Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
masterman

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: kia karniwal 2002 2,9 vtci
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Kwi 2010, 21:03
Temat postu:

problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


Witam wszystkich posiadam kia karniwal z roku 2002 auto spisywało sie jak do tej pory rewelacyjnie .Ale od jakiegos tygodnia zapala mi sie kontrolka pomarańczowa ,,czeg endin,,,, taki symbol silnika.Byłem u elektryka i powiedział mi ze zbyt duze napiecie idzie na wtryski i że jest zatkane jakieś sitko przy pompie wtryskowej.Wiec z moim mechanikiem szukalismy owego sitka ale nic nie znależliśmy.Auto przy spokojnej jezdzie zachowuje sie normalnie ale jak ostro dodaje gazu i jade jakies 150 km/g to zapala sie ta kontrolka i musze wtedy zdjąć noge z gazu i gasnie.A jesli bym tego nie zrobił to w silniku tak jakby była detonacja szrpnie i jedzie dalej.Jesli ktoś wie co to jest prosze o pomoc.Ja mam silnik 2,9 vtci
Powrót do góry
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 12:34
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


mam podobne objawy, zauważyłem że zapala mi się ta kontrolka jakby p przekroczeniu 2500 obrotów ale zapali się i po 1 sek gaśnie, zastanawiam się czy to nie turbina? silnik na szczęście mi nie gaśnie, przynajmniej narazie
Powrót do góry
masterman

Czytelnik



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: kia karniwal 2002 2,9 vtci
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 00:11
Temat postu:

kia karniwal ,,czeg agin,,


ale ja mam dopiero 150tysiecy przebiegu A moze coś z czujnikiem połozenia wału ,,naprawde zagadka
Powrót do góry
voytek

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): TX-Texas
Posiadane auto: KIA sedona 3.5(05) optima 2.4(07)
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 27 Maj 2010, 09:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


robilrs czyszcenie silnika? jesli nie zrob i potem sie zobaczy
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
roberto12

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: renault grand espece 2,2 2005rok
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 11:53
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


voytek napisał:
robilrs czyszcenie silnika? jesli nie zrob i potem sie zobaczy


o jakim czyszczeniu silnika piszesz?
_________________
Robert
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 11:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
voytek

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): TX-Texas
Posiadane auto: KIA sedona 3.5(05) optima 2.4(07)
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 04 Cze 2010, 07:47
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


wyglada to tak mniejwiecej
jest taki zestaw do czyszczenia najpierw czysci sie przepustnice spreyem z zestawu okolo 250 ml w puszcze tego jest, i przepsikuje sie wszytkie ruchome czesci wkolo i sie przepala auto tak na minutke do dwoch.
potem z sestawu jeden plyn wlewamy do baku, drugi plyn wlewamy do kroplowki kroplowke sie podlacza przewaznie do przewodu od wspomagania hamulcow(od silnika do serwa co idzie)
zapala sie silnik ustawia kapu kapu na kroplowce i trwa to okolo 30 minut po 15 munutach silnik strasznie zezi i nierowno pracuje, moze nawet zgasnac.
po wyczerpaniu sie plynu w dozowniku demontujemy montujemy wszytsko na miejsce zapalamy silnik obroty na 2500 i wypala sie caly syf dymi jak sto diablow wtedy trwa to roznie od minuty do 5.
potem jazda probna(raczej na wysokich obrotach az silnik zacznie normalnie pracowac. przewaznie sie zapala przy tej operacjii lampka check engine , trzeba ja wykasowac.
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
MrAND

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nałęczów/Lublin
Posiadane auto: KIA CARNIVAL 2,9 CRDI, 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Cze 2010, 14:50
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


Witam wszystkich użytkowników KIA CARNIVAL
Jestem nowy na tym forum.
Zapalanie się przy dodawaniu gazy kontrolki check engine przerabiałem w zeszłym roku i według fachowców, najczęściej są to uszkodzone wtryskiwacze, niestety. Przy dodawaniu gazu za dużo paliwa leje się na przelew i nie ma odpowiedniego ciśnienia na listwie wtryskowej. Należy zregenerować lub wymienić wtryskiwacze na nowe. Koszt regeneracji jednego wtryskiwacza to od 200-600 zł, nowy to około 700 zł. Należy pojechać do porządnego zakładu w którym wszystko sprawdzą i potem odpowiednio zaprogramują komputer w samochodzie. Objaw na początku jest, że zapala się kontrolka, po jakimś czasie zacznie gasnąć w czasie wyprzedzania, a na koniec w ogóle nie zapali. Podobno według firmy Delphi należy sprawdzić wtryskiwacze po 100 tys km, a po 150 tys nadają się do wymiany, także ta usterka jest normalna przy naszej niskiej jakości paliwa.
Ja u siebie zrobiłem regeneracje profesjonalną i od tamtej pory jest ok, przejechałem około 35 tys km.
Powrót do góry
andrzej 01101957

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: kia carnival 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lip 2010, 03:02
Temat postu:

Re: problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


Czesc,moje auto jest z 2004 i mialo w momencie tego samego problemu tylko 70000 na liczniku,co mechanik to inna teoria az udalo mi sie dostac na comp diagnoze ale firmy Lucas-tylko te oprogramowanie pokaze dokladnie co twojemu silnikowi brakuje-möj mial uszkodzone dwa wtryski przez co cisnienie na pompie wariowalo pomiedzy 250-350atm-czym wiecej dajesz gazu tym bardziej spada cisnienie bo pompa nie nadzärza utrzymac cisnienia i komputer rozpoznaje to jako uszkodzenie i wyläcza silnik tak bylo z moim autem-dostal möj silnik 4 nowe wtryski i spoköj-a przy okazji zwracaj szczegölnä uwage jakie paliwo tankujesz-polecam tylko markowe stacje-te auto jest bardzo wrazliwe na zlä jakosc paliwa-olej opalowy odradzam calkowice.Powodzenia Andrzej
Powrót do góry
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 21 Lip 2010, 18:51
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


jak pisałem wcześniej kontrolka zapalała mi się i gasła, niestety po jakimś czasie jadąc z wysokiej kilku kilometrowej górki na wolnych obrotach coś się stało, bo po zjechaniu na dół wbiłem 3 bieg a tu auto zaczęło mi strasznie mulić, obroty max 2600, więcej nie dało rady wycisnąć, ale do celu już tylko 30 km, myśle se że dojadę i dojechałem, nic się nie zmieniło, więc od razu ruszyłem do mechanika, przedstawiłem problem i objawy itp, podpiął komputer i stwierdził że zawiesił się 2 wtrysk, skasował błąd i auto dostało kopa, obroty normalnie skoczyły, wszystko wróciło do normy, oczywiście świecenie kontrolki "czeg endin" nadal się zapala i gaśnie przy gwałtownych przyspieszeniach, po 2 miesiącach od tych wydarzeń na autostrdzie za długo przyspieszałem i autko zgasło, zatrzymałem się i ponownie zapaliłem, mam nadzieję że wytrzyma jeszcze 2 tygodnie bo po urlopie bym chciał rozpocząć naprawę tych wtrysków, mam podobno elektroniczne, ciekawe czy wystarczy wymienić tylko ten zepsuty czy czeba odrazu cały kpl. wymieniać?
Powrót do góry
sebka1234

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek wlkp.
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 CRDI EX 2003r
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 28 Sie 2010, 20:39
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


Ja też tak miałem u siebie zapalała sie na chwilę i gasła za jakiś czas podjezdzająć pod góre też zapalała sie a ostatnio miałem ciężko odpalić jak był ciepły silnik.Okazało sie ze wtrysk nr 1 padł i pompa. auto stoi już miesiąc czasu i musiałem wyłożyć 5 tyś za naprawe
wtrysk nowy 1027 zł/szt.
Używana pompa 1200 zł szajs nie kupujcie NIGDY !!!
nowa pompa 2700 zł
Reszta czyszczenie baku i układu paliwowego oraz mechanik.
Te auta chyba są wadliwe wrrrrr.
Powrót do góry
gadu-gadu
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 23:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


byłem niedawno na komputerze, diagnoza to spadek ciśnienia w układzie paliwowym, wycieków paliwa brak, w serwisie niewiedzą co nawaliło, czy tylko zawór zwrotny czy coś innego, zaproponowali zacząć od sprawdzenia wtrysków, potem pompę, podobno to jest spowodowane naszym polskim paliwem i że to często się zdarza przy sprowadzonych autach, sam nie wiem co robić, wlałem środek do czyszczenia układu paliwowego w nadziejii że odblokuje i przeczyści wtryski, być morze zaczęły lać, jak nie pomorze to się poddaję i oddam auto do mechanika w celu regeneracji, wiem że wtedy będzie to kosztowne, byle by tylko pieniążków nie brakło, aczkolwiek się zastanawiam czy nie spróbować jeszcze poddać je myciu na myjce ultra dźwiękowej ale czy to coś da? bo jak dam do regeneracji to pewny koszt to 3000 pln bo zawsze robią pełną regenerację mimo że czasami wystarczy tylko wymienić końcówki wtrysków lub jakiś oring czy uszczeleczkę, ale oni wolą drogo i mieć pewność że będzie działać, czasami mają rację Smile
Powrót do góry
mrsoprano

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 hpi 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 22:00
Temat postu:

Check Engine


Mieszkam w Anglii i paliwo jest nie złe? Tez mialem taki objaw jak sie zaswiecila pod obciazeniem to musialem odpuscic noge z gazu i gasla ? Wyczytalem w ksiazce serwisowj ze to problem filtra paliwowego???
Wymienilem nowy filter i problem znikl???
Powrót do góry
gadu-gadu
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


hmm, zaczynam się wobec tego zastanawiać nad kupnem orginalnego filtra paliwa bo mam założoną podrubę z filtrona chyba, może faktycznie coś nie tak z filtrem paliwa?
Powrót do góry
macieku

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołczkowo (szczecin)
Posiadane auto: kia carnivall 2,9 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 00:29
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


generalnie jest to problem paliwa, ale jak się już zapala to może czujnik przy pompie ... czasami pomaga czyszczenie lub trzeba fundować sobie nowe wtryski lub też regenerowane (nie ma sensu regenerowanych jak nowe w ASO z programowaniem są po 850 brutto za sztukę a regenerowane po 500 za sztukę)
No i trzeba zmienić koniecznie stację paliw.
_________________
Maciej (at) Urbaniak .com.pl
Carnival 2,9 automat 2002r
+48602285614
www.gdv.pl
Powrót do góry
skype status
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 19:00
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) problem w kia karniwal 29,vtci z ,,,czeg engin...


no niestety, wymieniłem filtr paliwa na oryginalny i nic się nie zmieniło, nadal 3-5 sek kręcenia silnikiem by odpalić i przy przyspieszaniu gwałtownym zaświeca się kontrolka ,,czeg endin,, chyba się poddam i zaprowadzę do fachowców celem znalezienia przyczyny i naprawy auta
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

48 900

2013r.

204 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

48 900

2012r.

248 000 km

wielkopolskie

KiaCee'd

51 900

2019r.

112 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

11 900

2008r.

213 267 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System