Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3ndriu199

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB Sprinter, Kia Carnival
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 21:32
Temat postu:

Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Witam. Problem polega na braku wspomagania hamulcy czyli twardy pedał hamulce działają ledwo, ledwo i do tego kontrolka od ładowania. Niespodzianka polega na tym że to stało się na raz. Jechałem drogą i nagle zaczęły się świecić lekko kontrolki od hamulcy/ręcznego i od ładowania. W komorze silnika słychać dość dziwny dźwięk ale pasek jest i się obraca. jeżeli silnik chwile pochodzi to hamulce są normalne na jedno wciśnięcie. Czy wie ktoś co może być tego przyczyną ewentualnie czy da się to naprawić i jakie koszta. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. Samochód to Kia Carnival 2.9 CRDi `04 ok. 147 tys. przebiegu.
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 00:54
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


witam.
kolego pompa vacum (podcisnienia) jest polaczona z alternatorem - wiec obstawiam to.
pozdrawiam
silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
3ndriu199

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB Sprinter, Kia Carnival
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 08:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Tak jest zgadza się. Byłem z rana zobaczyć jak jest jasno i chodzi o to że alternator się nie obraca. Tzn obraca się ale za wolno. Czyli możliwe że jest tam jakiś klin który się zerwał i przez to alternator ma za wolne obroty(brak ładowania) a że pompa jest za alternatorem to też nie działa(brak hamulcy). Teraz jak to zrobić?
Powrót do góry
silan

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin ,dolnoślaskie
Posiadane auto: Kia Carnival '04 2.9 CRDI Skyline
Piwa: 21/1
Wysłany: Sob 26 Cze 2010, 12:09
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Witam.
Dzwoniłem do swojego mechanika ( byłego serwisanta Kii) , i mówi ze prawdopodobnie zatarł sie alternator albo pompa vacum i bez zdemontowania tego sie nie obejdzie.
Pozdrawiam
Silan
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Pon 28 Cze 2010, 16:59
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Mam podobny problem, zapalają się obydwie lampki: od hamulców i od ładowania. Tylko, że ja już to 2 razy naprawiałem (teraz będzie trzeci Mad ).

Chodziło o alternator, za pierwszym razem wypaliło mostek prostowniczy i upaliło dwa z czterech "drucików" od uzwojenia. Mostek wymieniłem, uzwojenie przylutowałem (a dokładnie znajomy elektryk). I działało przez miesiąc. I znowu pojawił się wiadomy objaw (dwie lampki).

Tym razem zawiozłem alternator do firmy, która naprawia alternatory i rozruszniki. Firma na B.n...s. Coś tam polutowali, skasowali za usługę (gwarancję też mam na piśmie) i kazali zamontować i jeździć aż do śmierci.

Niestety dożyłem dnia, w którym te zasrane lampki znowu się zaświeciły. Na myśl, że znowu trzeba będzie wyciągać ten alternator to mnie biała gorączka ogarnia. Przynajmniej 2 godziny wykręcania, w trudno dostępnym miejscu.

Czy ktoś miał podobny przypadek, bo nie wiem co może być przyczyną ciągłych usterek alternatora? Czy alternator nadaje się do wymiany?

Sprawdziłem ładowane i wychodzi ono w granicach 12 V czyli ładuje jakby połową alternatora czyli tak jak zwykle przy tej usterce. Jak jest sprawny to ładuje w granicach 14,2 - 14,4 V.

Mam już na stałe zamontowany woltomierz i mogę obserwować co w trawie piszczy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Cze 2010, 16:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maciek1977

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oz
Posiadane auto: Espace IV 2.0 DCI; C4 Picasso 1.6 HDI
Piwa: 5/2
Wysłany: Sro 30 Cze 2010, 21:42
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Informacja dla potomnych; tym razem fachowcy stwierdzili, że w alternatorze nastąpiło jakieś uszkodzenie mechaniczne, a dokładnie nastąpiło zerwanie połączenia pomiędzy mostkiem prostowniczym, a regulatorem napięcia (cienka blaszka).

Alternator założony i działa. Zobaczę czy do trzech razy sztuka.
Very Happy

----
A pytanie do kolegi @3ndriu199 skąd wiesz, że za wolno się obraca?

W zasadzie to możliwe bo alternator posiada sprzęgło, a z pompą jest połączony na wieloklinie. Teoretycznie może być tak, że alternator masz dobry, a zatarta jest pompa.
I jak już wspomniał kolega @Silan bez rozbierania się raczej nie obędzie.
Powrót do góry
3ndriu199

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB Sprinter, Kia Carnival
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 11 Lip 2010, 23:52
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Wiatraczek w alternatorze jest widoczny jak poświecisz czymś. Ja swój problem naprawiłem tak że rozkręciłem silnik do 3 tys. potrzymałem minute zaczęło szumieć i zaskoczyło. Puki co działa od dnia ostatniego mojego posta. Jestem przygotowany że następnym razem już może takie coś nie pomóc i będzie potrzeba mechanika. Pozdrawiam.
Powrót do góry
mrsoprano

Debiutant



Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Niemcy
Posiadane auto: Citroen C5 1.8 hpi 2001r
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) Problem! Brak hamulcy i ładowania.


Mi Auto Zgaslo na trasie puzniej ciezko zaskoczylo na minute i zgaslo calkiem? nawet zadna kontrolka sie nie zaswiecila wczesniej na sekunde?
Wezwalem pomoc drogowa zcholowali mnie na baze podpiol pod moj akumulator swoje urzadzenie rozruchowe i auto odpalilo bez klopotu od kopa!!! Powiedzial ze padl mi alternator . Mam juz drugi zalozylem wszystko jutro bede sie baral z napinaczem i okaze sie czy problem znikl!!!!!!!!!!!! Tu w W.Brytani jest jeden problem trzeba kupic zawsze cos nowego co by nie nawalilo bo tu nic nie naprawiaja i nie kupi sie zadnego podzespolu do naprawy!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
jack72

Czytelnik



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Citroen Xsara,1.8,1999
Piwa: 1/3
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 22:47
Temat postu:

Hamulce


Koledzy proszę o pomoc. W xsarze nagle pojawił się problem nie mogę wcisnąć hamulca.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaSportage

82 000

2019r.

110 000 km

śląskie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

55 600

2015r.

165 000 km

wielkopolskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System