Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Regulacja sprzęgła.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuchdar

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: renault grand scenic 1,9 130 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 14:53
Temat postu:

Regulacja sprzęgła.


Witam wszystkich.
Czytając tematy opisane na forum wiem że ktoś już pytał w tej sprawie ale nie otrzymał żadnej pomocy. Chodzi o sprzęgło które po wymianie kompletnej wraz z pompą wysprzęglikiem . bierze przy podłodze. - do tego stopnia że trzeba pedał dusić do podłogi . Czasami w trakcie jazdy kończy się to zgrzytem skrzyni lub problemem z wbiciem biegu. Moim zdaniem ewidentnie nie wysprzęgla. Serwis twierdzi że nie ma regulacji. Przed wymianą sprzęgła brało normalnie. Ktoś powiedział żeby pojeździć to się sprzęgło trochę przytrze i będzie dobrze . Jeżdzę rok a efektów poprawy nie widać. moja żona przestała jeździć autem z tego powodu. Proszę o pomoc.
Pozdrawia kuchdar
Powrót do góry
Kwadi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VB
Piwa: 30/3
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 16:35
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Regulacja sprzęgła.


W Sportage I jest regulacja gdzie sprzegło jest hydrauliczne. Jest śruba regulacyjna przy samym pedale sprzęgła która można regulować wysokość "brania sprzęgła". Polecam sprawdzić.

Zobacz tutaj:
http://kia.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=54622

Wkleiłem rysunek techniczny budowy pedału sprzęgła. Na pierwszym rysunki, oznaczenie nr 12.

Pozdrawiam
_________________
Jeśli jakoś Ci pomogłem, postaw "Piwo" Smile
Powrót do góry
darekkusy

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 13

Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDII 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 17:53
Temat postu:

Sprzędło


Witam z tego co pan opisuje o swoim problemie z sprzęgłem to ma pan źle założoną tarcze sprzęgła czyli odwróconą,ma byc dłuższą stroną tulejki do docisku sprzęgła.Pozdrawiam, a piszę to bo właśnie poprawiałem na dniach wymianę po fachowcach.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
djanek

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: P12, 1.9CDI, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 21:59
Temat postu:

Re: Regulacja sprzęgła.


kuchdar napisał:
Witam wszystkich.
Czytając tematy opisane na forum wiem że ktoś już pytał w tej sprawie ale nie otrzymał żadnej pomocy. Chodzi o sprzęgło które po wymianie kompletnej wraz z pompą wysprzęglikiem . bierze przy podłodze. - do tego stopnia że trzeba pedał dusić do podłogi . Czasami w trakcie jazdy kończy się to zgrzytem skrzyni lub problemem z wbiciem biegu. Moim zdaniem ewidentnie nie wysprzęgla. Serwis twierdzi że nie ma regulacji. Przed wymianą sprzęgła brało normalnie. Ktoś powiedział żeby pojeździć to się sprzęgło trochę przytrze i będzie dobrze . Jeżdzę rok a efektów poprawy nie widać. moja żona przestała jeździć autem z tego powodu. Proszę o pomoc.
Pozdrawia kuchdar

Witam, może komus to pomoże, jestem świeżo po wymianie kompletu sprzęgła i po pierwszym odpaleniu brak możliwości rozsprzęglenia, po odpowiednich konsultacjach i regulacji sprzęgło działa idealnie. Może pare konkretów - przy siłowniku przy skrzyni jest gumą zaślepiony otwór w który wchodzi ramię do sprzęgła. Ono w 1/2 odległości jest podparte trzpieniem , który należy kluczem 14 lekko wykręcić, ja musiałem wykręcić ok 7 mm i to jest to.
_________________
Więcej z nim przeszedłem niz z własną żoną Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

54 390

2020r.

111 710 km

mazowieckie

KiaSportage

68 800

2016r.

144 000 km

małopolskie

KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaPicanto

44 500

2021r.

48 900 km

wielkopolskie

KiaSportage

74 000

2016r.

90 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System