Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 09:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


devastationk napisał:
NIE nie
Albo poczekaj aż sprawdzę za kilka dni:))

Pozdrawiam Krzysiek

Jasne że poczekam nie ufam wymiarom Wink. Dzięki
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
devastationk

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek nad Wisłą
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0 CRDI 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2009, 17:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Witam

Sorki, że to tak długo trwało ale nie miałem zbytnio czasu:(
Ale już jestem i proszę oto fotki z mojego Carensa z zamontowanym 520xl.
Nie podłączałem anteny bo radio jeszcze bardziej wystawało by z półki, a na stałe radyjko jeździ w Pandzie!
Więcej nie klikam bo myślę, że resztę pokażą fotki.
Oto link
http://dl.dropbox.com/u/1935369/520/520/album/index.html
Dalekich łączności życzę i zero mandatówSmile)
_________________
CB Jackson jest OK
Powrót do góry
komunikator tlen - status
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Wto 10 Lis 2009, 09:28
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Dzięki za fotki, od razu człowiek wie więcej. Radyjko faktycznie jest malutkie i poważnie rozważę jego zakup, ale chyba spróbuje je zamontować pomiędzy fotelami.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 23 Cze 2010, 10:43
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


nnorbi napisał:
Dzięki za fotki, od razu człowiek wie więcej. Radyjko faktycznie jest malutkie i poważnie rozważę jego zakup, ale chyba spróbuje je zamontować pomiędzy fotelami.


Od czterech dni mam 510. Rozmiar idealnie pasuje do szerokości tej kuwetki między fotelami. Radio wchodzi na wcisk, nie trzeba przykręcać. dla mnie to miejsce jest bardzo wygodne, pokrętła pod ręką, gruszka leży pod ręcznym. Jak bym miał antenę zamontowaną na stale, to pewnie umieściłbym je gdzieś z przodu, a tak kabel antenowy przechodzi przez tylne drzwi i leci przy fotelu prosto do radia.
http://picasaweb.google.pl/115136047793421347320/CB#5485885037819431394
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 08:33
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Yarro napisał:

Od czterech dni mam 510. Rozmiar idealnie pasuje do szerokości tej kuwetki między fotelami.


Wygląda fajnie, minusem jest tylko to że nie widać wyświetlacza no i dwóch kubeczków z kawką nie postawisz Wink. Ja zdecydowałem się na TTI-880, radyjko nie małe ale umieściłem je w tej kasetce nad małym schowkiem, zastosowałem kątowy wtyk antenowy przez co wystaje tylko nieznacznie i nie przeszkadza w zmianie biegów.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 08:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 08:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


nnorbi napisał:

Wygląda fajnie, minusem jest tylko to że nie widać wyświetlacza no i dwóch kubeczków z kawką nie postawisz Wink.

Szczerze mówiąc to się nawet cieszę, że nie widać wyświetlacza. Jakbym go miał z przodu to bym się pewnie w niego non stop gapił, przynajmniej na początku. Wink Uniden ma pokrętło do zmiany kanałów z wyraźnym skokiem, więc ewentualna zmiana kilku kanałów w górę czy dół nie jest problemem. A kawy w czasie jazdy nie piję, więc też nie ma sprawy.
nnorbi napisał:
Ja zdecydowałem się na TTI-880, radyjko nie małe ale umieściłem je w tej kasetce nad małym schowkiem, zastosowałem kątowy wtyk antenowy przez co wystaje tylko nieznacznie i nie przeszkadza w zmianie biegów.

Antenę masz zamontowaną na stałe? Chyba też tak będę robił, za bardzo mi się spodobało CB Very Happy Wtedy rzeczywiście lepiej schować antenę pod deską i też przymierzałem się do tego schowka. Na razie jest antena magnesówka (Sirio AS100) i tak jest wygodniej. A radyjko kupiłem spontanicznie, zobaczyłem aukcję, szybka decyzja i kupione. Na rozpoznanie jest w porządku, potem pewnie kupię coś lepszego.
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 10:09
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Yarro napisał:

Antenę masz zamontowaną na stałe? Chyba też tak będę robił, za bardzo mi się spodobało CB Very Happy Wtedy rzeczywiście lepiej schować antenę pod deską i też przymierzałem się do tego schowka. Na razie jest antena magnesówka (Sirio AS100) i tak jest wygodniej.


U mnie też był spontan i o ile z radyjka jestem zadowolony to z anteną dałem ciała. Kupiłem antenę LEMM AT-72 MAGNUM 165 cm z uchwytem chyba SF-40 no i zamontowałem to na tylnej klapie. Przy strojeniu okazało się że ta antena jest za ciężka i może wyłamać karoserię. Sam uchwyt też pozostawia sporo do życzenia. No i teraz decyduje się na magnesówkę ale montowaną też na tylnej klapie pomiędzy szybą a uchwytem otwierania. 12 cm podstawa powinna się tam zmieścić. Na stałe to chyba nie głupi pomysł z relingami.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 10:23
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Kabel antenowy schowałeś pod tapicerką? U mnie z anteną był długości 3.7m, musiałbym przedłużać. Ja myślałem nad dziurą pośrodku dachu, w astrze tak miałem i było OK, nic nie ciekło, nie było problemów.
No i nowa antena będzie miała co najmniej 1.5m, 100 to za mało.
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 11:15
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Yarro napisał:
Kabel antenowy schowałeś pod tapicerką?

Nie nie chowałem pod tapicerką. Wychodzi obok radyjka schodzi na dół i idzie bokiem środkowego panela (mocowanie za pomocą opasek zaciskowych do samoprzylepnych uchwytów) wchodzi z tyłu pod chodniczek (jeden na całej długości więc nic nie wystaje) i idzie w przerwie między dzielona kanapą do luku bagażowego.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 12:27
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


To jeszcze jedno pytanie. Antena wchodzi Ci między klapą a karoserią, nie uszkadza się kabel od anteny przy otwieraniu i zamykaniu? Ja puściłem drzwiami za kierowcą, ale ma to wadę. Albo idzie pomiędzy górnymi uszczelkami i niestety przecieka w czasie deszczu, albo trochę poniżej lewego rogu - nie przecieka, ale zauważyłem, że jest trochę zgnieciony.
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 18:45
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Yarro napisał:
To jeszcze jedno pytanie. Antena wchodzi Ci między klapą a karoserią, nie uszkadza się kabel od anteny przy otwieraniu i zamykaniu?


Nie nic się nie uszkadza, zgięty przewód spokojnie zmieści się pomiędzy klapą a zderzakiem, tak samo jak uchwyt. Jeżeli będziesz się decydował na takie rozwiązanie to zastosuj oryginalny uchwyt KF-150, bo wg mnie podróbki są do bani no i kup jakąś lekką antenę tak byś nie musiał jeździć później do blacharzy. Przy montażu trzeba z wyczuciem wkręcać śrubki od uchwytu bo blacha klapy bagażnika jest delikatna i można zrobić sobie kuku. Najlepiej chyba jest dobrać antenę w jakimś serwisie gdzie robią strojenie, gdyż z niektórymi modelami na tylnej klapie mogą być problemy, a oni wiedzą najlepiej co zaproponować. Przewód po zgięciu puściłem od wewnętrznej strony krawędzią, gdzie przykleiłem te same kwadraciki z uszkami do mocowania opaskami zaciskowymi. Paczka takich uchwytów malutkich w Obi to koszt 8 zł. Co do uszczelki to na razie nic mi nie cieknie.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 05 Paź 2010, 17:36
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Zmieniłem radio z Unidena 510 na Cobrę 29 NW ST no i oczywiście zrobił się problem z miejscem. Można by wsadzić pod radio, ale będzie wystawać na jakieś 4 cm, między siedzenia się nie mieści, wygląda na to, że trzeba będzie zamontować tak jak devastationk.
W związku z tym pytanie: jak się demontuje dolny panel pod konsolą klimatyzacji? Wystarczy wyjąć ten schowek czy trzeba więcej rozbierać?
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 10:51
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Yarro napisał:
Zmieniłem radio z Unidena 510 na Cobrę 29 NW ST no i oczywiście zrobił się problem z miejscem.


Moje tti-880 jest sporych rozmiarów, jak nie największe na rynku Wink i włożyłem je na półeczkę nad otwieranym schowkiem i jestem zadowolony. Zastosowałem jedynie w przewodzie od antenki wtyk kątowy ale i tak wystaje kawałek za półeczkę. Ale nic nie rozbierałem, demontowałem, zawsze można je wyciągnąć i schować. Polecam to miejsce.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 06 Paź 2010, 11:07
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


nnorbi napisał:
Moje tti-880 jest sporych rozmiarów, jak nie największe na rynku Wink i włożyłem je na półeczkę nad otwieranym schowkiem i jestem zadowolony. Zastosowałem jedynie w przewodzie od antenki wtyk kątowy ale i tak wystaje kawałek za półeczkę. Ale nic nie rozbierałem, demontowałem, zawsze można je wyciągnąć i schować. Polecam to miejsce.


Twoje radio ma 176mm długości, czyli idealnie zmieściłoby się we wnękę przy radiu. Ja muszę mieć przynajmniej 21cm Sad
Powrót do góry
pawku

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Kia Carens II 2.0 CRDI 2005
Piwa: 8/0
Wysłany: Czw 23 Gru 2010, 12:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Miejsce montażu CB


Yarro napisał:
To jeszcze jedno pytanie. Antena wchodzi Ci między klapą a karoserią, nie uszkadza się kabel od anteny przy otwieraniu i zamykaniu? Ja puściłem drzwiami za kierowcą, ale ma to wadę. Albo idzie pomiędzy górnymi uszczelkami i niestety przecieka w czasie deszczu, albo trochę poniżej lewego rogu - nie przecieka, ale zauważyłem, że jest trochę zgnieciony.


A ja opracowałem własny "patent" na położenie kabla (na razie kabla, nad samym radiem jeszcze pracuję i mam już pewne pomysły).
Otóż wywierciłem otwór średnicy kabla w plastikowym mocowaniu anteny FM (oczywiście pod takim kątem żeby nie uszkodzić samej FM) i przeciągnąłem przewód przez słupek ,tak jak idzie przewód FM i wyprowadziłem w okolicy przekaźników pod kierownicą (wychodzi tam wiązka kabli).
I w taki oto sposób uniknąłem ciągłego przycinania kabla drzwiami. Dodatkowo otwór w który wchodzi kabel uszczelniłem sylikonem i jest ok. Zakłóceń brak.
P.S. Radyjko to TTI-881
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie

KiaSportage

47 900

2010r.

166 789 km

mazowieckie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaSoul

19 000

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System