Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medrek111

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 23:04
Temat postu:

Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


Witam! Szukam książki lub instrukcji do KIA carens 2.0 CRDi z 2003 r. Za wszelkie informacje z góry dziękuję!
Powrót do góry
Raand

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Kia Carens
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 16:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


Podjedź do najbliższego salonu, weź ze sobą pendrive i po sprawie.
W jednym z wrocławskich salonów udostępnili mi instrukcje bez żadnych problemów <oczywiście wersja elektroniczna> i grosza nie wzięli Very Happy
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 20:10
Temat postu:

Re: Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


medrek111 napisał:
Witam! Szukam książki lub instrukcji do KIA carens 2.0 CRDi z 2003 r. Za wszelkie informacje z góry dziękuję!

W fabrycznej instrukcji obsługi nic ciekawego nie znajdziesz,Sa tam tylko ogólne opisy eksploatacyjne,Które i tak sam z czasem poznasz....a w razie czego,są przecież koledzy na forum. Smile
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 15:27
Temat postu:

Re: Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


skorpion594 napisał:

W fabrycznej instrukcji obsługi nic ciekawego nie znajdziesz,Sa tam tylko ogólne opisy eksploatacyjne,Które i tak sam z czasem poznasz....a w razie czego,są przecież koledzy na forum. Smile


No to pytanie Wink Do czego służy przycisk z literą A w kółeczku ze strzałek na konsoli klimatyzacji?
Powrót do góry
medrek111

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 07:57
Temat postu:

Re: Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


Yarro napisał:
skorpion594 napisał:

W fabrycznej instrukcji obsługi nic ciekawego nie znajdziesz,Sa tam tylko ogólne opisy eksploatacyjne,Które i tak sam z czasem poznasz....a w razie czego,są przecież koledzy na forum. Smile


No to pytanie Wink Do czego służy przycisk z literą A w kółeczku ze strzałek na konsoli klimatyzacji?




Oj nie wiem, samochód mam dopiero kilka dni!!
Gdybys wiedział daj znać,z góry dzięki!!!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 07:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 08:34
Temat postu:

Re: Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


medrek111 napisał:
Yarro napisał:

No to pytanie Wink Do czego służy przycisk z literą A w kółeczku ze strzałek na konsoli klimatyzacji?


Oj nie wiem, samochód mam dopiero kilka dni!!
Gdybys wiedział daj znać,z góry dzięki!!!


No właśnie próbuję się dowiedzieć Smile Instrukcji papierowej nie mam, elektronicznej w internecie też nie znalazłem, wszystko na czuja Smile

Z tego co zauważyłem to uaktywnienie tej funkcji przełącza co pewien czas nawiew z zewnętrznego na wewnętrzny. Po co jest ta funkcja i jaki ma to sens szczerze mówiąc nie wiem.
Automat klimy chyba już rozpoznałem. Do momentu nagrzania się silnika (mniej więcej jak wskazówka temperatury osiągnie pierwszą kreskę) nawiew skierowany jest na szybę i wiatrak na 1. Następnie nawiew przełącza się na nogi i zaczyna mocno dmuchać ciepłym powietrzem. W miarę nagrzewania się wnętrza samochodu siła nadmuchu maleje aż do 1. Potem to już się automat bawi: przełącza nawiew na nogi, twarz, załącza klimę, potrafi zamknąć dopływ powietrza z zewnątrz.
Niestety sprawdza się to wyłącznie w trasie. W czasie jazdy po mieście, a już szczególnie jak samochód jest gaszony, automat głupieje i np. załącza nawiew jeszcze zimnym powietrzem na nogi na maksa. Dlatego w czasie jazdy po mieście jeżdżę na nastawach ręcznych, za to w trasie jak najbardziej automat Wink
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 19:43
Temat postu:

Re: Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


medrek111 napisał:
Yarro napisał:
skorpion594 napisał:

W fabrycznej instrukcji obsługi nic ciekawego nie znajdziesz,Sa tam tylko ogólne opisy eksploatacyjne,Które i tak sam z czasem poznasz....a w razie czego,są przecież koledzy na forum. Smile


No to pytanie Wink Do czego służy przycisk z literą A w kółeczku ze strzałek na konsoli klimatyzacji?




Oj nie wiem, samochód mam dopiero kilka dni!!
Gdybys wiedział daj znać,z góry dzięki!!!

Nie jestem pewien na 100%,ale przycisk(A) najprawdopodobniej uruchamia wewnętrzny obieg powietrza przez filtr pyłkowy.Coś jakby antyalergiczne oczyszczanie powietrza wewnątrz samochodu.Klimy na automacie lepiej teraz nie używac ,ponieważ (jak pewnie zauważyliście) w tej opcji nie ma nadmuchu na przednią szybę...i podczas jazdy zachodzi ona lekką mgiełką.Latem jest wszystko ok...jednak należy uważać,żeby zbyt gwałtownie nie wychładzać ,zwłaszcza jeżeli podróżujecie z dziećmi.
_________________
Andrzej
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 19:52
Temat postu:

Re: Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


medrek111 napisał:
Yarro napisał:
skorpion594 napisał:

W fabrycznej instrukcji obsługi nic ciekawego nie znajdziesz,Sa tam tylko ogólne opisy eksploatacyjne,Które i tak sam z czasem poznasz....a w razie czego,są przecież koledzy na forum. Smile


No to pytanie Wink Do czego służy przycisk z literą A w kółeczku ze strzałek na konsoli klimatyzacji?




Oj nie wiem, samochód mam dopiero kilka dni!!
Gdybys wiedział daj znać,z góry dzięki!!!

Na ile udało mi się przetłumaczyć z instrukcji...to przycisk(A) jest opisany jako:System kontroli jakości czystego powietrza...czyli by się zgadzało to co napisałem wcześniej...
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 06:44
Temat postu:

Re: Książka kia carens II 2.0 CRDI - 2003


skorpion594 napisał:

Nie jestem pewien na 100%,ale przycisk(A) najprawdopodobniej uruchamia wewnętrzny obieg powietrza przez filtr pyłkowy.Coś jakby antyalergiczne oczyszczanie powietrza wewnątrz samochodu.Klimy na automacie lepiej teraz nie używac ,ponieważ (jak pewnie zauważyliście) w tej opcji nie ma nadmuchu na przednią szybę...i podczas jazdy zachodzi ona lekką mgiełką.Latem jest wszystko ok...jednak należy uważać,żeby zbyt gwałtownie nie wychładzać ,zwłaszcza jeżeli podróżujecie z dziećmi.

Dzięki!
Ponieważ ta funkcja nie jest pamiętana po wyłączeniu samochodu, to jak sądzę używana jest interwencyjnie. Czyli obrazowo mówiąc Twisted Evil jak ktoś puści bąka to mając filtr węglowy powinno dać się oczyścić powietrze Wink

A co do klimy to zawsze wolałem otworzyć okno niż włączać klimę, niestety z dzieckiem się tak nie da. Temperatura też bywa zwodnicza, jak się długo jedzie to organizm się przyzwyczaja do temperatury i wydaje się, że jest za gorąco. Człowiek co pewien czas obniża temperaturę, a potem przy wysiadaniu ma się wrażenie, że na zewnątrz jest jak w piekarniku. Kilka powtórek i piękna angina gotowa.

Przy okazji: masz instrukcję do Carensa? W jakim języku?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

51 000

2014r.

184 000 km

lubelskie

KiaRio

48 900

2017r.

63 000 km

śląskie

KiaCee'd

33 800

2013r.

184 000 km

małopolskie

KiaPicanto

38 900

2020r.

154 845 km

warmińsko-mazurskie

KiaStonic

88 900

2022r.

8 740 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System