Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Kilka pytań przed zakupem Carnivala.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 07:56
Temat postu:

Kilka pytań przed zakupem Carnivala.


Witam, mam kilka pytań odnośnie zakupu samochodu jak w temacie ponieważ znalazłem ładny model ale mam kilka wątpliwości co do niego. Mam nadzieję, że ktoś mi odpowie.

Model z 2002 r., 2.9 CRDI 16V, skrzynia manualna, przebieg ok.160 tys., sprowadzony z Austrii.

1. Na górnym przewodzie dochodzącym do chłodnicy jest zamontowany metalowy łącznik (wycięto kawałek przewodu i w to miejsce wstawiono ten łącznik ok. 20 cm). Czy to jakaś typowa usterka, a jeżeli tak to co jest jej przyczyną. Sam nie wiem czy gościowi zagotowało wodę i rozdarło węża czy po prostu te typy tak mają.

2. Czy w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy zawsze ma się znajdować płyn chłodzący czy nie bo ten był pusty.

3. Czy blacharka komory silnika może mieć inny kolor niż reszta nadwozia (komora ma kolor taki popielaty matowy a kolor samochodu to srebrny metalik). Poza tym widać że był wymieniany jeden błotnik, zderzak i reflektory, ale poza tym reszta wygląda na nie tknięte.

4. Wymienione są progi z obydwu stron i pomalowane. Czy gnicie auta w tym miejscu to typowy objaw? Spód samochodu jest w dobrym stanie nie ma śladów korozji.

5. Drzwi kierowcy i prawe odsuwane tylne mają od spodu ogniska korozji, co z tym fantem?

6. Czy klapka wlewu paliwa ma być plastikowa czy nie?

Poza tym auto prowadzi się dobrze, raczej się nie przegrzewa bo długo uruchomiony był silnik, hamulce ok, wszystko w środku sprawne, dużo elektryki, klima. Ogólnie środek zadbany wypada O.K. Autko ma alufelgi i nowe opony.

Cena z opłatami to ok. 21 tyś.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
voytek

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): TX-Texas
Posiadane auto: KIA sedona 3.5(05) optima 2.4(07)
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 10:25
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Kilka pytań przed zakupem Carnivala.


bite, tez kiedys taki szajs sprzedawalem najlepsze pieniadze

taki trick psrzedawcey im bardziej bite zaklada sie alumfelgi i nowe opony.
jak auto bylo dobrze prostowane niejest zle,bo mowisz prowadzi sie dobrze przed jazda sprawdz cisnienie w oponach stary trick sciaga w lewo dodajemy cisnienia w przednim lewym i juz jedzie prosto Very Happy
wez spbie miarke moze byc centymetrkrawiecki i sprawdz pod maska od cycka amortyzatora do 1 srubki po przeciwleglej stronie od blotnika jest i z drugiej strony.
potem wjedz w kaluze wyjdz z auta i zobacz czy faktycznie dwoslad
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
kato11

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oświęcim
Posiadane auto: kia carnival 2,9 tdi 2001r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 20:42
Temat postu:

Kilka pytań przed zakupem Carnivala.


Witaj - podzelam zdanie woytka kijanka była ewidentnie bita, czy odpalałeś autko jak było zimne ( inaczej pali jak jest zimne a inaczej jak jest ciepłe), zastanawia mnie fakt że po siedmiu talach jazdy w austrii progi są kompletnie zgnite i nadają się do wymiany a reszta podwozia jest ok, Ta metalowa rurka przy wężu to może przypadek ale w zbiorniku wyrównawczym powinno byc trochę płynu sprawdź ilośc płynu bo może ucieka ( najlepiej stań na suchym miejscu pobaw się trochę pedałem gazu, zagrzej go dobrze i potem odjedź kawałek i zobacz czy nie zostawił na asfalcie czegoś po sobie ( płyn, olej ) zwruc uwagę na tylne ogrzewanie, czy grzeje i jaki jest stan rurek z tyłu pod nagrzewnicą ( lubią byc skorodowane i tam najczęsciej ucieka płyn. dostosuj się do porad woytka - sprawdź to co ci zasugerował, jeśli silnik jest wypucowany to w/g mnie jest coś z nim nie tak ( powinien byc przykurzony bez śladów oleju. ja na twoim miejscu nie napalałbym się na ten egzemplarz - sprawdź na allegro, ot-moto , moto allegro na pewno tam znajdziesz coś godnego uwagi na naszych tablicach ( ja tak zrobiłem i nie żłuję) - pozdrawiam kato11
Powrót do góry
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Czw 01 Paź 2009, 09:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Kilka pytań przed zakupem Carnivala.


Dziękuję koledzy, za zainteresowanie tematem.

W zasadzie padło na ten model bo zapalił bez problemu przy ok. 3 stopniach temperatury na zewnątrz , silnik raczej nie ma przedmuchów (chyba że jakiś "doktor" mu pomaga Very Happy ) w środku zadbany i wszystko działało klima, nawiewy, szyby, lusterka; tarcze i klocki jeszcze chwile będą, tapicerka na siedzeniach i w kabinie nie zniszczona. Silnik krwawił olejem w okolicy filtra oleju, ale wszystko w nim wygląda na oryginalne. Z blacharką sobie poradzę bo trochę zakonserwuję to tu to tam Very Happy i chwilę będzie.

Oglądałem inne Kijanki, ale były w dużo gorszym stanie. Np. jeden od gościa co miał na firmę kupiony w Polskim salonie, wszytko fajnie, pomijając chlew w środku, blachy i wyposażenie OK. ale silnik dymił przez korek od oleju i gość miał jakieś dwa dowody rejestracyjne na ten samochód to se dałem siana.

Kolejny jakiś ściągany z Włoch, skóra i takie tam duperele, ale w zbiorniczku na wodę było pełno oleju i w ogóle nie zapalił, malowany był chyba sprayem, nic w środku nie działało.

Ogólnie to masakra. Wszystkie były opisane na otomoto jako bezwypadkowe, stan idealny, 135 tys przebiegu (a dźwignia biegów przetarta jak by miał 400 tyś.), na zdjęciach błyszczały jak psu... oczy.

Utwierdziłem się jeszcze bardziej w przekonaniu że bezwypadkowe samochody z małym przebiegiem to mit. Inne marki też. Te wszystkie Beemki, Audice i Volkswageny to samo. Ciężko jest znaleźć dobry samochód nadający się do jazdy, a nie wymagający dużego wkładu finansowego.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
voytek

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): TX-Texas
Posiadane auto: KIA sedona 3.5(05) optima 2.4(07)
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 05 Paź 2009, 09:25
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Kilka pytań przed zakupem Carnivala.


maciek ja widziesz 5 lat sprzedawalem powypadkowe auta i stwierdzilem(mialem juz dosc) niemoglem ludzia w oczy patrzec.
wszystko co opisujesz z czystym srodkiem wlocznie wskazuje na uato po wypadku duzo by sie rozpiywac o trickach,wiesz czasami auta po wypadkach sa super.
ja handlowalem przewaznie autami do 10 tys km po przebiegu niestarsze niz 3 lata.
ja srodek byl brudny wszystko sie demontowalo na zaewnatrz woda pod cisnieniem 1400 psi potem sie suszylo 3 dni specjalne srodki i auto sie swiecie jak psu jajaca.
wyglada to tak kupujesz nierozbite auto z jakims zarabistym przebiegem i na podstawie tego auta kupujesz 5-6 aut i bierzesz z niego klamoty do zorbitego jak masz uklad z ubezpieczalnia to bajka sprzedajesz auto za 50% ceny a jestes 100% do przodu.
prawda jest taka jak masz dobre auto i jestes zadowolony to bedziesz nim jedzil do zajechania.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Reklama








Wysłany: Pon 05 Paź 2009, 09:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 05 Paź 2009, 18:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Kilka pytań przed zakupem Carnivala.


Liczę się z każdą ewentualnością. Wyszedłem z założenia, że jeżeli samochód okaże się faktycznie złomem to go sprzedam prędzej czy później.

Zdaję sobie sprawę, że auto z 2002 r. z przebiegiem 160 tys. powinno być w zasadzie igiełka. Są takie modele, ale kosztują nie 20 tys. a ok 30 tys. przynajmniej ja takie znalazłem. Nie ma samochodów 100% pewnych.
Żeby mnie cholera było stać to bym sobie kupił nowy, a nie zawracał głowy starymi gratami. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Jak chwile nim pojeżdżę to napiszę co i jak. Mam nadzieję, że się nie wpakuje na własne życzenie w jakieś bagno.

Kupowanie i sprzedawanie samochodu to sama radość. Bo człowiek się 2 razy cieszy: jak kupuje i jak sprzedaje. Very Happy

Pozdrawiam i dziękuję za uwagi.
Powrót do góry
macieku

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołczkowo (szczecin)
Posiadane auto: kia carnivall 2,9 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 12:08
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Kilka pytań przed zakupem Carnivala.


3 lata temu kupłem carnivala z 2002r. (duńska ciężarówka - 2 fotele) z przebiegiem wtedy 140tys, teraz ma 200 i w sumie jestem zadowolony chociaż .... dużo pali (szczególnie z przyczepą) i jest dość drogi w serwisie. Ale jak bym chciał tanio to powinienm sobie kupic malucha.
Reasumując: jeżeli przebieg nie jest kręcony i nie był jakoś poważnie bity to powinienes być zadowolony bo carnivale są fajnymi autkami (do jazdy "rodzinnej" bo do "sportowej" się kompletnie nie nadają)
_________________
Maciej (at) Urbaniak .com.pl
Carnival 2,9 automat 2002r
+48602285614
www.gdv.pl
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie

KiaSportage

51 000

2014r.

184 000 km

lubelskie

KiaSoul

19 000

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaCarens

46 900

2015r.

111 214 km

mazowieckie

KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System