Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pią 17 Lip 2009, 10:15
Temat postu:

Wielkość spalania ?


Panowie jakie macie spalanie dla swoich Kijanek. U mnie 2,0 CRDi w trybie mieszanym z przewagą trasy bierze 5,5 l/100.
Powrót do góry
Mrsulki

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: KIA CARENS II 1,8 benzyna + LPG
Piwa: 12/1
Wysłany: Pią 17 Lip 2009, 14:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Moja po mieście idealnie 10l. Na trasie jeszcze nie sprawdzałem.
_________________
Pozdrawam Radek
KIA Moderator
Powrót do góry
maxis

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): skoczów
Posiadane auto: kia carens I. 1,8 DOHC 16V
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 18 Lip 2009, 16:57
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


moja 1,8
8 ltr. lpg ale gaz sekwencyjny nie wiem ile pali paliwa do przejścia.
po miejscu na trasie jeszcze nie próbowałem.
testowałem na dwupasmówce 185km/h było jeszcze miejsce na gazie ale się bałem.
Powrót do góry
gadu-gadu
UZI

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0CRDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Gru 2009, 20:11
Temat postu:

Re: Wielkość spalania ?


Czy w Kia CARENS 2.0 CRDi jest pokazywane spalanie (chodzi mi o wskażnik na desce). Jestem nowym użytkownikiem tego samochodu, wcześniej w skodzie oktavi był taki a w Kijance nie mogę się dopatrzyć PROSZĘ niech ktoś odpisze bo zachodzę w głowę a książki servisowej nie posiadam.
Powrót do góry
gadu-gadu
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 13:32
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Niestety chyba nie ma, przynajmniej mój nie ma żadnego komputera pokładowego gdzie można by było to podglądnąć, tak więc pozostaje mi tylko tankowanie do pełna i obserwowanie ilości przejechanych kilometrów. Tempomatu też brak Sad
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 13:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
teamc

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: MB A160, KIA CARENS II 2.0 CRDi ,Opel Omega 2.0 16V
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 20:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Mój Carens ze skrzynią automatyczną:

Trasa 7l
Miasto 9l


I to by było na tyle! Ze spalania zbytnio nie jestem zadowolony ale co zrobić.
_________________
Żyję po drugiej stronie wiatru!! RenewableEnergy
Powrót do góry
Raand

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Kia Carens
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 10:58
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


W moim przypadku <2,0 CRDI>, spalanie waha się w okolicach 7,5l. Jeżdżę głównie w cyklu mieszanym, nie miałem okazji przetestować auta na dłuższej trasie. Początki były jednak ciężkie, nim nauczyłem się prowadzić delikatniej Kijankę, spalanie wynosiło ponad 10l/100km. Trochę mnie to przeraziło Razz
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 16:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


2.0 CRDI
Lato: 6-6.5 w trasie (z klimą), 7.5 miasto
Zima: w dłuższej trasie jeszcze nie była, w mieście do 10 (niestety korki, max 3-ci bieg)

17.02.2010
Nie ma zmiłuj. Czwarte tankowanie ze średnią 10l. Wczoraj na stacji: 46l weszło, na liczniku 460km Crying or Very sad
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 21:38
Temat postu:

Zużycie paliwa


kilkakrotnie pokonywałem trasę o długości 820 km..z tego 550 to były autostrady.Obojętnie czy jechałem sam ...czy z kompletem osób i bagażem...zużycie paliwa zawsze oscylowało...7,1...7,2l/100km...Z tym,ze w Polsce tankowałem werwę w Orlenie a za granicą w stacjach Esso...tak,że wydaje mi się że na samochód tej wielkości nie jest to zły wynik...a tak poza marginesem....to uważam,że zużycia oleju napędowego rzędu 5 l/100km przy autach z silnikami 1,9...czy 2 litry...należy włożyć na półkę z bajkami...Jeżeli autko ma jakiś power.....to i musi trochę spalić..
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 09:13
Temat postu:

Re: Zużycie paliwa


Moim zdaniem duży wpływ na spalanie miała jednak temperatura oraz kierowca. Przy tych śniegach zamieniłem się z żoną na samochody, KIA jest znacząco wyżej zawieszona od Ka. Od poprzedniego tankowania jeździłem wyłącznie ja, temperatura też jest wyższa i wczoraj przy tankowaniu wyszło 8.4 l/100 km
Co do tras to latem z Białegostoku do Jastarni przy trzech osobach, bagażu i naprawdę spokojnej jeździe (max 110) wyszło mi 6.5l przy włączonej klimie. 6l wyszło mi raz na trasie z Poznania do Białegostoku. Jechałem sam starając się nie przekraczać 2.5 tyś obrotów przy przyspieszaniu i utrzymywać 2 tyś w czasie jazdy.
Tyle że normalnie tak jeździć się nie da. A przynajmniej ja się męczę.
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 14:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wielkość spalania ?


Mój wynik 5,5 jest jak najbardziej realny. Taki wynik daje mi jazda zazwyczaj z prędkością 90 km/h. Taki styl jazdy wcale mnie nie męczy, to chyba kwestia przyzwyczajenia, rozsądku no i pokonywanej codziennie trasy do roboty. Chociaż wakacyjny wynik przy 5 osobach na pokładzie i pełnym bagażniku w jedną stronę dał wynik 6l na 100. Oczywiście o 140 km/h nie ma mowy ale czasami było pod 120 km/h Wink.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 20:22
Temat postu:

Zużycie paliwa


Całkowicie się zgodzę z Wami,że zużycie paliwa jest uzależnione od wielu czynników...od temperatury,stanu hamulców,ciśnienia w ogumieniu...itp...ale największy wpływ na zużycie ma oczywiście kierowca.wiele zależy od sposobu jazdy.....ale w moim przypadku..(niestety..)..pamiętam tylko przez pierwsze 20 km....a póżniej.....hulaj duszo.... Smile tak,że ...... pewnie wyniku poniżej siódemki nie osiągnę...ale co tam... Laughing
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 09:28
Temat postu:

Re: Zużycie paliwa


Mnie męczy jazda za kimś. Bardzo rzadko zdarza mi się jechać w równym tempie z innym kierowcą, zwykle jadę albo szybciej albo wolniej, a to niestety nie wpływa pozytywnie na spalanie. Lubię mieć po prostu pustą drogę przed sobą Wink Rok temu jechałem na drugi dzień świąt do Warszawy i na takim fajnym odcinku, gdzie prościutka droga biegnie praktycznie aż po horyzont nie było żadnego samochodu. Kilkadziesiąt kilometrów i nikogo na drodze Cool
A tak przy okazji, sprawdzał ktoś Vmax? U mnie niestety przy 170 opony odmówiły współpracy i zaczęły podskakiwać koła. Na wiosnę będę musiał kupić nowe Sad O właśnie, możecie coś polecić z letnich?
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 21:19
Temat postu:

Zużycie paliwa


Jak kupiłem moją Carens,była na koreańskich oponach.Nie pamiętam ich nazwy,ale były nieciekawe,przede wszystkim głośne i słabe na mokrej nawierzchni.Moim poprzednim autkiem,była beemka 525 tds z 146 konnym silnikiem.miałem przy niej opony dunlop sport przystosowane do prędkości 220 km/h.Co prawda nie próbowałem ich na maksymalnej prędkości,ale do 200 km/h sprawowały się bardzo dobrze.W tej chwili w carens mam nowe zimówki Barum-polaris2.Jestem z nich zadowolony,są ciche na suchej nawierzchni i dobrze trzymają autko zarówno na śniegu jak i mokrej jezdni.Zastanawiam się nad zakupem letnich opon również tej samej firmy.Muszę jeszcze poszukać jakieś felgi,ponieważ nie chciałbym zdejmować zimowych opon .Jeśli chodzi o prędkość carens (crdi)..to w miarę komfortowo można jechać z prędkością do 150 km/h,pózniej robi się trochę głośno... Sad ale ciągnie do ok.180,przy czym na dobrej drodze nie ma problemu z jej prowadzeniem ,ani ze wzrostem temperatury silnika.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 03 Mar 2010, 11:04
Temat postu:

Re: Zużycie paliwa


skorpion594 napisał:
Jak kupiłem moją Carens,była na koreańskich oponach.

Tak jak moja.
skorpion594 napisał:
W tej chwili w carens mam nowe zimówki Barum-polaris2.Jestem z nich zadowolony,są ciche na suchej nawierzchni i dobrze trzymają autko zarówno na śniegu jak i mokrej jezdni.Zastanawiam się nad zakupem letnich opon również tej samej firmy.Muszę jeszcze poszukać jakieś felgi,ponieważ nie chciałbym zdejmować zimowych opon.

Mam tak samo Wink z tym, że u mnie jeżdżą Nokiany WRG2. A co do felg to znajomy często jeździ do Niemiec po samochody i ma mi kupić jak będzie coś sensownego.
skorpion594 napisał:
Jeśli chodzi o prędkość carens (crdi)..to w miarę komfortowo można jechać z prędkością do 150 km/h,pózniej robi się trochę głośno... Sad ale ciągnie do ok.180,przy czym na dobrej drodze nie ma problemu z jej prowadzeniem ,ani ze wzrostem temperatury silnika.

Ze względu na opony tylko dwa razy jechałem szybciej. Za pierwszym razem koła zaczęły podskakiwać przy 150, po wizycie u wulkanizatora i dokładnym wyważeniu udało się pojechać 170. Co ciekawe nawet dłuższa jazda z prędkością 140 powodowała wibracje.
Odnośnie temperatury silnika to w styczniu musiałem poczekać w samochodzie przy -18 około 30 minut. Małe dziecko w foteliku więc silnik cały czas pracował, temperatura ustawiona na max i nawiew na trzy kreski. Po dwudziestu minutach wskaźnik temperatury wody spadł o połowę. Po zmniejszeniu temperatury do 25 stopni zaczął się podnosić. Niezłą wydajność ma nagrzewnica Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

93 900

2020r.

81 323 km

śląskie

KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaSportage

82 000

2019r.

110 000 km

śląskie

KiaSportage

51 000

2014r.

184 000 km

lubelskie

KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System