Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pią 17 Lip 2009, 10:15
Temat postu:

Wielkość spalania ?


Panowie jakie macie spalanie dla swoich Kijanek. U mnie 2,0 CRDi w trybie mieszanym z przewagą trasy bierze 5,5 l/100.
Powrót do góry
Mrsulki

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: KIA CARENS II 1,8 benzyna + LPG
Piwa: 12/1
Wysłany: Pią 17 Lip 2009, 14:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Moja po mieście idealnie 10l. Na trasie jeszcze nie sprawdzałem.
_________________
Pozdrawam Radek
KIA Moderator
Powrót do góry
maxis

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): skoczów
Posiadane auto: kia carens I. 1,8 DOHC 16V
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 18 Lip 2009, 16:57
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


moja 1,8
8 ltr. lpg ale gaz sekwencyjny nie wiem ile pali paliwa do przejścia.
po miejscu na trasie jeszcze nie próbowałem.
testowałem na dwupasmówce 185km/h było jeszcze miejsce na gazie ale się bałem.
Powrót do góry
gadu-gadu
UZI

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0CRDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Gru 2009, 20:11
Temat postu:

Re: Wielkość spalania ?


Czy w Kia CARENS 2.0 CRDi jest pokazywane spalanie (chodzi mi o wskażnik na desce). Jestem nowym użytkownikiem tego samochodu, wcześniej w skodzie oktavi był taki a w Kijance nie mogę się dopatrzyć PROSZĘ niech ktoś odpisze bo zachodzę w głowę a książki servisowej nie posiadam.
Powrót do góry
gadu-gadu
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 13:32
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Niestety chyba nie ma, przynajmniej mój nie ma żadnego komputera pokładowego gdzie można by było to podglądnąć, tak więc pozostaje mi tylko tankowanie do pełna i obserwowanie ilości przejechanych kilometrów. Tempomatu też brak Sad
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 13:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
teamc

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: MB A160, KIA CARENS II 2.0 CRDi ,Opel Omega 2.0 16V
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 20:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Mój Carens ze skrzynią automatyczną:

Trasa 7l
Miasto 9l


I to by było na tyle! Ze spalania zbytnio nie jestem zadowolony ale co zrobić.
_________________
Żyję po drugiej stronie wiatru!! RenewableEnergy
Powrót do góry
Raand

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Kia Carens
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 10:58
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


W moim przypadku <2,0 CRDI>, spalanie waha się w okolicach 7,5l. Jeżdżę głównie w cyklu mieszanym, nie miałem okazji przetestować auta na dłuższej trasie. Początki były jednak ciężkie, nim nauczyłem się prowadzić delikatniej Kijankę, spalanie wynosiło ponad 10l/100km. Trochę mnie to przeraziło Razz
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 16:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


2.0 CRDI
Lato: 6-6.5 w trasie (z klimą), 7.5 miasto
Zima: w dłuższej trasie jeszcze nie była, w mieście do 10 (niestety korki, max 3-ci bieg)

17.02.2010
Nie ma zmiłuj. Czwarte tankowanie ze średnią 10l. Wczoraj na stacji: 46l weszło, na liczniku 460km Crying or Very sad
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 21:38
Temat postu:

Zużycie paliwa


kilkakrotnie pokonywałem trasę o długości 820 km..z tego 550 to były autostrady.Obojętnie czy jechałem sam ...czy z kompletem osób i bagażem...zużycie paliwa zawsze oscylowało...7,1...7,2l/100km...Z tym,ze w Polsce tankowałem werwę w Orlenie a za granicą w stacjach Esso...tak,że wydaje mi się że na samochód tej wielkości nie jest to zły wynik...a tak poza marginesem....to uważam,że zużycia oleju napędowego rzędu 5 l/100km przy autach z silnikami 1,9...czy 2 litry...należy włożyć na półkę z bajkami...Jeżeli autko ma jakiś power.....to i musi trochę spalić..
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 09:13
Temat postu:

Re: Zużycie paliwa


Moim zdaniem duży wpływ na spalanie miała jednak temperatura oraz kierowca. Przy tych śniegach zamieniłem się z żoną na samochody, KIA jest znacząco wyżej zawieszona od Ka. Od poprzedniego tankowania jeździłem wyłącznie ja, temperatura też jest wyższa i wczoraj przy tankowaniu wyszło 8.4 l/100 km
Co do tras to latem z Białegostoku do Jastarni przy trzech osobach, bagażu i naprawdę spokojnej jeździe (max 110) wyszło mi 6.5l przy włączonej klimie. 6l wyszło mi raz na trasie z Poznania do Białegostoku. Jechałem sam starając się nie przekraczać 2.5 tyś obrotów przy przyspieszaniu i utrzymywać 2 tyś w czasie jazdy.
Tyle że normalnie tak jeździć się nie da. A przynajmniej ja się męczę.
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 14:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Mój wynik 5,5 jest jak najbardziej realny. Taki wynik daje mi jazda zazwyczaj z prędkością 90 km/h. Taki styl jazdy wcale mnie nie męczy, to chyba kwestia przyzwyczajenia, rozsądku no i pokonywanej codziennie trasy do roboty. Chociaż wakacyjny wynik przy 5 osobach na pokładzie i pełnym bagażniku w jedną stronę dał wynik 6l na 100. Oczywiście o 140 km/h nie ma mowy ale czasami było pod 120 km/h Wink.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 20:22
Temat postu:

Zużycie paliwa


Całkowicie się zgodzę z Wami,że zużycie paliwa jest uzależnione od wielu czynników...od temperatury,stanu hamulców,ciśnienia w ogumieniu...itp...ale największy wpływ na zużycie ma oczywiście kierowca.wiele zależy od sposobu jazdy.....ale w moim przypadku..(niestety..)..pamiętam tylko przez pierwsze 20 km....a póżniej.....hulaj duszo.... Smile tak,że ...... pewnie wyniku poniżej siódemki nie osiągnę...ale co tam... Laughing
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 09:28
Temat postu:

Re: Zużycie paliwa


Mnie męczy jazda za kimś. Bardzo rzadko zdarza mi się jechać w równym tempie z innym kierowcą, zwykle jadę albo szybciej albo wolniej, a to niestety nie wpływa pozytywnie na spalanie. Lubię mieć po prostu pustą drogę przed sobą Wink Rok temu jechałem na drugi dzień świąt do Warszawy i na takim fajnym odcinku, gdzie prościutka droga biegnie praktycznie aż po horyzont nie było żadnego samochodu. Kilkadziesiąt kilometrów i nikogo na drodze Cool
A tak przy okazji, sprawdzał ktoś Vmax? U mnie niestety przy 170 opony odmówiły współpracy i zaczęły podskakiwać koła. Na wiosnę będę musiał kupić nowe Sad O właśnie, możecie coś polecić z letnich?
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 21:19
Temat postu:

Zużycie paliwa


Jak kupiłem moją Carens,była na koreańskich oponach.Nie pamiętam ich nazwy,ale były nieciekawe,przede wszystkim głośne i słabe na mokrej nawierzchni.Moim poprzednim autkiem,była beemka 525 tds z 146 konnym silnikiem.miałem przy niej opony dunlop sport przystosowane do prędkości 220 km/h.Co prawda nie próbowałem ich na maksymalnej prędkości,ale do 200 km/h sprawowały się bardzo dobrze.W tej chwili w carens mam nowe zimówki Barum-polaris2.Jestem z nich zadowolony,są ciche na suchej nawierzchni i dobrze trzymają autko zarówno na śniegu jak i mokrej jezdni.Zastanawiam się nad zakupem letnich opon również tej samej firmy.Muszę jeszcze poszukać jakieś felgi,ponieważ nie chciałbym zdejmować zimowych opon .Jeśli chodzi o prędkość carens (crdi)..to w miarę komfortowo można jechać z prędkością do 150 km/h,pózniej robi się trochę głośno... Sad ale ciągnie do ok.180,przy czym na dobrej drodze nie ma problemu z jej prowadzeniem ,ani ze wzrostem temperatury silnika.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 11:04
Temat postu:

Re: Zużycie paliwa


skorpion594 napisał:
Jak kupiłem moją Carens,była na koreańskich oponach.

Tak jak moja.
skorpion594 napisał:
W tej chwili w carens mam nowe zimówki Barum-polaris2.Jestem z nich zadowolony,są ciche na suchej nawierzchni i dobrze trzymają autko zarówno na śniegu jak i mokrej jezdni.Zastanawiam się nad zakupem letnich opon również tej samej firmy.Muszę jeszcze poszukać jakieś felgi,ponieważ nie chciałbym zdejmować zimowych opon.

Mam tak samo Wink z tym, że u mnie jeżdżą Nokiany WRG2. A co do felg to znajomy często jeździ do Niemiec po samochody i ma mi kupić jak będzie coś sensownego.
skorpion594 napisał:
Jeśli chodzi o prędkość carens (crdi)..to w miarę komfortowo można jechać z prędkością do 150 km/h,pózniej robi się trochę głośno... Sad ale ciągnie do ok.180,przy czym na dobrej drodze nie ma problemu z jej prowadzeniem ,ani ze wzrostem temperatury silnika.

Ze względu na opony tylko dwa razy jechałem szybciej. Za pierwszym razem koła zaczęły podskakiwać przy 150, po wizycie u wulkanizatora i dokładnym wyważeniu udało się pojechać 170. Co ciekawe nawet dłuższa jazda z prędkością 140 powodowała wibracje.
Odnośnie temperatury silnika to w styczniu musiałem poczekać w samochodzie przy -18 około 30 minut. Małe dziecko w foteliku więc silnik cały czas pracował, temperatura ustawiona na max i nawiew na trzy kreski. Po dwudziestu minutach wskaźnik temperatury wody spadł o połowę. Po zmniejszeniu temperatury do 25 stopni zaczął się podnosić. Niezłą wydajność ma nagrzewnica Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

44 777

2014r.

53 000 km

pomorskie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie

KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie

KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaCarens

57 600

2017r.

119 254 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System