Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Żuber

Dyskutant



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Kia Clarus 1,8 slx 1998r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 17:55
Temat postu:

Naprawa przepływomierza.


Witam.
Mam pytanie do użytkowników naszych Kia.
W moim aucie już drugi raz został uszkodzony przepływomierz powietrza. Uszkodzenie nastąpiło przez "strzał" gazu (zdarzają się mniejsze strzały które nic nie powodowały-jedynie wyrzucenie na zewnątrz klapki bezpieczeństwa zamontowanej na obudowie filtra powietrza). Dzisiejszy strzał był mocny i po chwili zapaliła się kontrolka check.
W związku z powyższym, czy ktoś ma jakiś sposób na naprawę przepływomierza. Jeszcze rok jeżdżenia Kia i będę musiał kupić garaż, ale nie na samochód a na zużyte lub zapasowe przepływomierze.
Proszę o porady.

Ps. Regulacja gazu przeprowadzona. Świece i przewody dobre.
_________________
bizon
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
ochus

Dyskutant



Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 03' 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 13:51
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Witam.
Też mi się zdażały strzały lecz mam mikser z klapką i gumowym kołnieżem który w razie strzału pozwala podmuch skierować na zewnątrz zaraz za przepustnicą a nie na przepływomierz i filtr powietrza.
Co do świec to też się przekonałem że nowe nie znaczy dobre.Dopiero za trzecim razem kupiłem nie strzelające.Przewody do świec ułożyłem na środku komory z cewkami i świecami tak by nie stykały się z głowiecą.Suma sumarum pomogło.Od roku spokój.
Powrót do góry
john89

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Clarus 1.8 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lut 2010, 22:22
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


ochus napisał:
Witam.
Też mi się zdażały strzały lecz mam mikser z klapką i gumowym kołnieżem który w razie strzału pozwala podmuch skierować na zewnątrz zaraz za przepustnicą a nie na przepływomierz i filtr powietrza.
Co do świec to też się przekonałem że nowe nie znaczy dobre.Dopiero za trzecim razem kupiłem nie strzelające.Przewody do świec ułożyłem na środku komory z cewkami i świecami tak by nie stykały się z głowiecą.Suma sumarum pomogło.Od roku spokój.


Witam! Jakie świece są najlepsze do instalacji gazowej? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!
Powrót do góry
ochus

Dyskutant



Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 03' 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 10 Lut 2010, 09:28
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


To nie chodzi o to że są dedykowane do LPG.
One są po prostu lepsze ( nie mają przebić ).
Mi sprzedawca polecił DENSO.
Powrót do góry
PiotrGoralski

Debiutant



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDAŃSK
Posiadane auto: Clarus II 1.8 LPG Kombi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 17:39
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Mi też polecali DENSO ale nie widzę róznicy między nimi a NGK V-Line (Numer 35; BKR5E) a różnica w cenie ogromna. Za NGK płacę 46 zł/komplet.
Następna sprawa że świece i kable to nie wszystko bo jak wytłumaczysz że po założeniu nowych świec DENSO + nowe kable i cewki! też DENSO zaczyna strzelać na gazie po przejechaniu 1000km czyli po 3 tygodniach?
Wg. mnie podstawa to dobrze wyregulowana mieszanka. Nawet bez analizatora spalin da się na czuja ustawić dobrą mieszankę.

A co do przepływomierza to nie znam domowego sposobu na jego naprawę. Nie wiem nawet czy to możliwe. Jak masz takie wielkie problemy z nim to go odłącz i wstaw emulator albo jeździj bez.
Mi przepływomierz zwariował na trasie (500km od domu) to go odpiąłem i ku mojemu zaskoczeniu silnik zaczął równo pracować a i spalanie gazu spadło o litr Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Lis 2010, 17:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukasn

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń/kuj-pom
Posiadane auto: Kia Clarus 1.8 kombi, lpg, 99r.; Chrysler Town, 99r. Lpg
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 19:16
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


PiotrGoralski napisał:
A co do przepływomierza to nie znam domowego sposobu na jego naprawę. Nie wiem nawet czy to możliwe. Jak masz takie wielkie problemy z nim to go odłącz i wstaw emulator albo jeździj bez.


a można jeździć bez przeływomierza??
Powrót do góry
lukasn

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń/kuj-pom
Posiadane auto: Kia Clarus 1.8 kombi, lpg, 99r.; Chrysler Town, 99r. Lpg
Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 19 Lut 2011, 19:25
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Na innym forum znalazłem, że przy jeździe na LPG przepływomierz nie działa.. znaczy jego działanie nie jest wymagane przy jeździe na gazie! Czy to prawda?
Powrót do góry
ludlum

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: Kia Clarus II 1.8l '99 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Lis 2011, 20:59
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


to prawda że przy jeździe na gazie przepływomierz "stoi". ja mam problem z przepływomierzem,ale tylko na benzynie,po przejściu na gaz wszystko mija.
Powrót do góry
Dario152

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: Renault Laguna II ,Citroen C5 1.6 HDI . Peugeot Partner 1.9 D
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 17 Lis 2011, 22:30
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


ludlum nie tylko u ciebie jest ten problem. Ja założyłem temat w tej sprawie i cisza nikt nie potrafi pomóc. Ja wymieniłem przepływomierz ,silnik krokowy, sondę i pompę i dalej to samo . jedynie po odłączeniu akumulatora na parę godzin jest lepiej co nie znaczy dobrze. Ale po przejściu na gaz znowu to samo. Teraz wiem że to żadna z części przezemnie wymieniona , gdyby te części były winne to po zresetowaniu kompa , też by nie chodził na benzynie..
Jak sobie poradzisz koniecznie daj znać. Nawet na PW
Pozdrawiam
Powrót do góry
mirekol

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: Sonata 2008 CRDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 22:01
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Nie bardzo rozumiem, dlaczego przepływomierz miałby działać przy benzynie, a nie działać przy gazie. Przecież reguluje przepływ powietrza, a to jest potrzebne i przy gazie i przy benzynie. PiotrGoralski, twierdzisz, że odpiąłeś przepływomierz i wszystko działa jak trzeba (jak rozumiem na benzynie też), to po co ten przepływomierz jest? Zamiast naprawiać czy wymieniać, po prostu trzeba go wyrzucać. Podejrzewam, że też mam problem z przepływomierzem, i nie wiem co zrobić po Waszych postach - czyścić, wymieniać, czy wyrzucić.
Powrót do góry
Dario152

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: Renault Laguna II ,Citroen C5 1.6 HDI . Peugeot Partner 1.9 D
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 22 Lis 2011, 16:48
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Mirek , nie ruszaj przepływomierza a tylko odłącz na 2-3 godziny akumulator , później odpal na benzynie i tak pozostw aż złapie temperaturę ( do czasu złapania temperatury będzie chodzil w trybie awaryjnym), i pojeździj dwa trzy dni , jeśli silnik będzie pracował normalnie to nie przepływomierz. Ja tak zrobiłem i jezdże już kilka dni ale na benzynie i jest OK. Więc u mnie to nie przepływomierz. Ale wiem że jak przęłączę na gaz i pojeżdżę trochę to wrócą stare problemy tak już było Smile. Jutro jadę do mechanika ma się przyjrzeć na spokojnie instalacji włącznie z komputerem silnika.
Powrót do góry
mirekol

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: Sonata 2008 CRDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Lis 2011, 19:50
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Dzięki Dario. Tak zrobię.
Chodziło mi o coś innego. Piotr pisze, że odłączył przepływomierz (jak rozumiem na stałe) i na gazie mu chodzi jeszcze lepiej. Z poprzednich postów wynika, że do jazdy na gazie przepływomierz nie jest konieczny. Ale przecież muszę odpalić i trochę przejechać na benzynie, żeby złapał temperaturę. Będzie chodził na benzynie z odłączonym przepływomierzem?
Powrót do góry
Dario152

Dyskutant



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: Renault Laguna II ,Citroen C5 1.6 HDI . Peugeot Partner 1.9 D
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 24 Lis 2011, 21:24
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Silnik może pracować ale nie musi. Komputer będzie odbierał od sondy sygnał inny niż gdyby pracował przepływomież ( inny skład mieszanki) i wejdzie w tryb awaryjny. bedzie nierówno chodził. I jeszcze jedno przepływomierz działa i przy benzynie i przy gazie i nie ma innej opcji.
Tak jak napisałeś i w jednym i drugim przypadku potrzebne jest powietrze.
Powrót do góry
mirekol

Debiutant



Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: Sonata 2008 CRDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 25 Lis 2011, 00:45
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


Dzięki Dario za porady oraz logiczne i sensowne wytłumaczenie.I potwierdzenie mojego rozumowania.Na szczęście okazało się że to nie przepływomierz a drobiazg-za przepływomierzem silnik zasysał lewe powietrze(zsunął się przewód gumowy).Jutro napiszę o silniczku krokowym gazu-może też uzyskam poradę.
Powrót do góry
ludlum

Debiutant



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: Kia Clarus II 1.8l '99 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Lis 2011, 22:20
Temat postu:

Re: ( Kia Clarus ) Naprawa przepływomierza.


u mnie wygląda to tak. instalacja mieszalnikowa:przepływomierz podłączony aczkolwiek uszkodzony- autko odpalam na benzynie,przy zimnym silniku jest wszystko ok. jadę na benzynie dopóki układ nie osiągnie pierwszej ćwiartki na wskaźniku temp. niestety kiedy ją osiągnie zaczyna się nierówna praca silnika i gaśnięcie silnika po wyrzuceniu na luz(wszystko to na benzynie), przełączam na gaz i wszystko to odchodzi w niepamięć.
przepływomierz mam uszkodzony już 6 lat. na początku była w nim pęknięta "gorąca płytka", po którymś z czyszczeń ułamała się całkiem,co niewiele zmieniło tak naprawdę. zrobiłem na tej uszkodzonej przepływce 120tys i autko nadal śmiga.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Clarus »

Opinie o samochodach Kia Clarus - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Clarus ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaPro_cee'd

91 900

2020r.

23 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

89 900

2020r.

17 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System