Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr2

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): TKA
Posiadane auto: kia rio 1 2002 LS 1,3
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 12:53
Temat postu:

wymiana


napisz jak Ci poszło i czy miałeś jakieś trudności jestem dostępny od pon do pią. 8-16
Powrót do góry
adam.m.

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Rio LS 1,3 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 13:04
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


Ok. jeśli dam radę Smile
Powrót do góry
piotr2

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): TKA
Posiadane auto: kia rio 1 2002 LS 1,3
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 14:14
Temat postu:

znów wymiana


nie tak dawno wymieniałem wszytkie zaróweczki a już muszę - spaliła się we włączniku przeciwmgielnych. A tak ładnie się świeciło :(
Powrót do góry
adam.m.

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Rio LS 1,3 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 14:25
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


a ja jeszcze się nie zabrałem za to, co miałem zrobić. poszedłem do sklepu kupić żaróweczki do podświetlenia. sprzedawce wyjął taką walizeczkę, gdzie miał kilkanaście/dziesiąt (?) rodzajó i zdębiałem Smile
bo niby skąd miałem wiedzieć jakie? nie zdążyłem jeszcze swoich wyjąć żeby mieć "na wzór". a że była sobota i sklep krócej czynny to zrezygnowałem i na razie nie miałem czasu.
korzystając z okazji - może podasz model tej żarówki do podświetlenia?
Powrót do góry
piotr2

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): TKA
Posiadane auto: kia rio 1 2002 LS 1,3
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 15:29
Temat postu:

żarówki


one jako tako nie mają nazwy handlowej - potocznie nazywają się mini i mają wymiary 3x7 mm(http://moto.allegro.pl/item662817678_zarowki_kolorowe_do_auta_motoru_paneli_radia_okazj.html)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 01 Lip 2009, 15:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam.m.

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Rio LS 1,3 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 08:59
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


dzięki. teraz przynajmniej wiem, co kupić.
po prostu zdezorientowało mnie to, co zobaczyłem w sklepie - kilkanaście rodzajów żarówek do podświetleń.
jeszcze raz - dziękuję Smile
Powrót do góry
adam.m.

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Rio LS 1,3 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Lip 2009, 12:35
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


W końcu... Smile zabrałem się i zrobiłem. wymieniłem podświetlenie przycisków nawiewu, popielniczki (to znalazłem dopiero po zdjęciu środkowej części konsoli) i podświetlenie przełączników ogrzewania tylnej szyby i świateł awaryjnych. Długo się do tego zabierałem, ale ciągle coś stawało mi na przeszkodzie... A teraz, po fakcie, mogę podzielić się doświadczeniami (pomijając to, co podpowiedział mi piotr2 i co wyczytałem z wypowiedzi innych forumowiczów). Generalnie - nie było źle. Zdjęcie środkowej części konsoli poszło mi bez problemów (choć bałem się, żeby nic nie połamać). Jednak wyjęcie obsadek żarówek podświetlenia z panelu nawiewu nie jest już tak łatwą sprawą. no, chyba, że ktoś ma "pod ręką" kogoś z drobnymi i sprawnymi paluszkami Smile. Ja miałem problem, gdyż wysunięcie tego panelu jest tak małe, gdy jest on podłączony do mechanizmów zmiany kierunku nawiewu, że włożenie w tą szczelinę palców i obrócenie obsadki jest co najmniej wyczynem. Rozwiązaniem okazało się odpięcie linki przenoszącej zmiany kierunku nawiewu z pokrętła na właściwy mechanizm. Pod kierownicą (trzeba się dobrze schylić), w części środkowej jest takie, dość spore, plastikowe koło. Wciskamy zabezpieczenie i ściągamy linkę (jest ona zakończona takim kółkiem). Odpinamy linkę z zatrzasku i ... panel można już dość swobodnie wysunąć i wymienić żaróweczki. Warto pamiętać w jakiej pozycji było pokrętło kierunku nawiewu przy zakładaniu linki na mechanizm, coby wszystko dobrze działało.
Trochę trudniej było wymienić żaróweczki w przyciskach. Zgodnie z wcześniejszym opisem wysunąłem je. To nie sprawiło mi problemu. W przycisku podgrzewania można ją wymienić przy tylko wysunięciu. Gorzej z włącznikiem świateł awaryjnych - nie obyło się bez odpięcia go od instalacji. Żeby wymienić podświetlającą go żaróweczkę trzeba odkręcić klapkę na przycisku, podważyć i dopiero wtedy mamy dostęp do żaróweczki. Trochę trudno było mi podłączyć go z powrotem. Przewody są dość krótkie i wsunięcie kostki wymaga małej "gimnastyki".
Udało mi się. Jestem bogatszy o nowe doświadczenie Smile

pozdro
Powrót do góry
piotr2

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): TKA
Posiadane auto: kia rio 1 2002 LS 1,3
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 20:28
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


faktycznie długo się zbierałeś :) ale najważniejsze,że zrobiłeś. Masz spokuj do następnego razu :).Pozdro
Powrót do góry
adam.m.

Debiutant



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 12

Posiadane auto: Rio LS 1,3 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2009, 20:44
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


długo... Smile ale skutecznie Smile czasem tak trudno zebrać się... Sad

pzdr
Powrót do góry
zawada17

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Kia Rio combi 1,3 RS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Paź 2010, 10:20
Temat postu:

Jak dojść do zegarów i zmienić podświetlenie w KIA RIO 2002


Witam wszystkim zwolennnikow KIA RIO. Mam pytanie, Czy ktoś wie jak dostac sie do zegaru gdzie znajduje sie predkosciomierz bo chcialbym wymienic podswietlenie gdyz polowa zegara przestala mi swiecic.. czytalem na temat demontazu deski calej srodkowej gdzie znajduja sie przyciski swiatła awaryjnego, nawiewu powietrza itp. ale nic na temat zegarow.. czy moglby mi pomoc z tym problemem z jakim sie probuje zmierzyc? POZDRAWIAM zapomnialem dodac ze chodzi mi o model kia rio 2002 1.3
Powrót do góry
artur2310

Dyskutant



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 95
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stare Bojanowo
Posiadane auto: Renault Scenic II ph II 1.9 dCi 2007 DPF
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 26 Paź 2010, 23:35
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


Wyjmujesz popielniczkę odkręcasz śrubkę która tam jest potem demontujesz radio.Następnie należy dobrze chwycić konsolę środkową i dość energicznie pociągnąć do siebie.Wyskoczy z zatrzasków i połowa roboty za tobą.Zostanie górna część deski rozdzielczej.Pod wyłącznikami na środku konsoli są 2 śrubki należy je wykręcić i wyciągnąć wtyczki z wyłączników.Potem znowu pociągnąć do siebie czarny plastik i masz swobodny dostęp do śrub mocujących deskę.Jak wymontujesz deskę to z tyłu nasz czarne plastiki które są oprawkami żarówek.Trzy największe to podświetlenie zegarów.Żarówki na wcisk w oprawkę 5W/12V. Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
piotr2

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): TKA
Posiadane auto: kia rio 1 2002 LS 1,3
Piwa: 6/0
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 08:18
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


mała poprawka "artur2310" tam są cztery takie żarówki ,białe z niebieskimi gumkami można je zastąpić niebieskimi albo diodami o szerokim kącie świecenia-standardowe diody takie jak do pozycyjnych nie spełniają zadania
Powrót do góry
zawada17

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Kia Rio combi 1,3 RS
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 11:22
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


Dziekuje za wskazowki i odpisanie na moj post.. wczoraj po odczytaniu zabralem sie do roboty w garażu i bardzo sie przydaly te podpowiedzi oczywiscie zrobilem to udalo sie jestem bardzo zadowolony a na dzis zakupilem zaroweczki i bede wymieniał. Serdecznie dziekuje za pomoc!
Powrót do góry
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 11:54
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


Jeżeli chodzi o podświetlenia nawiewu, to ja wymieniałem bez zdejmowania panela - wystarczy odkręcić zegarek i półeczkę nad panelem i najlepiej cążkami wyjąć żaróweczki - tam są 2 sztuki zamocowane na górze nawiewu, więc widać oprawki Smile troszkę się trzeba napocić, ale idzie wymienić bez rozkręcania nawiewu Smile


niech ktoś mi tylko napisze jak wymienić oświetlenie w regulacji wysokości świateł przednich... ni jak się nie dostałem, a bałem się bardziej rozkęcać... w ASO też nie wiedzą jak... Rolling Eyes
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
szczota

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: rio 2002 1,3
Piwa: 8/1
Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 11:59
Temat postu:

Re: ( Kia Rio ) wymiana podświetlenia w desce rozdzielczej i przyciskach


aha - nauczony doświadczeniem z poprzednich samochodów kupuje żarówki 14v - zdecydowanie dłuższa żywotność i taka sama barwa światła Wink
_________________
szczota
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Rio »

Opinie o samochodach Kia Rio - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Rio ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaSportage

89 900

2020r.

17 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

89 900

2020r.

29 000 km

śląskie

KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaCarens

57 900

2016r.

110 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System