Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gondi

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZAMOTULY
Posiadane auto: KIA CARNIVAL 2.9CRDI 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 15:19
Temat postu:

kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


gdy przyspieszam nawet na 5tce z 80 km/h ( dosc mocno wciskajac gaz ) mruga mi pomaranczowa kontrolka check engine.co to moze oznaczac. czy ktos mial podobny problem?dodam ze silnik pracuje bez problemu.
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 23:39
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Kolego ,szykuj się na wydatki na 99 % wtryski - koszty to od 750 za szt, regeneracja od 400 zł za szt.
Pozdrawiam
Silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 12:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


mam podobny problem, na 5 tce po przekroczeniu 2500 obrotów mrygnie mi ta sama kontrolka, jeśli to wtryski to na jakie dalsze objawy muszę się szykować? auto przestanie zapalać?
Powrót do góry
gondi

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZAMOTULY
Posiadane auto: KIA CARNIVAL 2.9CRDI 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 16:23
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


problem naprawil sie sam!!!auto chodzi jak marzenie i nic juz sie niezaswieca.takze niekoniecznie zaraz to musi o znaczac kupe zmartwien i wydatkow.
Powrót do góry
cioro

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Kia Carnival,Ex, 2.9 CRDI,2003r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 22:15
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Jednak skoro kontrolka się zapalała to znaczy że coś było nie tak.

mam takie same objawy w matizie, jeżdze już tak od czterech lat i psuje się wszystko oprócz silnika:)

pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 22:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adaho_krak

Dyskutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: W podpisie
Piwa: 5/2
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 22:55
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Jeśli zapala się kontrolka trzeba podjechać do magików i zczytać błędy komputera, wtedy będzie wiadomo dlaczego świeci. Czasem takie zczytanie potrafi zaoszczędzić wiele kłopotu.
_________________
KIA CARNIVAL 2,5 V6 24V + LPG 1999 r.p.
Nowe forum CARNIVAL: http://forumkiacarnival.za.pl/ - ZAPRASZAMY !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
mrsoprano

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 hpi 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 09:46
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Ja slyszalem tez ze mozna odlaczyc kleme minusowa na 5 min i komputer skasuje bledy ??? Nie wiem tylko czy tak naprawde to cos daje? jesli ktos cos wie na ten temat to chetnie poczytam
Powrót do góry
gadu-gadu
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 16:42
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


ja byłem na komputerze i wyszło mi że mam spadek ciśnienia w układzie paliwowym, wycieku nie ma więc albo jakiś zawór zwrotny albo coś gorszego, wlałem teraz płyn do czyszczenia układu paliwowego i auto lepiej zapala itp ale jest to jakby polepszenie o jakieś 30 %, ale przy przyspieszaniu nadal kontrolka check engine świeci, na razie czekam, póki coś się nie rozpadnie i auto zapala to nie naprawiam jeszcze nic.
Powrót do góry
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 18:18
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Witam, auto jest już po naprawie, przyczyną świecenia się u mnie kontrolki czeg był ogólny zły stan wtryskiwaczy, okazuje się że samochody typu DCI, CRDI, TCI i jakieś tam jeszcze z oznaczeniem CR mają kiepskie wtryskiwacze które oryginalne czy po pełnej regeneracji wraz z kodowaniem wytrzymują około 100 000 - 150 000 km, potem nadają się do wymiany lub regeneracji, tak więc niestety lipa z tym jest, koszt pełnej regeneracji wraz z kodowaniem i nadaniem nowego kodu wtryskiwaczom+(wymiana zaworków, uszczelnień, filtra paliwa, podkładek, płukanie układu paliwowego ) to 2950 pln, podstawą jest dobre paliwo i regularne wymiany filtra paliwa, nie radzę regeneracji u tzw rzemieślników nie mających odpowiednich maszyn/przyrządów bo będzie z pewnością drożej, długo szukałem by auto oddać w odpowiednie ręce ale w końcu znalazłem:)
nadmienię że wtryskiwacze podobno nie były jeszcze ruszane (regenerowane) a auto ma przejechane 117 000 km, niestety koszt boli ale nic na to nie poradzimy, jedyne co pociesza to to że te auta są w miarę tanie, pozdrawiam:)
Powrót do góry
shadock

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Carnival 2002 crdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 13 Lis 2010, 23:49
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Qrczak TOM napisał:
koszt pełnej regeneracji wraz z kodowaniem i nadaniem nowego kodu wtryskiwaczom+(wymiana zaworków, uszczelnień, filtra paliwa, podkładek, płukanie układu paliwowego ) to 2950 pln, podstawą jest dobre paliwo i regularne wymiany filtra paliwa, nie radzę regeneracji u tzw rzemieślników nie mających odpowiednich maszyn/przyrządów bo będzie z pewnością drożej, długo szukałem by auto oddać w odpowiednie ręce ale w końcu znalazłem:)


Widzę, że ze śląska jesteś... Zdradź gdzie dałeś do regeneracji wtryski? Robili wszystko od A..Z, czy przywoziłeś na miejsce same wtryski?
Powrót do góry
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 14 Lis 2010, 10:54
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


proszę bardzo

http://www.bosch-adamczyk.pl/

zaprowadzasz auto, na następny dzień odbierasz, wymieniają wszystkie części, płukają układ wtryskowy, programują, po prostu wszystko, sami se wykręcą itp, nie radzę samemu ich demontować ponieważ po zamontowaniu ich ponownie po regeneracji należy przeprogramować komputer ponieważ już są inne parametry itp, ja zaprowadziłem całe auto i odebrałem na następny dzień, szybko ponieważ oni części mają wszystkie na miejscu, wszelkie zaworki, uszczelki, itp. przejechałem około 5000 km i na razie śmiga pięknie.

mój przebieg to 118 000 km, jaki ty masz przebieg?
Powrót do góry
shadock

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Carnival 2002 crdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Lis 2010, 21:18
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Qrczak TOM napisał:
proszę bardzo
mój przebieg to 118 000 km, jaki ty masz przebieg?


Ja jeszcze Carnivala nie mam, póki co się zastanawiam nad kupnem i zbieram informacje techniczne gdzie co jak i za ile i czy warto Smile

Póki co jeżdżę też koreańskim wynalazkiem i sobie chwalę. Rolling Eyes Więc może też stanie na made in korea Laughing
Powrót do góry
frankim80

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustka
Posiadane auto: kia, carnival, 2,9 tci, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lis 2010, 23:07
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Kolego Qrczak TOM nie czekaj z naprawą aż coś się rozpadnie ! Ja czekałem na samym początku zaczeła mi mrygać jak mu dałem po garach tak fest nic sobie z tym nie robiłem po jakimś czasie (po zatankowaniu na przydrożnej stacyjce paliwa ) dodawałem delikatnie gazu i zaczęła się świecić się na okrągło . Później stało się najgorsze nie mogłem go odpalić Crying or Very sad Pojechałem do serwisu wyliczyli mi koszt naprawy 11000 tyś z rozrządem a fura warta 15 tyś. Umieli mi podnieść ciśnienie Embarassed więc szukam rozwiązania czy nowy silnik CRDI czy naprawiać swój układ wtryskowy TCI
Pozdrawiam wszystkich ludzi z tym problemem
Powrót do góry
mariusz977

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: vw
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 17 Lis 2010, 00:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


Laughing Razz Razz Ja dotarłem do tego problemu.. trwało to jakiś czas i narazie sie potwierdzają moje tezy. problem zgłębiłem dokładnie dzięki koledze który pracuje w rafinerii i jest chemikiem.Nie mogę napisać w jakiej lecz powiem że ci co są ze śląska i tankują paliwa ON ze stacji z ptaszkiem to będą mieli problemy z silnikami CDI CRDI. Już czterech klientów miałem z wypalonym tłokiem z uszkodzonymi wtryskami przy 60tyś.km zatarte pompy paliwa. Paliwo z tych stacji jest robione z biokomponentów ono jest dobre lecz nie dla tych silników i z tego co wiem to tylko jedna rafineria je produkuje dla ptaszka. Ta rafineria zaopatruje śląsk i małopolskę a jest na pograniczu tych województw. A no i jeszcze olej do tych silników co mają filtr cząstek stałych z symbolem C3.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
przemek530d

Dyskutant



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ożarów mazowiecki
Posiadane auto: Carnival 2.9 crdi 2004 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Lut 2014, 20:05
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) kontrolka checkengine przy przyspieszaniu


witam. mam problem z silnikiem, oto objawy , miedzy 2,5 a 3,5 tys obrotów motor słabnie i zapala sie check,po zdjęciu nogi z gazu po paru sekundach gaśnie i motor znowu ma moc ,dzieje się to na 3 biegu jak przyśpieszam.
przedtem nie miałem tych objawów, ale po zatankowaniu sie na renomowanej stacji B... zalałem ropy, pojawiło się to, byłem u mechanika nalał mi jakiś specyfik do zbiornika i kazał zalać 50 litrów ropy, nadal to samo!!
czy w filtrze jest jakiś korek zpustowy?? żeby spuśćić wode jeśli tam jest?
mam 2,9 crdi 144 km z 2003 roku
pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaCarens

38 990

2014r.

195 069 km

pomorskie

KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

36 990

2011r.

163 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

18 999

2011r.

187 289 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System