Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 13:36
Temat postu:

Wymiana świec żarowych


Tak się zastanawiam co ile wg instrukcji powinno się wymieniać świece ? A jeżeli takiej wartości nie ma podanej to jakie macie doświadczenia w tym temacie? Można wymienić samemu czy trzeba szukać mechanika ? Jak z dostępem do nich i czy trzeba mieć jakiś specjalny klucz ? No i jakie świece polecacie bo widzę że rozpiętość cenowa jest duża.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
UZI

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0CRDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 20:24
Temat postu:

Re: Wymiana świec żarowych


Ja pracuję w sklepie motoryzacyjnym przy warsztacie i Stacji Kontroli Pojazdów ale tak naprawdę nie zastanawiałem się jeszcze nad wymianą świec żarowych w Kijance bo narazie mi dobrze pali a z doświadczenia wiem swojego i klijentów że jak się nic nie dzieje, dobrze pali to lepiej nie kombinować nie wolno być nadgoliwym bo nie zawsze się na tym dobrze wychodzi. W poniedziałek zapytam swoich mechaników czy jest to skomplikowany zabieg. jeśli miałbym polecić świeczki żarowe to tylko firma NGK !!! no w drugiej kolejnośći DENSO JAPOŃSKA PRECYZJA
Powrót do góry
gadu-gadu
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 14:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


UZI Dzięki za odp., trochę mnie przystopowałeś z wymianą Wink bo jeżdżę już swoim 4 miechy i przed zimą zastanawiałem się czy nie zmienić pomimo że na razie z zapalaniem i spalaniem problemów nie mam no ale lobię wiedzieć co mam Smile
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
teamc

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): KOSZALIN
Posiadane auto: MB A160, KIA CARENS II 2.0 CRDi ,Opel Omega 2.0 16V
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 16:23
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


Hej Smile

W moim CRDI mam mały problem z odpalaniem! Gdy temperatura spadnie poniżej -7 stopni Sad A teraz mam -15.

Dzisiaj zrobiłem pomiary i wyszło że świeca w głowicy jest spalona! Tylko ku memu zdziwieniu mam tylko jedną świece!! I teraz się zastanawiam czy jest tylko jedna czy więcej.

Oczywiście wiem, że w CRDI mamy dodatkowo grzanie na układzie paliwowym.

Jak znacie odpowiedz na moje pytanie ile świec jest w CRDI to bedę wdzięczny.

A ta świeca którą znalazlem jest zamontowana po prawej stronie. Żeby się do niej dobrać trzeba zdemontować INTERCOOLER.

Pozdrawiam
_________________
Żyję po drugiej stronie wiatru!! RenewableEnergy
Powrót do góry
UZI

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0CRDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 20:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


Witam! Dzisiaj poprosiłem chłopaków u mnie na warsztacie żeby zobaczyli sprawdzili świece w mojej KIAnce bo też miałem problem w weekend przy -13 stopniach z uruchomieniem silnikia. Nie wiem o jakiej świecy mówisz ale chyba nie o żarowej bo świec żarowych w CRDi jest 4szt i znajdyją się z tyłu za głowicą. Należy odkręcić INTERCOOLER i plastikową osłonę a za głowicą znajdują się 4 sztuki świec jak to cześto bywa u Koreańczyków nie jest to typowo łatwo dostępny element do demontażu ale jakoś się udało odkręcić. Miałem spalone 2szt ale już wymieniłem wszystkie 4 by było jednakowe grzanie choć wartości jest ta sama ale ja wymieniłem wszystkie.
Dzwoniłem do KIA serwis W kielcach i za samo sprawdzenie zaśpiewano mi 60PLN a jż nie pytałem ile za wymianę.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 23 Gru 2009, 20:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


Też jestem po wymianie świec. Dostęp jest beznadziejny ale odkręciły się wszystkie. Po sprawdzeniu okazało się, że mam niesprawne cztery świece Shocked . Jakim cudem ten samochód odpalał przy -10 to nie wiem. Świece wbrew powszechnym opiniom założyłem firmy Iskra. Różnica jest kolosalna. KIA odpala po dwóch obrotach i silnik pracuje równo, przedtem zanim się nie nagrzał to strasznie go telepało.
Ale żeby nie było tak pięknie, to dziś przy -25 po nagrzaniu świec nie było czym kręcić. Przed wymianą świec można było sporo pokręcić, teraz jak prąd poszedł na świece to w akumulatorze nic nie zostało Sad Jadę dziś wieczorem (jak odpalę) po nowy Sad

To jeszcze dopiszę.
Po wymianie akumulatora zapomniałem co to są problemy z zapalaniem. Co prawda 25 stopniowe mrozy już się nie powtórzyły, ale -20 rano bywa. W tej chwili to mi benzyna gorzej zapala Smile
Powrót do góry
badziaba

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: KIA CARENS 2.0 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 19:31
Temat postu:

Problem z odpalalaniem CARENS-a


Witam Panowie.
Mam problem z odpalaniem mojej Kianki (Carens 2.0 CRDI 07r.), przy temp. poniżej -10st. Przed trzema dniami przy -15st. po nocy pod chmurką, nie odpaliła. Kręciłem z 10 min, oczywiście po wcześniejszym kilkukrotnym podgrzaniu na świecach, niestety silnik nie zaskoczył. Wezwałem ASSISTANCE, samochód pojechał do serwisu na lawecie. Po kilku godzinach stania w serwisie odpalił bez problemu, podpięli samochód pod komputer i stwierdzili że nie ma żadnych błędów i że przyczyną jest kiepskie paliwo (tankuje tylko ULTIMATE na BP). Ośmiałem się i podziękowałem panom za "fachową diagnozę".
Stanąłem na najbliższej stacji benzynowej, kupiłem preparat Xeramic, wlałem pół litra do baku z nadzieją, że rano będzie lepiej. I co ? i g..., samochód przy -10 zapalił ale z bardzo wielkim trudem, po 5 min. kręcenia. Podejrzewam że przyczyną mogą być spalone świece żarowe, samochód ma przejechane 160 tys. km bez ich wymiany. Zastanawiam się tylko czy po podpięciu pod komputer powinno to wykazać.
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 28 Sty 2010, 09:54
Temat postu:

Re: Problem z odpalalaniem CARENS-a


Na ile ja się orientuję, to efektem słabego paliwa jest wytrącanie się parafiny przy niskich temperaturach. W rezultacie zapycha się filtr paliwa i naprawia się to przez wymianę tego filtra. Nie wiem jak u Ciebie, ale starsze silniki (112KM) mają podgrzewany filtr paliwa. Moja odpaliła przy -27 na zwykłym ON bez żadnych dodatków po dwóch dobach stania.
Moim skromnym zdaniem masz padnięte świece. Kilkukrotne podgrzanie akumulator powinien odczuć, a Ty piszesz, że jeszcze kręciłeś z 10 min.
Dokładnie tak to wyglądało u mnie.
Czy komputer to pokaże - wątpię, chyba, że zmieniono coś w silniku. W starej wersji wszystkie świece były połączone jedną szyną - nie da się stwierdzić, która świeca padła.
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 09:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


A ja wam powiem koledzy że moja 6-cio letnia kijanka ma jeszcze oryginalny akumulator i świece żarowe i przy -10 odpala bezproblemowo. Co innego -19, ale w tym przypadku chcąc przeciągnąć moment zakupu nowego postanowiłem wyciągać na noc akumulator i go doładowywać. Metoda się sprawdza, z odpaleniem nie ma problemu. Samo wyciągnięcie akumulatora trwa 2 min (nie licząc 1 razu gdzie musiałem odkręcić blaszkę mocującą go do podstawy). Na razie jeżdzę bez przykręcania akumulatora, ale robię codziennie 150 km krajówką bez dziur więc chyba nie podskakuje.
Swoją drogą oryginalny akumulator ma prąd rozruchu 88 Ah i obecnie znaleźć akumulator z takim prądem przy zachowaniu tych wymiarów jest raczej trudne jak nie niemożliwe.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 11:08
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


Wiesz, w moim przypadku wizja codziennego wchodzenia na trzecie piętro z akumulatorem dostarczyła mi wystarczająco dużo motywacji do kupna nowego. Wink
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 19:00
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


hehe ja mam na 1 ale tez trzeba będzie w końcu kupic Wink
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 09:56
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


nnorbi napisał:
hehe ja mam na 1 ale tez trzeba będzie w końcu kupic Wink

Za Bosha chyba 72Ah/680A zapłaciłem około 330zł.
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 08:48
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


Odświeżę stary wątek. Zeszłej zimy wymieniłem 4 świece żarowe na Iskry. I to był chyba jednak błąd. Wczoraj przy -13 samochód odpalił z wielkim trudem, dziś przy -24 już nie. Akumulator długo dawał radę kręcić, czasami silnik łapał na jeden obrót i to dawało nadzieję ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Czyli jednak nie da się tanio i dobrze Sad
Powrót do góry
Raand

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Kia Carens
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 01 Gru 2010, 17:10
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


No to pięknie Yarro Laughing Ja sugerując się Twoją wypowiedzią zmieniłem miesiąc temu na Iskrę i dziś przy -12 musiałem się trochę nakręcić. Mam nadzieję, że na Dolnym Śląsku temperatura nie spadnie poniżej 20 Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 08:36
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Wymiana świec żarowych


Raand napisał:
No to pięknie Yarro Laughing Ja sugerując się Twoją wypowiedzią zmieniłem miesiąc temu na Iskrę i dziś przy -12 musiałem się trochę nakręcić. Mam nadzieję, że na Dolnym Śląsku temperatura nie spadnie poniżej 20 Very Happy
Pozdrawiam

Co zrobić Sad Wczoraj po południu (-16) próbowałem odpalić z kabli ale się nie udało. Zrobię jeszcze próbę w piątek, zapowiadają tylko -5 więc powinno się udać.
Żeby Cię pocieszyć to powiem, że podejrzewam również paliwo. Ostatnio mało jeździłem tym samochodem i tankowałem jakoś tak przed miesiącem, jak jeszcze było ciepło. Wygrzebałem dodatek do paliwa Lucasa, który dostałem od szwagra (on stosuje to u siebie w tirze) i jak odpalę to go wleję, dotankuję do końca i zobaczymy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

60 080

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaSportage

89 900

2020r.

29 000 km

śląskie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

44 777

2014r.

53 000 km

pomorskie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System