Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CARENSIAK

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: CARENS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 10:57
Temat postu:

Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam wszystkich posiadaczy Carensów,

Jak zauwazyłem dominują zdecydowanie silniki diesla ale ja zdecydowałem się na benzynę po przeczytaniu niezbyt chwalebnych opinii i o silniku diesla w tym wozie.
W sumie to byłbym zadowolony z wozu tylko że jego zagazowanie nie przyniosło spodziewanego rezultatu tj. oszczędności. Samochód mi pali 11 w trasie i ponad 14 w mieście. Instacja sekwencyjna trzykrotnie regulowana i nic.
Czy ktoś wie jaka może byc przyczyna?
I drugie pytanie - czy klima w carensie może zwiększyć zużycie gazu o 2 litry ?
Moj pojazd to Carens II z 2005 - klima manualna, rozrząd wymieniony,
flirty też, świece nie bo sa dobre (tak powiedział gazownik)
Powiem szczerze - jeżeli pojazd pali 7 litrów benzyny w trasie i 10, 5 w mieście to ile powinien gazu ?
Acha - no i na gazie jest utrata mocy i co chwilę się włącza Check engine .

Pomożcie proszę - wywaliłem tyle kasy w gaz i ....[cenzura]
pozdrawiam,

Zdesperowany Carensiak
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 12:32
Temat postu:

Re: Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


CARENSIAK napisał:
Witam wszystkich posiadaczy Carensów,

Jak zauwazyłem dominują zdecydowanie silniki diesla ale ja zdecydowałem się na benzynę po przeczytaniu niezbyt chwalebnych opinii i o silniku diesla w tym wozie.


Hm, a mógłbyś się podzielić tymi opiniami? Wyłącznie z ciekawości pytam.

CARENSIAK napisał:

I drugie pytanie - czy klima w carensie może zwiększyć zużycie gazu o 2 litry ?


W dieslu przeciętnie zwiększa o 0.5 do 1 litra. Dużo zależy od tego czy to jest trasa (lepsze chłodzenie -> większa sprawność chłodniczki -> mniej czasu pracuje sprężarka) czy korek w 35 stopniowym upale. Ostatnio w ciągu godziny jazdy w korku (wyłącznie 1 bieg) przy takim upale z pracującą klimatyzacją zużyłem około 1/4 zbiornika. Jak ruszałem wskazówka paliwa wskazywała 1/4, dojechałem na rezerwie.

CARENSIAK napisał:

Acha - no i na gazie jest utrata mocy i co chwilę się włącza Check engine.


Taki objaw ma mój dobry znajomy w Maździe jeśli zatankuje gdziekolwiek poza Orlenem. Nikt nie wie dlaczego, ale tak jest. Próby ustawiania instalacji nic nie dały.
Powrót do góry
smerfus13

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Carens III 2.0 '07 NoPb
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 16:39
Temat postu:

Re: Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam Wszystkich uzytkowników kijanek, korzystając z okazji podepnę się pod temat i spytam o spalanie.
Jestem posiadaczem wersji III benzynowej, pali mi koło 10 średnio. Ale to raczej wynika z obserwacji, ponieważ przycisk trip który ma pokazywac spalanie nie dokońca spełnia moje oczekiwania, jakby pokazywał za dużo. I odrazu zapytam jak to z nim jest. czy pokazuje spalanie w danej chwili czy z ostatnich 100km, bo jakoś ciężko u niego z odświeżaniem informacji o spalaniu.
pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
CARENSIAK

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: CARENS
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lip 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam,
W dalszym ciagu mam problem z gazem - przełącza się z gazu na bezynę a potem nie wraca na gaz.
Gazownik nie wie co robić - elektrozawór zepsuty ? Wie kto o co chodzi ?
Pozdrawiam,
Powrót do góry
voytek

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): TX-Texas
Posiadane auto: KIA sedona 3.5(05) optima 2.4(07)
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 27 Lip 2010, 08:39
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


w zly temat(dzial) sie wpisalo -post do usuniecia Razz
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Reklama








Wysłany: Wto 27 Lip 2010, 08:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
CARENSIAK

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: CARENS
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Lip 2010, 22:55
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam,

W dalszym ciagu są problemy z gazem. Wciąż się świeci check engine. Wg gazownika pojawia sie błąd 38 tj. czujnik prędkości wału korbowego . Gazownik podejrzewa albo uszkodzenie czujnika albo cewki. Samochód jeżdzi ale ma momenty osłabienia mocy. Czy Ktoś wie gdzie w Warszawie można sensownie zdiagnozować Carensa pod komuterem KTS (nie wiem co to znaczy?) . Jakie są objawy uszkodzenia czujnika wału korbowego albo cewki ?

Pozdrawiam,
Powrót do góry
CARENSIAK

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: CARENS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:39
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam,
Chyba jest rozwiązanie problemów w moim carensie. Okazuje się że błąd powodowala spalona sonda za katalizatorem. W kazdym razie nie świecie sie check engine i samochód nieco odżył. Ale 300 zł jestem uboższy.
Coś z tą jakoscią Carens nie tak.....
Pozdrawiam,
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 09:18
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam posiadaczy Carensa II,
Proszę przeczytać moje posty nt gazu i benzyny-pisałem o tym wielokrotnie.
Gaz montowany do starszych modeli oraz silnik benzynowy w tychze to nieporozumienie.
Carens II benzyna 1,8 czy 2,0 potrzebuje aż ca 9-11 l/100 km, jeśli do tego dodasz gaz to dokładasz jeszcze ca 15-20 % paliwa i robi sie gorąco. To sa stare silniki-paliwożerne!!!!!!
Gaz stwarza Ci dodatkowo problemy techniczne, których trudno jest uniknąć.Przeglądy dodatkowe i koszty a ponadto samochód nie ma przyspieszenia, problemy z butla i td.
Te samochody opłaca sie kupowac jako uzywane tylko w dieslu i tylko w dieslu 140 KM!
Diesle 113 KM to tez paliwozerne silniki. Albo 136 KM albo 140 KM.
Koszt takiego samochodu-pewnego to dziś 2500 -3000/nawet z 2007 r/ samochód jest pewny od 1-szego własciciela, nie z komisu od jakiegoś Turka czy Jugola.Koszt sprowadzenie u mnie to tylko 400-500 E. I jezdziśz sprawdzonym-pewnym dieslem.
-Wyjazd w obie strony do Belgia,Holandia, Niemcy Włochy,Luxemburg,Francja ja finansuję!
Koszt rejestracji ze wszystkimi tłumaczeniami,badaniem technicznym,akcyzą, tablicami exportowymi i ubezb. na droge to ca 2000 zł. Razem za 15-16 tys masz wózek na lata-ja takim jeżdzę. W sumie koszt u mnie 13750 zł. Póki co jeżdzę 2 lata Carensem z Francji i dokładnie poza klamka w tylnych drzwiach za 120 zł niczego nie naprawiałem. Przejechałem juz 43 tys km i tyle.Moje zuzycie dzis to ca 6,6 l/100km a nie 11l! Oczywiscie w Polsce musiałem płyny, oleje ,filtry powymieniac/i zbieżnośc!/, ale to normalne.
Propozycja jest prosta-wywalaj tego benzyniaka z gazem i przesiadaj sie na dobrego diesla. Carens II 2,0 CRDi VGT jest moim 15-tym dieslem a mój łączny przebieg to ca 900 tyś km od 1995 r!
Tylko wtryski trzeba czyscic -własnie dlatego,ż emamy w tym naszym wspaniałym kraju gówniane paliwo i tyle na temat Twojego nieszczęsnego gazu.pozdr-lechutek
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 22:43
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


lechutek a Ty dalej swoje,chłopie w jakim Ty świecie żyjesz....diesel w Kia 6,6 litra chyba że ze 20 km jeździsz z góry z wyłączonym silnikiem ,nawet spalanie podane przez producenta jest większe niż piszesz a oni i tak zanikają. A lpg z kad bierzesz informacje na temat lpg spalanie jest większe około 0,5 litra gazu, więc to nawet nie 10% a moc to chyba traci diesel Jak ktoś sprzedaje z przebiegiem 180000 a rzeczywiście jest min. 100 tys więcej. NIE miałeś nigdy styczności z lpg więc się nie wypowiadaj, jak coś zapraszam na rozmowę lpg mam akurat doświadczenie i sporo wiem, przez 3 lata jeżdżąc na lpg dołożyłem do tego 300 zł. liczę tu przeglądy i wymiany filtrów. Jak masz możliwość to ja poproszę Kia carens III w benzynie jak masz możliwość załatwić... Oczywiście nie miej mojego postu za złe ale znam to z doświadczenia.
Powrót do góry
boguslav_t

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stevenage, Hertfordshire
Posiadane auto: Kia Carens CRDI 2004r, Hyundai Galloper 3.0V6 1998r
Piwa: 30/2
Wysłany: Czw 31 Mar 2016, 18:56
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


lechu

to ze nic nie naprawiales przy swoim carensie to juz pojechales po bandzie rowno!

Gdybym mial wiecej czasu to powklejalbym linki z tego forum odnosnie Twojej bryki: egr, engine check, cieknacego przewodu turbiny, diagnozowania w serwisie Kia itd itp

No bez jaj lechu - po prostu pisz rzetelnie bo od bajek jest MiniMini
_________________
Szklanka piwa, kromka chleba - więcej chłopu nie potrzeba Smile
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Czw 31 Mar 2016, 19:02
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


A może lechu jest handlarz samochodami dlatego ma taką dobrą bajere Laughing
Powrót do góry
winner2040

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: KIA CARENS 3 2.0 bena 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Gru 2017, 12:45
Temat postu:

spalanie gazu


Mam Carensa 3 z 2007r. 2.0 bena+gaz. Z tego co piszą inni spalanie w mieście 14 litrów gazu to norma ? Bo miałem mazdę 5 (waga podobna) tyle ze 1.8 116koni i paliła mi max 11 litrów gazu. Kumpel ma omege C waga ta sam 1600kg 2.0 bena gaz i berze mu 11 litrów gazu w mieście. Wiec co jest z tymi kijankami że są tak GAZO-ŻERNE ? Mój gazownik twierdzi ze spalanie w normie a większe niż u innych bo nie jest opływowa (fabryczne relingi).....Naprawdę aerodynamika ma aż takie znaczenie i to w mieście gdzie rzadko dobija się do 100km/h ?
Powrót do góry
specjaljst

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): GWE
Posiadane auto: Carens III 2.0b 2007 LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 16:55
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Jeżdżę na gazie 4 lata i spalanie mam na poziomie 12.3l przy normalnej jeździe po mieście, może z klimą jest trochę więcej ale 14l to przesada Rolling Eyes
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pon 01 Paź 2018, 08:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Carens-benzyna i gaz.
Popełniłes niestety błąd-kupując carensa w benzynie i wywalajac kase na gaz.
Dlaczego-? To proste;
- starsze silniki Kia są , zwłaszcza benzynowe paliwozerne. 9-11 l / śr. na 100 km to norma.Gaz to wg mnie nieporozumienie-instalacja kosztuje i dodatkowo generuje nieustanne problemy eksploatacyjne. I po co Ci to.
Choc nie jezdze juz Carensem-dieslem 2,0 CRDi-twierdzę ,że to jest najlepsza opcja samochodów uzywanych.4 lata Carens -diesel jezdziłem bez żadnych problemów-spalanie 6.6 l narastajaco!
Wiadomo od dawna, że instalacja gazowa to nie tylko spalanie o ca 20 % wyzsze , ale tez i spadek mocy/czyli robisz sie wołowaty!!/
Przeczytaj moje posty na ten temat. Gdybym dziś polecał komukolwiek samochód Carens 2, 3 czy nawet 4 to tylko z dieslem 1, 6 CRDi i 116 lub najlepiej 128 KM mocy. I tylko diesel. Montowany od 2010 r w wielu kijankach.
I tylko takie rozwiązanie polecam. dzis jeżdze kijanką z tym wz tym własnie silnikiem i jest on montowany od 2005 r !!! do dziś /np. w nowym Ceedzie/.
Krótko mówiac-popełniłes harakiri i musisz to naprawić. Oczywiscie jest jeden warunek-musisz miec pełną historię samochodu przy zakupie-inaczej tez moze nie wyjśc. powodzenia.
P.S. Czy sprawdzajac VIN mozesz miec pewnośc, ze samochód jest pewny- nie , to nieprawda! Mogę to udowodnic na konkretnym przykładzie.
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Sty 2019, 14:03
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


@lechutek
A co powiesz o jeżdżeniu dieslem w mieście na odcinkach 5-7 km?

Przecież diesel nie zdąży się nagrzać zimą... chyba że wcześniej zagrzeje go webasto...

Czy masz kijanki z webastem ?
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaVenga

56 900

2017r.

112 000 km

śląskie

KiaSportage

45 800

2013r.

186 000 km

pomorskie

KiaNiro

92 900

2018r.

53 000 km

wielkopolskie

KiaRio

27 900

2012r.

226 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System