Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Shuma ) Montaż radia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Shuma ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bakchus

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Paź 2007, 22:07
Temat postu:

Montaż radia


Witam szczęśliwych posiadaczy Kia.
Czy ktoś wie jak zdjąć panel zabezpieczający otwór na radio w shumie 1.5 '99? Wygląda, że jest on przykręcony. Czy trzeba zdjąć cały panel przedni(osłona licznika itp)? Jak się do tego dograć?
Powrót do góry
Redshuma

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 345
Skąd jesteś (miejscowość / region): znad morza
Posiadane auto: Opel Corsa C 1,7DI i Opel Signum 2,2 benzyna
Piwa: 22/3
Wysłany: Wto 23 Paź 2007, 11:51
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


Witam! Chociaż minęło już trochę czasu od demontażu mojego radia to sprawa wymiany radioodtwarzacza nie jest skomplikowana. Najpierw odkręć wkręty nad licznikiem (chyba są dwa) i zaczynając od prawej strony podważaj (delikatnie) panel do czasu aż będzie wyskakiwał z zapinek. Wystarczy wysunąć jego prawą stronę na odległość 2 cm i będziesz miał dojście do wkrętów ramki radia. Potem wymiana radia i odwrotna kolejność.
Należy pamiętać przy montażu radia aby trzpień znajdujący się na tylnej ściance radia osadzić w metalowym uchwycie znajdującym się w głębi wnęki. Ja ten fakt za pierwszym razem przegapiłem i radio pod własnym obciążeniem wyłamało mi ramkę. Powodzenia!
Powrót do góry
Bakchus

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2007, 18:43
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


Wielkie dzięki.
Będę próbował.
Powrót do góry
Bakchus

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2007, 23:54
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


hmmm. Radio zamontowałem ale dalej mam problem. Nie mogę się dostać do tyłu radia, żeby je przykręcić. Szukałem i szukałem i wyszło na to, że najlepszy dostęp jest przez całkowite zdjęcie przedniego panela. Wykręciłem wkręty, o których pisał(a) redshuma, wypiąłem chyba wszystkie zapinki ale panel nie chce zejść. Możliwe, że blokuje się o obudowę kolumny kierownicy. Czy też to trzeba zdemontować. Wie ktoś jak to zdjąć?
Powrót do góry
Redshuma

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 345
Skąd jesteś (miejscowość / region): znad morza
Posiadane auto: Opel Corsa C 1,7DI i Opel Signum 2,2 benzyna
Piwa: 22/3
Wysłany: Pią 16 Lis 2007, 10:57
Temat postu:

montaż radia


Witam! Nie wiem jak u Ciebie, ale kiedy ja montowałem swoje radio Blaupunkt wystarczyło tylko odchylić przedni panel na odległość 2 cm bez potrzeby ściągania całości. Przy wymianie żaróweczek podświetlenia (pokrętła nagrzewnicy) musiałem zdemontować konsolę i wtedy zauważyłem, że od spodu jest bardzo dobry dostęp do radia. Może ten sposób dla Twojego radia będzie właściwy. To tylko kilka wkrętów. Najważniejszy jest pod popielniczką! Tam masz dostęp także do tylnej ścianki radia. Nie próbuj ściągać całego panelu bo będziesz miał trudności z jego montażem.
Powodzenia!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Lis 2007, 10:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bakchus

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2007, 19:16
Temat postu:

Re: montaż radia


Zamontowałem, a raczej wsunąłem radio tak jak napisałeś. Ale Nie mogę się dostać do tyłu radyjka, żeby je przykręcić. Jeżeli dobrze zrozumiałem Twój post, powinienem odkręcić osłonę (nie wiem jak to nazwać), która jest przy lewarku zmiany biegów? Nie próbowałem bo nad popielniczką mam pokrętła od nawiewu i ogrzewania. Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem to może mi się uda w końcu przykręcić to radyjko
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2007, 19:20
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


Ja u siebie zrobiłem w następujący sposób:
Wyciąłem górną część czarnej osłony tak aby z 2DIN zrobić 1DIN w wycięty otwór wsadziłem półkieszeń i odpowiednio poodginałem te ząbki, wcisnąłem w to radio i trzyma się stabilnie bez przykręcania Smile
Powrót do góry
Bakchus

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2007, 19:58
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


R@D napisał:
Ja u siebie zrobiłem w następujący sposób:
Wyciąłem górną część czarnej osłony tak aby z 2DIN zrobić 1DIN w wycięty otwór wsadziłem półkieszeń i odpowiednio poodginałem te ząbki, wcisnąłem w to radio i trzyma się stabilnie bez przykręcania Smile

Ja odkręciłem przedni panel tak jak to napisał Redshuma. Wtedy kieszeń wchodzi bez problemu. Powyginałem ząbki i radio się trzyma. Ale wolałbym przykręcić je żeby nie wyłamało kieszeni.
Powrót do góry
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2007, 23:21
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


No tak ale w Shumie jest otwór 2DIN i zaślepka nie jest dzielona więc jak to zrobiłeś? Ja w wyżej opisany sposób mam radio zamontowane już ze 4 lata a właściwie przez te 4 lata to były już 2 radia i nic się nie wyłamało Smile
Powrót do góry
Bakchus

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Lis 2007, 21:31
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


Jeżeli chodzi Ci o przewody do radia to kupiłem przejściówkę z kia na takie jak było w radiu. Zapłaciłem 10 albo 20 pln. Już nie pamiętam.
Na razie tak jeżdżę i mam nadzieję, że też mi się nie wyłamie.
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2012, 23:17
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


A mam do was pytanko. Otóż doczytałem gdzieś, iż w Shumie otwór na radio to nie jest dokładnie 2 din tylko ciupaska mniej. Pytam, gdyż planuję zakup radia właśnie w rozmiarze 2Din i nei chcę, aby się pojawił problem. czy ktoś może montował takie radio, lub ma zdjęcia radia z wyświetlaczem na całej powierzchni? oczywiście 2 DIN? Czy to będzie pasować? Planuję pozbyć się nawiagcji i mieć całość sprzężoną w jednym urządzeniu.

Co do samego montażu to zwykłe jednodinowe radio mam zamontowane na górze, a pod spodem jest chwilowo zabudowane radio CB, ale chyba powrócę do półkieszeni z miejscem na fajki:D Brakuje mi w aucie takiej półeczki. Aktualnie radio bez problemu mieści się razem z CB i w sumie jedno z drugim na tyle się usztywniło, iż nie musiałem z tyłu mocować. jednak radia nie mam zamocowanego na orginalnej półkieszeni montażowej, gdyż była na mocowaniach śrub zbyt szeroka. Brakowało neiwiele, ale zawsze. Poprzednie radio miało dorobione uchwyty i po prostu je przełożyłem. Ktoś mnie prosił o zdjęcie tego rozwiązania. Super estetycznie to nie wygląda, a zdjęcia nadal nie zrobiłem, jednak zaraz się przejdę zrobić. Przy okazji wykręce to co miałem wykręcićSmile
Powrót do góry
gadu-gadu
Yoka

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielsko-biała
Posiadane auto: shuma 1.5 16v 98r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 00:30
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


Ja miałem w swojej zamontowane radio 2 din z wyświetlaczem 7 cali. Pasuje bez problemu.
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 00:31
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


Masz moze jakas focisze tego?
Powrót do góry
gadu-gadu
Yoka

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): bielsko-biała
Posiadane auto: shuma 1.5 16v 98r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 00:46
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


Niestety nie. Radio też już sprzedałem jakiś czas temu wiec nie mam jak zrobić. Ale bez stresu możesz założyć takie radio.
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2013, 13:31
Temat postu:

Re: ( Kia Shuma ) Montaż radia


No i długo to trwało, ale jednak się okazało, iż bez stresu to wcale tak nie jest. Otóż rozmiary są jednak różne. Radio Alpine W203RI. Wczoraj założyłem, no i jest problem. Otóż radio ze zdjętą ramką wchodzi , ale jest węższe. natomiast radio z ramką za chiny nie zmieści się pod maskownice. Tak więc z tym 2Din coś jednak nie jest tak jak powinno.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Shuma ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Shuma »

Opinie o samochodach Kia Shuma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Shuma ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaSportage

93 900

2020r.

81 324 km

śląskie

KiaCarens

38 990

2014r.

195 069 km

pomorskie

KiaOptima

50 900

2017r.

205 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

31 800

2013r.

184 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System