Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darel666

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Kwi 2010, 19:19
Temat postu:

Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Witam od niedawna jestem posiadaczem Kia Carens CRDi 2003r.Mam mały problem,pojazd był sprawdzony przed kupnem na stacji diagnostycznej,okazało sie ,że jest do wymiany prawy amortyzator,ok.Potem zauważyłem przy skręcie w miejscu,w końcowej fazie hamowania i przy ruszaniu charakterystyczne (zgrzytanie,chrobotanie),nie wiem jak to nazwać,to nie jest odgłos tak słyszalny jak wyczuwalny przez dotyk kierownicy i pedałów.Może ktoś z was miał podobny problem ,lub wie coś na ten temat ,byłbym wdzięczny.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Żuber

Dyskutant



Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Kia Clarus 1,8 slx 1998r.
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 15 Kwi 2010, 20:22
Temat postu:

Zgrzyty


Witam.
Odgłosy wyżej opisane to mogą być Macphersony (czyli potocznie łożyska znajdujące się nad teleskopem) -to na postoju kręcąc kierownicą.
A zgrzyty przy ruszaniu to przeguby.
Pozdrawiam
_________________
bizon
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
darel666

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 08:10
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Dzięki za rade na pewno sprawdze.Ja podejrzewałem przekładnie kierowniczą(maglownica),lub coś z przegubem kolumny kierowniczej,kto pyta nie błądzi,tak powiadają,jeszcze raz dzięki i twardego gruntu pod kołami.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 09:01
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


darel666 napisał:
Dzięki za rade na pewno sprawdze.Ja podejrzewałem przekładnie kierowniczą(maglownica),lub coś z przegubem kolumny kierowniczej,kto pyta nie błądzi,tak powiadają,jeszcze raz dzięki i twardego gruntu pod kołami.

Maglownica jak już to raczej cieknie niż zgrzyta, a luz na przegubie kolumny kierowniczej możesz wyczuć robiąc krótkie szybkie ruchy kierownicą w lewo i prawo. Jak masz luz to na pewno poczujesz. Przerabiałem te dwie rzeczy, ale w innym samochodzie.
Powrót do góry
darel666

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 15:10
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Wielkie dzięki za podpowiedz,wezmę pod uwagę.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Reklama








Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 15:10
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
UZI

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0CRDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 19:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


W mojej Kijance mam ten sam obiaw i po sprawdzeniu na warsztacie na szarpakach nic nie zdiagnozowali. Stwierdzili że koło przy maksymalnym skręcie dotyka mi o nadkole i charuje o nie i na dowód tego na nadkolu mam wytarty ślad w jednym miejscu przez oponę. Mam letnie opony założone R15 195/65, Nie było słychać tych odgłosów na zimówkach R15 185/60. Proponję Ci sprawdzić na nadkolu czy nie masz wytartego - przetartego śladu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 07:19
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


UZI napisał:
Mam letnie opony założone R15 195/65, Nie było słychać tych odgłosów na zimówkach R15 185/60. Proponję Ci sprawdzić na nadkolu czy nie masz wytartego - przetartego śladu.

Mocno miałeś wytarte? Ja mam zimówki R15 195/65 już drugi sezon i nic takiego u siebie nie zauważyłem.
Powrót do góry
UZI

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0CRDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Kwi 2010, 08:35
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Czy, mocno? Nie widać ślad jeśli nadkole jest brudne a w miejscu gdzie bieżnik opony dotyka nadkola jest czyste czarna plamka o powierzchni około 2-3cm kwadratowych.
Tym się sugeruję bo jak wcześniej wspominałem na zimówkach obiawów nieprzyjemnego dzwięku nie słyszałem
Powrót do góry
gadu-gadu
darel666

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Kwi 2010, 15:55
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Nie nic takiego nie zauważyłem.U mnie tak na zimowych jak i letnich (wczoraj zmieniłem) jest to zgrzytanie przy skręcie w miejscu.Byłem u mechanika on twierdzi ,że to może być przekładnia(maglownica),ale na pewno może to stwierdzić rozbierając po kolei.Na jutro jestem umówiony na podnośnik, także będę coś więcej wiedział.Interesuje mnie jakie jest wasze zdanie na temat części,w tym przypadku (maglownica),czy kupować z rozbiórki(połowe taniej),czy po regeneracji(ok.400zł),o nowej nie wspomne (ok.2000zł).
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 22 Kwi 2010, 19:14
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


darel666 napisał:
Interesuje mnie jakie jest wasze zdanie na temat części,w tym przypadku (maglownica),czy kupować z rozbiórki(połowe taniej),czy po regeneracji(ok.400zł),o nowej nie wspomne (ok.2000zł).

Ja swoją (z Forda) regenerowałem. Firma spod Poznania (Hydrosystem), we wtorek wysłałem kurierem, w czwartek miałem z powrotem. Koszt chyba 700zł, roczna gwarancja. Jako ciekawostka: maglownica zaczęła mi znów przepuszczać dwa tygodnie przed upływem gwarancji, zadzwoniłem, zrobili bez problemu (kurier w dwie strony na ich koszt).
Po regeneracji przez jakiś czas kierownica ciężko chodziła, potem było już lepiej, ale jednak nie tak jak fabrycznie.
Używka jak używka - zależy jak trafisz, tym bardziej, że nie za bardzo jest jak sprawdzić. Po regeneracji przynajmniej wiesz, że była sprawdzona.
Powrót do góry
darel666

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Kwi 2010, 12:49
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Jeszcze nie jestem pewien,czy to maglownica.Żaden z mechaników nie jest w stanie dokładnie powiedzieć,że to akurat TO.Zasięgnąłem opini trzech i żaden z nich nie był pewien.Każdy określał to mianem:"raczej maglownica".Jeżeli przyjdzie mi kupić ,to po regeneracji,tak wydaje mi się najrozsądniej no i gwarancja jest ,jakby coś nie tak.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
darel666

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Cze 2010, 14:05
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Byłem w warsztacie wymieniono mi drążek kierowniczy prawy(nie mylić z końcówką drążka),nie powiem żeby to dużo pomogło,pozostaje mi teraz zmienić przekładnie bo nie widzę innej opcji.Chyba ,że ktoś z was widzi jakieś inne rozwiązanie,to prosze o porady.Z poszanowaniem.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
darel666

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 19:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Witam ponownie.Na dojsciu do przyczyny zgrzytania przy skretach musialem dojsc sam nikt z mechanikow nie wpadl na to.Wymienilem tez przekladnie co nie duzo dalo.Pierwszy post zamiescilem w kwietniu 2010r a teraz mamy grudzien 2014,ale najwazniejsze ,ze udalo sie zlokalizowac.Wymienilem walek +krzyzak od strony przekladni kierowniczejznajdujacy sie jeszcze w komorze silnika.Kamien z serca,ale udalo.Ja to chyba mam takie szczescie jak palcem nie pokaze to nie zrobia.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
darel666

Debiutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): stargard
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Gru 2014, 19:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Zgrzytanie przy skręcaniu w miejscu


Witam ponownie.Na dojsciu do przyczyny zgrzytania przy skretach musialem dojsc sam nikt z mechanikow nie wpadl na to.Wymienilem tez przekladnie co nie duzo dalo.Pierwszy post zamiescilem w kwietniu 2010r a teraz mamy grudzien 2014,ale najwazniejsze ,ze udalo sie zlokalizowac.Wymienilem walek +krzyzak od strony przekladni kierowniczejznajdujacy sie jeszcze w komorze silnika.Kamien z serca,ale udalo.Ja to chyba mam takie szczescie jak palcem nie pokaze to nie zrobia.
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCee'd

44 777

2014r.

53 000 km

pomorskie

KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie

KiaCee'd

69 900

2021r.

38 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

59 300

2015r.

107 753 km

podkarpackie

KiaNiro

69 900

2016r.

84 000 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System