Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Czy warto kupić Carens 2003r. 2.0 CRDi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kenny6

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem / wielkopolska
Posiadane auto: Puegeot 307 SW, 2.0 HDI, 136km
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 09:47
Temat postu:

Czy warto kupić Carens 2003r. 2.0 CRDi


Witam, pytanie jak w temacie.
Jednak nie mam na myśli stosunku ceny do jakości
Interesują mnie raczej takie zagadnienia jak:
1. ceny części,
2. awaryjność,
3. problemy ze sprzedażą (jeśli ktoś taki sprzedawał)

ja mam zamiar kupić automat, ale niech wypowiedzą się również użytkownicy manuali
Powrót do góry
Raand

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Kia Carens
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 16:18
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Czy warto kupić Carens 2003r. 2.0 CRDi


Jeżdżę takim modelem od 6 miesięcy, ten sam rocznik i silnik, skrzynia manualna. Ceny części wydaję mi się, że nie są jakoś specjalnie wyższe niż w innych markach, ale nie wszystko mozna kupić w sklepach motoryzacyjnych, wtedy ratuje nas tylko serwis.
Jeśli chodzi o awaryjność to jak do tej pory nic mi nie nawaliło. Kupiłem samochód z niesprawnym czujnikiem świateł cofania, do tej pory go nie wymieniłem <część dostępna tylko w serwisie z tego co mi wiadomo>.
Po zakupie wymieniałem pełny rozrząd w serwisie. Cena wyniosła mnie 1,1 tys. zł, przy czym mam gwarancję na pełny okres użytkowania rozrządu <90 tys. km> i robociznę. Orientowałem się ile wyniesie mnie wymiana poza serwisem i częściami zakupionymi na własną rękę, wyszło wraz z robocizną około 850 zł.

Sprzedać tego samochodu nie zamierzam szybko, więc nie wiem jak z tym jest, natomiast spotykam tych samochodów coraz więcej, rozmawiam z ich użytkownikami i są z nich bardzo zadowoleni, sam również należę do tej grupy.
Polecam ten model, samochód jak na swoją masę ma bardzo dobrą dynamikę, prowadzi się wyśmienicie, a spalanie też niczego sobie Smile
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 09:19
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Czy warto kupić Carens 2003r. 2.0 CRDi


Potwierdzam opinie przedmówcy, bardzo fajne autko. Ja swoim z 2004 jeżdżę od czerwca ubiegłego roku i od tamtej pory auto spisuje się rewelacyjnie. Miałem delikatny problem z silniczkiem tylnych wycieraczek, ale okazała się to drobnostka którą naprawiłem za 60 zł (odkleiły się magnesy od stojana). Wymieniłem jeszcze tylne klocki ale to też groszowe sprawy, wymiana oleju w granicach 200-250 zł w zależności od tego co zalewasz. Sprzedawać też raczej nie zamierzam, ale z tego co mogę doradzić to zawsze po zakupie trzeba jakiś tam grosz włożyć w auto by wiedzieć czym jeździsz. Na razie przeraża mnie tylko cena świec żarowych NGK bo podobno sztuka to koszt 120 zł, no ale nie wymienia się ich co roku więc można rzec jednorazowy wydatek Wink. Zwróć uwagę przy zakupie na akumulator bo jeśli jest jeszcze oryginalny to może być już do wymiany na następny sezon.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
kenny6

Debiutant



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śrem / wielkopolska
Posiadane auto: Puegeot 307 SW, 2.0 HDI, 136km
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 09:54
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Czy warto kupić Carens 2003r. 2.0 CRDi


Witam,
dziękuję za opinię na temat tego auta.
Jak kupię, to nie omieszkam podzielić się z Wami moimi wrażeniami.
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 20:26
Temat postu:

wymiana świec żarowych


Świece żarowe w Kia carens można wymienić samodzielnie,jednak wymaga to trochę "gimnastyki"Koszt zakupu dobrych świec to ok.500zł.do wymiany świec musimy zdemontować interkuler i plastikową osłonę silnika.Przed wymianą warto zaopatrzyć się w klucze nasadowe"10"w tym jeden dosyć długi,ponieważ świece mają dość dużą odległość do sześciokątnej końcówki.Warto jest też mieć końcówkę magnetyczną do odkręcenia nakrętek łączących świece z listwą zasilającą.do kluczy musimy mieć komplet różnych ,cienkich pokręteł,(w tym elastyczne i mała grzechotkę),które znacznie ułatwiają pracę.Można też przygotować sobie małe lusterko na wysięgniku,które jest bardzo przydatne zwłaszcza przy wymianie świecy na 4 cylindrze.Trudność wymiany świec rośnie wraz z kolejnymi cylindrami.Najłatwiej jest przy 1....a najtrudniej przy 4 cylindrze.....ale..dla chcącego...nic trudnego Smile ....PS;Przy wymianie świec...nie należy opierać się o wtryskiwacze gdyż można uszkodzić kostki elektrycznych przewodów sterujących Crying or Very sad Pozdrawiam
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Lut 2010, 20:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSorento

15 990

2002r.

240 000 km

wielkopolskie

KiaNiro

69 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie

KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System