Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3ndriu199

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB Sprinter, Kia Carnival
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 21:32
Temat postu:

Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Witam. Problem polega na braku wspomagania hamulcy czyli twardy pedał hamulce działają ledwo, ledwo i do tego kontrolka od ładowania. Niespodzianka polega na tym że to stało się na raz. Jechałem drogą i nagle zaczęły się świecić lekko kontrolki od hamulcy/ręcznego i od ładowania. W komorze silnika słychać dość dziwny dźwięk ale pasek jest i się obraca. jeżeli silnik chwile pochodzi to hamulce są normalne na jedno wciśnięcie. Czy wie ktoś co może być tego przyczyną ewentualnie czy da się to naprawić i jakie koszta. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. Samochód to Kia Carnival 2.9 CRDi `04 ok. 147 tys. przebiegu.
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 00:54
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


witam.
kolego pompa vacum (podcisnienia) jest polaczona z alternatorem - wiec obstawiam to.
pozdrawiam
silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
3ndriu199

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB Sprinter, Kia Carnival
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 08:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Tak jest zgadza się. Byłem z rana zobaczyć jak jest jasno i chodzi o to że alternator się nie obraca. Tzn obraca się ale za wolno. Czyli możliwe że jest tam jakiś klin który się zerwał i przez to alternator ma za wolne obroty(brak ładowania) a że pompa jest za alternatorem to też nie działa(brak hamulcy). Teraz jak to zrobić?
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 12:09
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Witam.
Dzwoniłem do swojego mechanika ( byłego serwisanta Kii) , i mówi ze prawdopodobnie zatarł sie alternator albo pompa vacum i bez zdemontowania tego sie nie obejdzie.
Pozdrawiam
Silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 28 Cze 2010, 16:59
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Mam podobny problem, zapalają się obydwie lampki: od hamulców i od ładowania. Tylko, że ja już to 2 razy naprawiałem (teraz będzie trzeci Mad ).

Chodziło o alternator, za pierwszym razem wypaliło mostek prostowniczy i upaliło dwa z czterech "drucików" od uzwojenia. Mostek wymieniłem, uzwojenie przylutowałem (a dokładnie znajomy elektryk). I działało przez miesiąc. I znowu pojawił się wiadomy objaw (dwie lampki).

Tym razem zawiozłem alternator do firmy, która naprawia alternatory i rozruszniki. Firma na B.n...s. Coś tam polutowali, skasowali za usługę (gwarancję też mam na piśmie) i kazali zamontować i jeździć aż do śmierci.

Niestety dożyłem dnia, w którym te zasrane lampki znowu się zaświeciły. Na myśl, że znowu trzeba będzie wyciągać ten alternator to mnie biała gorączka ogarnia. Przynajmniej 2 godziny wykręcania, w trudno dostępnym miejscu.

Czy ktoś miał podobny przypadek, bo nie wiem co może być przyczyną ciągłych usterek alternatora? Czy alternator nadaje się do wymiany?

Sprawdziłem ładowane i wychodzi ono w granicach 12 V czyli ładuje jakby połową alternatora czyli tak jak zwykle przy tej usterce. Jak jest sprawny to ładuje w granicach 14,2 - 14,4 V.

Mam już na stałe zamontowany woltomierz i mogę obserwować co w trawie piszczy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Cze 2010, 16:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 21:42
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Informacja dla potomnych; tym razem fachowcy stwierdzili, że w alternatorze nastąpiło jakieś uszkodzenie mechaniczne, a dokładnie nastąpiło zerwanie połączenia pomiędzy mostkiem prostowniczym, a regulatorem napięcia (cienka blaszka).

Alternator założony i działa. Zobaczę czy do trzech razy sztuka.
Very Happy

----
A pytanie do kolegi @3ndriu199 skąd wiesz, że za wolno się obraca?

W zasadzie to możliwe bo alternator posiada sprzęgło, a z pompą jest połączony na wieloklinie. Teoretycznie może być tak, że alternator masz dobry, a zatarta jest pompa.
I jak już wspomniał kolega @Silan bez rozbierania się raczej nie obędzie.
Powrót do góry
3ndriu199

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB Sprinter, Kia Carnival
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 23:52
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Wiatraczek w alternatorze jest widoczny jak poświecisz czymś. Ja swój problem naprawiłem tak że rozkręciłem silnik do 3 tys. potrzymałem minute zaczęło szumieć i zaskoczyło. Puki co działa od dnia ostatniego mojego posta. Jestem przygotowany że następnym razem już może takie coś nie pomóc i będzie potrzeba mechanika. Pozdrawiam.
Powrót do góry
mrsoprano

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 hpi 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Mi Auto Zgaslo na trasie puzniej ciezko zaskoczylo na minute i zgaslo calkiem? nawet zadna kontrolka sie nie zaswiecila wczesniej na sekunde?
Wezwalem pomoc drogowa zcholowali mnie na baze podpiol pod moj akumulator swoje urzadzenie rozruchowe i auto odpalilo bez klopotu od kopa!!! Powiedzial ze padl mi alternator . Mam juz drugi zalozylem wszystko jutro bede sie baral z napinaczem i okaze sie czy problem znikl!!!!!!!!!!!! Tu w W.Brytani jest jeden problem trzeba kupic zawsze cos nowego co by nie nawalilo bo tu nic nie naprawiaja i nie kupi sie zadnego podzespolu do naprawy!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
jack72

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Citroen Xsara,1.8,1999
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 22:47
Temat postu:

Hamulce


Koledzy proszę o pomoc. W xsarze nagle pojawił się problem nie mogę wcisnąć hamulca.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaRio

11 990

2006r.

146 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

48 900

2013r.

213 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaCarens

46 900

2015r.

111 214 km

mazowieckie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaXCeed

77 960

2020r.

37 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System