Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) klopoty z IMMO



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej 01101957

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: kia carnival 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 00:20
Temat postu:

klopoty z IMMO


Witam wszystkich wlascicieli Kijanek,ja mam od czasu do czasu klopoty z IMMO,to znaczy nie zapala sie IMMO przy wläczeniu zaplonu-oczywiscie nie zapali silnik trzeba pare razy wläczyc i wläczyc zaplon,za ktöryms razem IMMO sie zaswieci silnik zapali,nigdy nie wiadomo kiedy ta usterka wystäpi i od czego to zalezy,do servisu nie pojade bo napewno bedä chcieli wszysko wymienic-mnie by interesowalo to aby IMMO calkiem wyläczyc,kiedys cztalem juz na ten temat na Forum ze jest taki Magik ktöry to zrobi ale nie wem gdzie?Moze ktos zna kogos ktöry IMMO potrafi na stale wyläczyc,Bede bardzo wdzieczny za dobre porady.Andrzej
Powrót do góry
wędkarz12

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujście
Posiadane auto: Kia Carnival I
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 07:56
Temat postu:

Re: klopoty z IMMO


z tego co wiem to nie ma możliwości wyłączenia całkowicie IMMO. jedyne co jest możliwe to przejście w tryb awaryjny. po mojej ostatniej wizycie w warsztacie "elektronicznym" jest to typowy problem w Carnivalkach i Sportage. faktycznie powiedziano mi, że niestety jedynie SERVICE. ominięcie IMMO i przejście w tryb awaryjny też wymaga migania sygnału IMMO i posiadania nr kodu oryginalnie znajdującego się przy kluczyku. sposób wprowadzania trybu awaryjnego jest opisany w Książce Kia carnival. z drugiej strony może jest to tylko problem stacyjki i po włożeniu kluczyka do stacyjki ze stacyjki nie "wychodzi" sygnał informujący o włożeniu go. wg mnie przyjrzyj się, czy tylko masz problem z wyświetlaniem syg. IMMO może coś jeszcze ci się nie świeci po włożeniu kluczyka. jak Ci wiadomo stacyjka jest zabudowana w kolumnie i może tam powinieneś zajrzeć. Jeśli masz drugi kluczyk, może powinieneś jeszcze sprawdzić ten wariant. sprawdzić, czy tak samo zachowuje się przy drugim kluczyku. Pewnie nie pomogłem, ale Pozdrawiam
Powrót do góry
desant

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 CRDI - 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 13:43
Temat postu:

Re: klopoty z IMMO


andrzej 01101957 napisał:
Witam wszystkich wlascicieli Kijanek,ja mam od czasu do czasu klopoty z IMMO,to znaczy nie zapala sie IMMO przy wläczeniu zaplonu-oczywiscie nie zapali silnik trzeba pare razy wläczyc i wläczyc zaplon,za ktöryms razem IMMO sie zaswieci silnik zapali,nigdy nie wiadomo kiedy ta usterka wystäpi i od czego to zalezy,do servisu nie pojade bo napewno bedä chcieli wszysko wymienic-mnie by interesowalo to aby IMMO calkiem wyläczyc,kiedys cztalem juz na ten temat na Forum ze jest taki Magik ktöry to zrobi ale nie wem gdzie?Moze ktos zna kogos ktöry IMMO potrafi na stale wyläczyc,Bede bardzo wdzieczny za dobre porady.Andrzej



Mam ten sam problem od wczoraj kolego, więc powiedz jak go rozwiązałeś, będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam gorąco
_________________
desant
Powrót do góry
andrzej 01101957

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: kia carnival 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 15:37
Temat postu:

problemy z immo


Witam wszystkich,otöz mojego problemu z immo nie rozwiäzalem jeszcze,dowiadywalem sie przez znajomych w Bielsku co to moze byc.W gre wchodzi wmiana cewki ktöra jest przy stacyjce (okolo 100zl) wymiana tej cewki 150zl i do tego synchronizacja na komputerze. To wszystko ma kosztowac okolo 400zl.Za miesiäc bede wiedzial,czy to cos pomoglo, möj pokladowy komputer pokazuje bläd 1611 i 1613. to znaczy usterka w przesylania danych miedzy stacyjka i IMMO.
Powrót do góry
desant

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 CRDI - 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 16:44
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) klopoty z IMMO


Dziękuję kolego , ja też dam znać jak rozwiązał się mój problem, u mnie przy podłączeniu do komputera wyszło, że immo nie czyta kluczyka, elektronik zalecił jeszcze raz zakodować kluczyk. Zobaczymy - pozdrawiam
_________________
desant
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 16:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
desant

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Kia Carnival 2.9 CRDI - 2003r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Paź 2010, 21:14
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) klopoty z IMMO


Witam wszystkich!
Wczoraj wróciłem z trasy wygasiłem kijankę, a po chwili okazało się, że nie mogę jej odpalić. Podpieliśmy ją do komputera i okazało się, że IMMO nie czyta kluczyka. Nie zauważyłem tego wcześniej, ale po włożeniu kluczyka do stacyjki nie zaświeciła się kontrolka IMMO. Pojechałem do domu po drugi kluczyk, no i autko odpaliło..., ale dzisiaj miałem taki sam problem, bo IMMO się nie zapaliło i nie czytało już oby dwóch kluczyków. Odłączyłem akumulator na jakieś pół godziny i auto zapaliło. Boję się, że problem może się powtarzać, a nie daj boże jak pojadę w trasę, więc jeżeli ktoś może coś poradzić proszę o radę, z góry dziękuję.
Pozdrawiam
_________________
desant
Powrót do góry
minioit

Debiutant



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Trento
Posiadane auto: kia Carnival
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2010, 18:40
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) klopoty z IMMO


witam
Też mi się tak zdarzyło parę razy po prostu spróbuj wyciągnąć i wsadzić kluczyk w stacyjkę u mnie za każdym razem dało rade najwyżej kilka prób

Pozdrawia mi zapraszam Mino
_________________
www.automarszczecinek.pl
Powrót do góry
andrzej 01101957

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): niemcy
Posiadane auto: kia carnival 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Gru 2010, 11:11
Temat postu:

klopoty z IMMO


Witajcie wszyscy otöz wröcilem z Polski, wymienili mi antene przy stacyjce (okolo 100zl) wymiana 150zl plus podläczenie i kontrola na komputerze i wszystko funkcjonuje,ten problem jest l w Serwisie w Bielsku znany-dotyczy on takze Hundaye .Pozdrawiam
Powrót do góry
Wrestler

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: KIA CARNIVAL 2,9,SMART, AUDI A4
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Gru 2010, 12:15
Temat postu:

Re: klopoty z IMMO


Witam miałem ten kłopot w ubiegłym roku. Objawy były wcześniej, czasami samochód gasł nie wiadomo z jakiej przyczyny. Zimą ubiegłego roku zgasł i koniec. Elektry samochodowy przyjechał i wspólnie z nim wydłubaliśmy IMMO które jest na pompie. Nie radzę robić tego samemu bo są tam bardzo delikatne kabelki. Trzeba wiedzieć jak podłączyć po wydłubaniu. Robota jest b. trudna. IMMO jest zabezpieczone śrubami których nie można odkręcić oraz blaszką. Gość za 3 godziny dłubania wziął 100zł. Od tego czasu już samochód nie gasł. Odziwo przestałem mieć kłopoty z porannym odpalaniem nawet przy -28C.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

71 900

2019r.

94 000 km

mazowieckie

KiaSportage

69 900

2016r.

169 328 km

mazowieckie

KiaSportage

47 900

2010r.

166 789 km

mazowieckie

KiaSportage

51 000

2014r.

184 000 km

lubelskie

KiaCee'd

59 900

2020r.

99 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System