Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Regulacja sprzęgła.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kuchdar

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: renault grand scenic 1,9 130 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 14:53
Temat postu:

Regulacja sprzęgła.


Witam wszystkich.
Czytając tematy opisane na forum wiem że ktoś już pytał w tej sprawie ale nie otrzymał żadnej pomocy. Chodzi o sprzęgło które po wymianie kompletnej wraz z pompą wysprzęglikiem . bierze przy podłodze. - do tego stopnia że trzeba pedał dusić do podłogi . Czasami w trakcie jazdy kończy się to zgrzytem skrzyni lub problemem z wbiciem biegu. Moim zdaniem ewidentnie nie wysprzęgla. Serwis twierdzi że nie ma regulacji. Przed wymianą sprzęgła brało normalnie. Ktoś powiedział żeby pojeździć to się sprzęgło trochę przytrze i będzie dobrze . Jeżdzę rok a efektów poprawy nie widać. moja żona przestała jeździć autem z tego powodu. Proszę o pomoc.
Pozdrawia kuchdar
Powrót do góry
Kwadi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VB
Piwa: 30/3
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 16:35
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Regulacja sprzęgła.


W Sportage I jest regulacja gdzie sprzegło jest hydrauliczne. Jest śruba regulacyjna przy samym pedale sprzęgła która można regulować wysokość "brania sprzęgła". Polecam sprawdzić.

Zobacz tutaj:
http://kia.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=54622

Wkleiłem rysunek techniczny budowy pedału sprzęgła. Na pierwszym rysunki, oznaczenie nr 12.

Pozdrawiam
_________________
Jeśli jakoś Ci pomogłem, postaw "Piwo" Smile
Powrót do góry
darekkusy

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 13

Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDII 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lis 2009, 17:53
Temat postu:

Sprzędło


Witam z tego co pan opisuje o swoim problemie z sprzęgłem to ma pan źle założoną tarcze sprzęgła czyli odwróconą,ma byc dłuższą stroną tulejki do docisku sprzęgła.Pozdrawiam, a piszę to bo właśnie poprawiałem na dniach wymianę po fachowcach.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
djanek

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: P12, 1.9CDI, 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2009, 21:59
Temat postu:

Re: Regulacja sprzęgła.


kuchdar napisał:
Witam wszystkich.
Czytając tematy opisane na forum wiem że ktoś już pytał w tej sprawie ale nie otrzymał żadnej pomocy. Chodzi o sprzęgło które po wymianie kompletnej wraz z pompą wysprzęglikiem . bierze przy podłodze. - do tego stopnia że trzeba pedał dusić do podłogi . Czasami w trakcie jazdy kończy się to zgrzytem skrzyni lub problemem z wbiciem biegu. Moim zdaniem ewidentnie nie wysprzęgla. Serwis twierdzi że nie ma regulacji. Przed wymianą sprzęgła brało normalnie. Ktoś powiedział żeby pojeździć to się sprzęgło trochę przytrze i będzie dobrze . Jeżdzę rok a efektów poprawy nie widać. moja żona przestała jeździć autem z tego powodu. Proszę o pomoc.
Pozdrawia kuchdar

Witam, może komus to pomoże, jestem świeżo po wymianie kompletu sprzęgła i po pierwszym odpaleniu brak możliwości rozsprzęglenia, po odpowiednich konsultacjach i regulacji sprzęgło działa idealnie. Może pare konkretów - przy siłowniku przy skrzyni jest gumą zaślepiony otwór w który wchodzi ramię do sprzęgła. Ono w 1/2 odległości jest podparte trzpieniem , który należy kluczem 14 lekko wykręcić, ja musiałem wykręcić ok 7 mm i to jest to.
_________________
Więcej z nim przeszedłem niz z własną żoną Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaRio

27 900

2012r.

226 000 km

mazowieckie

KiaPro_cee'd

14 900

2009r.

250 000 km

wielkopolskie

KiaOptima

70 800

2019r.

121 000 km

śląskie

KiaCee'd

54 390

2020r.

111 710 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System