Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Silnik dosyć głośno chodzi 2.0 CRDI - 2003



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medrek111

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 22:01
Temat postu:

Silnik dosyć głośno chodzi 2.0 CRDI - 2003


Kupiłem dzisiaj Carensa i chciałem spytać czy silnik diesla Carensa jest dosyć głośny tak jak stare diesle?jak się jedzie to pracuje dosyć cicho,tylko jak się stanie to dosyć głośniej?myślę ze to chyba normalne,bo to nie jest najnowsza generacja diesla!!Proszę o radę!!
Powrót do góry
nnorbi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens 2,0 CRDi
Piwa: 8/7
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 13:43
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Silnik dosyć głośno chodzi 2.0 CRDI - 2003


Mam nadzieje że to normalne, gdyż mój też chyba do najcichszych nie należy. Oczywiście można by się sprzeczać że pojęcie cichości jest pojęciem względnym i zależy od punktu odniesienia. Moja kijanka jest z 2004 r i jest to mój pierwszy diesel i też wydaje mi się głośny jak pracuje na jałowym, ostatnio nawet zauważyłem że jak wcisnę sprzęgło to pracuje ciszej. Oczywiście w czasie jazdy jest ok. Jechałem ostatnio nową C5 i w porównaniu z jej silnikiem mój jest głośny.
_________________
Pozdrawiam Norbi
Powrót do góry
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 21:26
Temat postu:

Re: Silnik dosyć głośno chodzi 2.0 CRDI - 2003


medrek111 napisał:
Kupiłem dzisiaj Carensa i chciałem spytać czy silnik diesla Carensa jest dosyć głośny tak jak stare diesle?jak się jedzie to pracuje dosyć cicho,tylko jak się stanie to dosyć głośniej?myślę ze to chyba nor

,bo to nie jest najnowsza generacja diesla!!Proszę o radę!!

Silnik Carens należy do dosyć nowoczesnych i na pewno ciszej pracuje od silników z pompo-wtryskami czy zwykłym wtryskiem bezpośrednim.Carens jest słabo wygłuszona i podczas jazdy w środku za cicho nie jest,ale sam silnik powinien chodzić cicho i równo bez zbytnich drgań.Może nie masz pod maską maty wygłuszającej.Na biegu jałowym silnik też głośniej pracuje jeżeli jest włączona klima(większe obciążenie).Moim poprzednim autem był6 cylindrowy diesel i kiedy kupiłem carens to trochę drażniła mnie praca silnika....ale można się przyzwyczaić Smile Ogólnie to fajne autko Very Happy
_________________
Andrzej
Powrót do góry
Mikolaj_D

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Kia Carens II 2.0 CRDi, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 21:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Silnik dosyć głośno chodzi 2.0 CRDI - 2003


Dla mnie hałas w Carensie to chyba jego największa wada. Nie jest to problem samego silnika ale kiepskiego wygłuszenia. 90% km robię w mieście, więc nie bardzo mi to przeszkadza, ale gdybym częściej tym musiał jeździć w dalsze trasy to już dawno bym się pożegnał z Kijanką.
Podobno poradzili sobie z tym problemem w 3 generacji (do tego dochodzi 6 bieg).
Poza tym może być Smile
Powrót do góry
medrek111

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 06:27
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Silnik dosyć głośno chodzi 2.0 CRDI - 2003


Mikolaj_D napisał:
Dla mnie hałas w Carensie to chyba jego największa wada. Nie jest to problem samego silnika ale kiepskiego wygłuszenia. 90% km robię w mieście, więc nie bardzo mi to przeszkadza, ale gdybym częściej tym musiał jeździć w dalsze trasy to już dawno bym się pożegnał z Kijanką.
Podobno poradzili sobie z tym problemem w 3 generacji (do tego dochodzi 6 bieg).
Poza tym może być Smile



Witam!!
dzieki za odpowiedz.chciałem zapytac jaki olej tankujesz,zwykła rope,czy ultimate,czy verve. wyczytalem,ze jak tankujesz lepszy olej mniej pali czy to prawda?Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 06:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mikolaj_D

Czytelnik



Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Kia Carens II 2.0 CRDi, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Kwi 2010, 14:00
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Silnik dosyć głośno chodzi 2.0 CRDI - 2003


medrek111 napisał:
Mikolaj_D napisał:
Dla mnie hałas w Carensie to chyba jego największa wada. Nie jest to problem samego silnika ale kiepskiego wygłuszenia. 90% km robię w mieście, więc nie bardzo mi to przeszkadza, ale gdybym częściej tym musiał jeździć w dalsze trasy to już dawno bym się pożegnał z Kijanką.
Podobno poradzili sobie z tym problemem w 3 generacji (do tego dochodzi 6 bieg).
Poza tym może być Smile



Witam!!
dzieki za odpowiedz.chciałem zapytac jaki olej tankujesz,zwykła rope,czy ultimate,czy verve. wyczytalem,ze jak tankujesz lepszy olej mniej pali czy to prawda?Pozdrawiam



W przypadku jazdy po mieście nie zauważyłem różnicy w spalaniu pomiędzy "zwykłym" i "ulepszonym" paliwem. Natomiast w trasie zazwyczaj tankuje V-Power i rzeczywiście spalanie jest niższe o około 0,5-0,8l/100km
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

KiaPicanto

47 500

2021r.

48 900 km

wielkopolskie

KiaSportage

36 990

2011r.

163 000 km

wielkopolskie

KiaSoul

20 990

2010r.

192 000 km

wielkopolskie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System