Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Stuki w silniku!! Pomocy pomysły się wyczerpują??



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
caruś

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 16


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Kwi 2010, 22:41
Temat postu:

Stuki w silniku!! Pomocy pomysły się wyczerpują??


Witam
Posiadam kijanke z 2003 crdi automat. Kupiłem ją około pól roku temu przez około 3 mies. wszystko było ok. Raz mi płyn uciekł przez tylna rurke od nagrzewnicy. Samochód zwolnił i przełączył się w tryb serwisowy. Nie jechałem dalej doczłapałem się do serwisu i tam się dowiedzialem co sie stało. Wymienili co trzeba i było ok za jakiś czas zaczęło się. Rano zapalam samochod wszystko ok jak silnik sie nagrzeje to 1,2,3,4 i na czwartym biegu poniżej 2 tys. stuk jak kowadełko (młotkiem w blache) 2tys. obrotów cisza i później znowu od 2.2 tys. okolo do 2.5tys stukot przechodzi w coraz szybszy i szarpanie i tak 60km/h później 80km/h i poźniej 100km/h jak przekroczy 2.5tys to jest ok. Najlepiej jechać 110km/h. Samochód na autostardy kurcze ale w Polsce ich nie ma prawie. Mam juz dość mija kolejny miesiąc i kolejni mechanicy rozkładają ręce. Nie wiem nawet kiedy ten stukot zaczął się pojawiać. Nawet na zimnym silniku niestety teraz juz od ruszenia do 2.5tys ponad tymi obrotami cisza jak makiem zasiał. To co zrobiłem poza wymianą różnych oleji silnikowych filtrów idt.. To poważniejsze to dźwigienki zaworowe wraz z popychaczami- było podejrzenie, że się zawieszają albo przycierają czy coś takiego. No wreszcie padło na wtryski podobno jeden przelewał za bardzo a reszta też kiepska. Ponieważ krucho z kasą się zaczęło dziać bo trochę poszło na dźwigienki z popychaczami kurcze 16szt.. To powiedziałem żeby zregenerowali jeden ten najgorszy żeby chociaż przestał stukać. Ale dziś rano się dowiedziałem, że dalej coś stuka trochę to się kurcze zdecydowałem na wszystkie cztery. No i zadowolony po południu odbieram samochód pytam czy wszystko ok Pan w wrszatacie powiedział, że tak. Wsiadam odpalam przejechałem chwilę i znowu stukanie. Wróciłem do serwisu Pan byl zdziwiony bo przejechał się i po naprawie nic nie stukalo. I zostal do jutra zobaczymy co dalej jak by co napisze. Ale znów mi zrzedła mina. A mialem super wózek carnival 99 rok 2.9 TDI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! prawie 2,5 roku 90 tys przejechałem i prawie nie czułem, że mam na utrzymaniu samochód poza standartowymi wymianami płynów itp.. To mi się zachciało nowej wersji.
Pozdrawiam wszystkich kijankowiczów i nie życzę takich przypadków i egzemplarzy, z którymi jest tyle kłopotu i mechanicy nie wiedzą co zrobić (nie spotkali się z taką usterką). Dodam jeszcze, że samochód ładnie zapala rano. Dobrze przyśpiesza, nie dymi i ładnie pali jak na automat (po wymianie przepływomierza wcześniej palil jak smok).
Jeżeli ktoś może miał podobny przypadek albo wie co może być prosze o jakieś sugestie.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Czw 22 Kwi 2010, 02:28
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Stuki w silniku!! Pomocy pomysły się wyczerpują??


pomysly nie konca sie wyczerpaly...coz niekiedy tez walcze z podobnymi zjawiskami.fakt jest ze kazdy silnik ma zakres obrotow w ktorym nadmiernie wytwarza drgania,byc moze jest to zakres ww.moim zdaniem pozostaje sprawdzenie panewek bocznych,jezeli w tym silniku wystepuja,zapewne tak,moze ktos mnie poprawi.wowczas wal przemieszcza sie i wystepuje stukanie.najbardziej znana usterka w silniku peugotowskim 1.4l.nastepna kwestia to sworzen tloka,moze ma maly luz.sprawdzilbym rowniez dokladne dokrecenie/mocowanie walka rozrzadu.moze przy pomocy stetoskopu mozna mniejwiecej zlokalizowac ten dzwiek.pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Kwadi

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: VB
Piwa: 30/3
Wysłany: Czw 22 Kwi 2010, 22:09
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Stuki w silniku!! Pomocy pomysły się wyczerpują??


U nie w kijance pojawił się problem stukania w silniku.
Jak pisze przedmówca, powodem były tulejki korbowodowe tłoka - miały luz po prawie 1,0 mm na każdym tłoku.
_________________
Jeśli jakoś Ci pomogłem, postaw "Piwo" Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

137 800

2023r.

17 000 km

śląskie

KiaOptima

49 850

2017r.

226 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

23 900

2009r.

163 287 km

mazowieckie

KiaPicanto

20 900

2013r.

118 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System