczas jazdy trzeba szukać przycisku i lekko pochylić się w jego kierunku. Potem tak długo przyciskać aż wybierze się poszukiwaną funkcję. Wyświetlacz umieszczony jest pośrodku deski rozdzielczej co także nie jest dobrym rozwiązaniem dla kierowcy. Dużo lepiej byłoby jeśli sterowanie znalazłoby się pod ręką w gałce regulacji świateł lub wycieraczek a wyświetlacz przy zegarach prędkościomierza i obrotomierza.

Wady niby małe, ale ze względu na częste uzywanie przeze mnie ww. opcji dla mnie dość istotne.

Zalet jest natomiast zdecydowanie więcej. Przede wszystkim wyposażenie samochodu: pełen komplet poduszek powietrznych!!! 7 lat gwarancji!!! Rewelacja. Jeśli do tego dodamy 4 elektrycznie regulowane szyby boczne z opcją automatycznego otwarcia i zamknięcia (1-razowe naciśnięcie przycisku), klimatyzację, radio CD/MP3, gniazdko 12V, AUX, USB, popielniczkę i zapalniczkę, schowek na okulary, podłokietnik, światełka zapalające się po odsłonięciu lusterek w osłonach przeciwsłonecznych i BARDZO DUŻĄ!!! ilość miejsca z tyłu - to mamy niesamowicie funkcjonalny samochód rodzinny. Porównując z konkurencją w segmencie można śmiało stwierdzić, że jest to jeden z lepszych samochodów dla Kowalskiego!

Ostatnio znajomi posiadający 3 dzieci zaskoczyli mnie decyzją o zakupie Cee'd SW, bo myślałe, że 3 foteliki z tyłu nie wejdą. Otóż błąd - wejdą! Bagażnik też całkiem pokażny, z licznymi schowkami - wszystko robi bardzo dobre wrażenie użytkowe.

Na koniec najlepsze - osiągi auta są więcej niż przyzwoite. Nie jest to może wyścigówka, ale na trasie spokojnie zbiera się na wyższych biegach. Elastyczność jest bardzo dobra. Na 4-tym biegu bez problemu "ciągnie" od 40 km/h. Spalanie w mieście ok 7-7,5 l/100km, w trasie ok. 4,5-5 l przy prędkości 90-100 km/h z 4 osobami na pokłądzie. Cena auta nie powala na kolana, ale porównując z konkurencją i tak jest całkiem dobrze. Auto warte swojej ceny. Zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa z naprawami gwarancyjnymi, ale jeśli gwarancja została wystawiona to użytkownik nie powinien się niczego obawiać; przynajmniej przez 7 lat od zakupu.

Podsumowując można śmiało auto polecać i naprawdę nie warto kierować się stereotypami.
Powrót do góry
słaawek

Czytelnik



Dołączył: 09 Sie 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Kia Cee'd sw
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 22:40
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Cee'd SW 1.6 Diesel 115 KM


Też użytkuję taki model od kilku dni z takim silnikiem jak w temacie i jestem bardzo zadowolony.
Samochód w trasie spisuje się świetnie, w mieście też nie ma żadnych problemów.
Silnik dynamiczny, spalanie ok, komfort jazdy super.
Jestem dobrej myśli i pozytywnie patrzę w przyszłość odnośnie tego samochodu i ogólnie na postęp marki KIA Smile
Szerokości Smile
Powrót do góry
Barthezz919

Debiutant



Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj. Lubelskie
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 JTD 2003r.
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 14 Maj 2010, 18:19
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Cee'd SW 1.6 Diesel 115 KM


ja ceedem smigam codziennie w pracy i nie kupiłbym dla siebie, a to z powodu zawieszenia, jak był nowiutki to slychac było stuki w zawieszeniu i trwa to do tej pory ....podobno to wada fabryczna
Powrót do góry
rapmaster

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Kia Cee'd
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Wrz 2010, 11:18
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Cee'd SW 1.6 Diesel 115 KM


Ja mam Kie Ceed od ok. pół roku i nie narzekam.Auto ogólnie przyjemne w jeździe,żadnych problemów(odpukać) ze skrzynią i silnikiem.Trochę ma niedoróbek technicznych,ale za taką cenę jestem zadowolony.
Powrót do góry
boczek112233

Dyskutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: kia ceed 2007 1,6 crdi 115km poprzednio scenic 2002 1,9 dci
Piwa: 6/19
Wysłany: Pon 26 Gru 2016, 12:05
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Kia Cee'd SW 1.6 Diesel 115 KM


Przy przebiegu 175000 padło wszystko turbina skrzynia silnik wtryski pompa wysokiego ciśnienia
Naprawa ponad osiem koła .lepiej to było zezlomowac. Totalny złom z tego auta i tyle .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Gru 2016, 12:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaNiro

69 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie

KiaXCeed

77 960

2020r.

37 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

25 990

2013r.

230 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System