Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Clarus ) Podświetlenie zegarów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woytek1989

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: KIA CLARUS 1.8
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 04 Gru 2009, 15:18
Temat postu:

Podświetlenie zegarów


Witam!
ma moze ktos pomysł jak zmienic podswietlenie zegarow w kia clarus z 97 roku z bialego na np niebieskie albo jakies inne ciekawe modyfikacje ?? jezeli ktos wie jak sie dobrac do zegarow to chetnie sie z tym zapoznam .
Powrót do góry
deps

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Kia Clarus kombi 2,0 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 12:02
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Podświetlenie zegarów


Te wszystkie niebieskie, czerwone, różowe i inne są już za bardzo obstukane. Zostaw białe takie jakie są, bo są najładniejsze Very Happy
Powrót do góry
megagrzybotron

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Kia Clarus SLX 1,8 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 23:04
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Podświetlenie zegarów


Ja wymontowałem zegary zabrałem do domu i z mozołem zamontowałem diody LED. Wcześniej próbowałem gotowych, montowanych w miejscu żarówek, ale efekt był mizerny.
Przyznam że było z tym sporo roboty, ale rezultat wart jest tego nakładu pracy.
Zrobiłem to tak. Wymontowałem tablice z zegarami zabrałem do domu.
Każdy zegar robi się osobno tzn. Obrotomierz, prędkościomierz, wskaźnik paliwa i wskaźnik temperatury.
Prędkościomierz: należy nawiercić dziurki w tym przeźroczystym pryzmacie "co 10Km" na skali. Ja użyłem niebieskich super jasnych diod 5mm, więc nawiercałem otwory wiertłem 5mm. Diody trzeba wcześniej spiłować papierem ściernym coś na kształt ołówka - wtedy dają bardziej rozproszone światło. Uwaga! Pryzmatu nie wiercimy na wylot! Lecz tylko "podwiercamy" aby dioda się trzymała. Diody w nawierconych otworkach przykleiłem kropelką. W miejscu gdzie nie było pryzmatu powklejałem kawałki przeźroczystego pleksi, a w nim robiłem nawierty tak jak w orginalnym pryzmacie. Trzeba pamiętać aby podświetlić terz miejsce gdzie znajduje się licznik przejechanych kilometrów! W pobliżu wskazówki wstawiłem czerwoną diodę 3mm. Oczywiście do każdej diody należy dolutować rezystor, ja dałem 1,2 Kohm - świecą w sam raz, z początku wydawało mi się że za jasno więc zbudowałem regulację jasności świecenia na LM317 - ale nigdy jej nie zamontowałem bo szybko się przyzwyczaiłem i okazało się że wcale nie świecą za jasno.
Z obrotomierzem robimy tak samo jak z prędkościomierzem. W miejscu gdzie zaczyna się czerwone pole dałem czerwone diody. Nie chce się potarzać, ale tutaj też trzeba podświetlić wskazówkę za pomocą czeronej diody 3mm (superjasna!). W termometrze i wskaźniku paliwa urzyłem wyłącznie diod 3mm. Na końcu skali termometru dałem diody malinowe, wszystkie pozostałe - białe.
Na koniec łączymy za pomocą przewodów wszystkie obwody razem i lutujemy w miejsce styków dla żarówki. Zapomniałem dodać aby zaznaczyć sobie gdzie znajdowały się wskazówki przed ich wyjęciem.
Przy ponownym ich założeniu zazwyczaj i tak trzeba będzie skorygować ich położenie, w tym celu należy podłączyć deskę do samochodu z odkręconą szybką odpalić silnik i dopiero wtedy "popoprawiać ustawienie wskazówek" Jeśli założymy np. wskazówkę prędkościomierza na wskazanie 0Km/h przy wyłączonym silniku to po włączeniu skoczy na około 20Km/h.
_________________
Megagrzybotron
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Clarus »

Opinie o samochodach Kia Clarus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Clarus ) Tuning


KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie

KiaSportage

25 900

2009r.

193 000 km

małopolskie

KiaSportage

69 900

2016r.

169 328 km

mazowieckie

KiaCee'd

44 700

2017r.

230 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

17 900

2010r.

219 144 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System