Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Carnival 2 - tempomat , sensor deszczu , podgrzewanie szyby



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej_byd

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Carnival 1
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 09:03
Temat postu:

Carnival 2 - tempomat , sensor deszczu , podgrzewanie szyby


Witam
jestem posiadaczem Carnivala 1 , jeżdżę nimi od '99

właśnie trafiłem możliwość kupna "2" z 2006 roku - stąd pytania do posiadaczy

1) czy wszystkie miały tempomat , sensor deszczu i podgrzewaną przednią szybę - jeśli nie - czy da się dołożyć gdy egzemplarz tego nie ma ?

2) czym dokładnie różnie się silnik 144 konie od późniejszego 185 ?
usiłowałem znaleźć "2" z najnowszym silnikiem - ale jakoś bez skutku
chyba żę ktoś z grona już poprzerabiał swój egzemplarz

3) jak Wasze silniki CRDI odpalały przy -28 i niżej ?
moja 1 zapalała (ciśnienie na cylindrach ok 32-33 atm) ale nic nie wiem o "2"
_________________
pozdrawiam

Andrzej
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 13:52
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Carnival 2 - tempomat , sensor deszczu , podgrzewanie szyby


Witam.
Ad1)
podgrzewana szybę (a raczej wycieraczki ) miały chyba wszystkie , chyba ze ktoś wymieniał szybę - zamienniki nie muszą mieć.
Sensor deszczu i świateł zdarzały sie dość często.
Tempomat to juz wybrance - nie wiem czy sie nie mylę ale ta opcję mogły miec benzyniaki - mam limitowana wersję "skyline" i tempomatu niet.
Dołożyc można wszystko tylko kwestia kalkulacji.

Ad2)
Z tego co sie orientuje różnice to inna turbina (ze zmienną geometrią łopatek) i wtryski - to takie najgrubsze różnice Smile

Ad3)
Mój silnik po remoncie w serwisie 45 tkm temu i wymianie przed zimą wtryskiwaczy poniżej -22 miał problemy , ale palił

pozdrawiam
silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
andrzej_byd

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Carnival 1
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 14:32
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Carnival 2 - tempomat , sensor deszczu , podgrzewanie szyby


dzięki
kłopot jest z tłumaczeniem de->pl
automatyczny tłumacz mówi że boardkomputer to tempomat , inny że komputer pokładowy, pewnie trzeba by VIN i badać

to słabe zapalanie przy -22 mnie trochę martwi
ja w moim grzałem płomieniową świecę ze 3 razy - w starym silniku jest tylko płomieniówka w kolektorze dolotowym - po 1x nagrzaniu przy -20 i niżej kolektor z alu za szybko wychładza powietrze - stąd potrzeba więcej ciepła żeby jakiekolwiek ciepłe doleciało

objaw jest taki że po przekręceniu kluczykiem usłyszysz ze 2-3 zapłony potem milkną mimo że kręcisz rozrusznikiem , nie zbadałem jeszcze czy płomieniówka jest odłaczana gdy rozrusznik kreci czy jeszcze nie (z zachowania wygląda ze tak)

podejrzewam , że w "2" jest tak samo

co do silnika 185 a 144 czy 144 ma sterowanie turbiną elektroniczne (zaworki podciśnieniowe/ciśnieniowe) czy ciśnieniem w dolocie (jak "1")?

bo jeśli elektronika to można by pogrzebać , turbo + sterowanie od "3",jeśli ciśnieniowe to tylko na stałe zwiększyć o 100-200 mbar(robiłem to na 90 konnym TDI elektronicznie - ale tam znane są charakterystyki czujników - choć pewnie lepszy efekt dała by zamiana układu na sterowanie kątem natarcia spalin w turbinie) ,
_________________
pozdrawiam

Andrzej
Powrót do góry
andrzej_byd

Debiutant



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Carnival 1
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2010, 12:34
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Carnival 2 - tempomat , sensor deszczu , podgrzewanie szyby


************************************************************

sam sobie zaczynam odpowiadać ,a to już niedobrze Smile

silniki sie jednak róznią

baza ta sama ,ale :

-napęd pompy olejowej na kołach zębatych (to już było w końcówce produkcji "2")
-inna pompa wtryskowa+ wtryski "2 gen"
-turbina z kierownicami spalin starowana elektronicznie (zaworki, reg ciśnienia imp o zmiennym wypełnieniu) w "2" jest jak w "1" rurka do kolektora otwiera klapkę
-czujnik ciśnienia w dolocie
- sterownik

technologicznie dopiero w "3" osiągnęli poziom VW tdi 110 PS - tyle że o 20 lat później Sad

czy ktoś z grona ma dostęp do dokumentacji żeby porównać elektronikę "2" i "3" ?

kusi mnie swap turbiny i sterownika - ale musze wiedzieć że da sie to podłączyć !

musza być takie same czujniki i w silniku i w reszcie układu - nie wiem czy abs ma oddzielny sterownik ,klima , ....

ideałem byłoby gdyby gniazda sygnałowe były takie same i tak samo rozszyte sygnały + dodatkowe (sterowanie turbo ,czujnik , ciśnienia,...)

Czy ktoś z grona ma dostęp do takich danych i zechciał pomóc ?
_________________
pozdrawiam

Andrzej
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

69 900

2021r.

38 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaCarens

35 990

2015r.

196 000 km

małopolskie

KiaNiro

67 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie

KiaSoul

19 000

2010r.

177 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System