Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CARENSIAK

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: CARENS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 10:57
Temat postu:

Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam wszystkich posiadaczy Carensów,

Jak zauwazyłem dominują zdecydowanie silniki diesla ale ja zdecydowałem się na benzynę po przeczytaniu niezbyt chwalebnych opinii i o silniku diesla w tym wozie.
W sumie to byłbym zadowolony z wozu tylko że jego zagazowanie nie przyniosło spodziewanego rezultatu tj. oszczędności. Samochód mi pali 11 w trasie i ponad 14 w mieście. Instacja sekwencyjna trzykrotnie regulowana i nic.
Czy ktoś wie jaka może byc przyczyna?
I drugie pytanie - czy klima w carensie może zwiększyć zużycie gazu o 2 litry ?
Moj pojazd to Carens II z 2005 - klima manualna, rozrząd wymieniony,
flirty też, świece nie bo sa dobre (tak powiedział gazownik)
Powiem szczerze - jeżeli pojazd pali 7 litrów benzyny w trasie i 10, 5 w mieście to ile powinien gazu ?
Acha - no i na gazie jest utrata mocy i co chwilę się włącza Check engine .

Pomożcie proszę - wywaliłem tyle kasy w gaz i ....[cenzura]
pozdrawiam,

Zdesperowany Carensiak
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 12:32
Temat postu:

Re: Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


CARENSIAK napisał:
Witam wszystkich posiadaczy Carensów,

Jak zauwazyłem dominują zdecydowanie silniki diesla ale ja zdecydowałem się na benzynę po przeczytaniu niezbyt chwalebnych opinii i o silniku diesla w tym wozie.


Hm, a mógłbyś się podzielić tymi opiniami? Wyłącznie z ciekawości pytam.

CARENSIAK napisał:

I drugie pytanie - czy klima w carensie może zwiększyć zużycie gazu o 2 litry ?


W dieslu przeciętnie zwiększa o 0.5 do 1 litra. Dużo zależy od tego czy to jest trasa (lepsze chłodzenie -> większa sprawność chłodniczki -> mniej czasu pracuje sprężarka) czy korek w 35 stopniowym upale. Ostatnio w ciągu godziny jazdy w korku (wyłącznie 1 bieg) przy takim upale z pracującą klimatyzacją zużyłem około 1/4 zbiornika. Jak ruszałem wskazówka paliwa wskazywała 1/4, dojechałem na rezerwie.

CARENSIAK napisał:

Acha - no i na gazie jest utrata mocy i co chwilę się włącza Check engine.


Taki objaw ma mój dobry znajomy w Maździe jeśli zatankuje gdziekolwiek poza Orlenem. Nikt nie wie dlaczego, ale tak jest. Próby ustawiania instalacji nic nie dały.
Powrót do góry
smerfus13

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Carens III 2.0 '07 NoPb
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 16:39
Temat postu:

Re: Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam Wszystkich uzytkowników kijanek, korzystając z okazji podepnę się pod temat i spytam o spalanie.
Jestem posiadaczem wersji III benzynowej, pali mi koło 10 średnio. Ale to raczej wynika z obserwacji, ponieważ przycisk trip który ma pokazywac spalanie nie dokońca spełnia moje oczekiwania, jakby pokazywał za dużo. I odrazu zapytam jak to z nim jest. czy pokazuje spalanie w danej chwili czy z ostatnich 100km, bo jakoś ciężko u niego z odświeżaniem informacji o spalaniu.
pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
CARENSIAK

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: CARENS
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lip 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam,
W dalszym ciagu mam problem z gazem - przełącza się z gazu na bezynę a potem nie wraca na gaz.
Gazownik nie wie co robić - elektrozawór zepsuty ? Wie kto o co chodzi ?
Pozdrawiam,
Powrót do góry
voytek

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): TX-Texas
Posiadane auto: KIA sedona 3.5(05) optima 2.4(07)
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 27 Lip 2010, 08:39
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


w zly temat(dzial) sie wpisalo -post do usuniecia Razz
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
Reklama








Wysłany: Wto 27 Lip 2010, 08:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
CARENSIAK

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: CARENS
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Lip 2010, 22:55
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam,

W dalszym ciagu są problemy z gazem. Wciąż się świeci check engine. Wg gazownika pojawia sie błąd 38 tj. czujnik prędkości wału korbowego . Gazownik podejrzewa albo uszkodzenie czujnika albo cewki. Samochód jeżdzi ale ma momenty osłabienia mocy. Czy Ktoś wie gdzie w Warszawie można sensownie zdiagnozować Carensa pod komuterem KTS (nie wiem co to znaczy?) . Jakie są objawy uszkodzenia czujnika wału korbowego albo cewki ?

Pozdrawiam,
Powrót do góry
CARENSIAK

Czytelnik



Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: CARENS
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:39
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam,
Chyba jest rozwiązanie problemów w moim carensie. Okazuje się że błąd powodowala spalona sonda za katalizatorem. W kazdym razie nie świecie sie check engine i samochód nieco odżył. Ale 300 zł jestem uboższy.
Coś z tą jakoscią Carens nie tak.....
Pozdrawiam,
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 09:18
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Witam posiadaczy Carensa II,
Proszę przeczytać moje posty nt gazu i benzyny-pisałem o tym wielokrotnie.
Gaz montowany do starszych modeli oraz silnik benzynowy w tychze to nieporozumienie.
Carens II benzyna 1,8 czy 2,0 potrzebuje aż ca 9-11 l/100 km, jeśli do tego dodasz gaz to dokładasz jeszcze ca 15-20 % paliwa i robi sie gorąco. To sa stare silniki-paliwożerne!!!!!!
Gaz stwarza Ci dodatkowo problemy techniczne, których trudno jest uniknąć.Przeglądy dodatkowe i koszty a ponadto samochód nie ma przyspieszenia, problemy z butla i td.
Te samochody opłaca sie kupowac jako uzywane tylko w dieslu i tylko w dieslu 140 KM!
Diesle 113 KM to tez paliwozerne silniki. Albo 136 KM albo 140 KM.
Koszt takiego samochodu-pewnego to dziś 2500 -3000/nawet z 2007 r/ samochód jest pewny od 1-szego własciciela, nie z komisu od jakiegoś Turka czy Jugola.Koszt sprowadzenie u mnie to tylko 400-500 E. I jezdziśz sprawdzonym-pewnym dieslem.
-Wyjazd w obie strony do Belgia,Holandia, Niemcy Włochy,Luxemburg,Francja ja finansuję!
Koszt rejestracji ze wszystkimi tłumaczeniami,badaniem technicznym,akcyzą, tablicami exportowymi i ubezb. na droge to ca 2000 zł. Razem za 15-16 tys masz wózek na lata-ja takim jeżdzę. W sumie koszt u mnie 13750 zł. Póki co jeżdzę 2 lata Carensem z Francji i dokładnie poza klamka w tylnych drzwiach za 120 zł niczego nie naprawiałem. Przejechałem juz 43 tys km i tyle.Moje zuzycie dzis to ca 6,6 l/100km a nie 11l! Oczywiscie w Polsce musiałem płyny, oleje ,filtry powymieniac/i zbieżnośc!/, ale to normalne.
Propozycja jest prosta-wywalaj tego benzyniaka z gazem i przesiadaj sie na dobrego diesla. Carens II 2,0 CRDi VGT jest moim 15-tym dieslem a mój łączny przebieg to ca 900 tyś km od 1995 r!
Tylko wtryski trzeba czyscic -własnie dlatego,ż emamy w tym naszym wspaniałym kraju gówniane paliwo i tyle na temat Twojego nieszczęsnego gazu.pozdr-lechutek
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Sro 30 Mar 2016, 22:43
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


lechutek a Ty dalej swoje,chłopie w jakim Ty świecie żyjesz....diesel w Kia 6,6 litra chyba że ze 20 km jeździsz z góry z wyłączonym silnikiem ,nawet spalanie podane przez producenta jest większe niż piszesz a oni i tak zanikają. A lpg z kad bierzesz informacje na temat lpg spalanie jest większe około 0,5 litra gazu, więc to nawet nie 10% a moc to chyba traci diesel Jak ktoś sprzedaje z przebiegiem 180000 a rzeczywiście jest min. 100 tys więcej. NIE miałeś nigdy styczności z lpg więc się nie wypowiadaj, jak coś zapraszam na rozmowę lpg mam akurat doświadczenie i sporo wiem, przez 3 lata jeżdżąc na lpg dołożyłem do tego 300 zł. liczę tu przeglądy i wymiany filtrów. Jak masz możliwość to ja poproszę Kia carens III w benzynie jak masz możliwość załatwić... Oczywiście nie miej mojego postu za złe ale znam to z doświadczenia.
Powrót do góry
boguslav_t

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 185
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stevenage, Hertfordshire
Posiadane auto: Kia Carens CRDI 2004r, Hyundai Galloper 3.0V6 1998r
Piwa: 30/2
Wysłany: Czw 31 Mar 2016, 18:56
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


lechu

to ze nic nie naprawiales przy swoim carensie to juz pojechales po bandzie rowno!

Gdybym mial wiecej czasu to powklejalbym linki z tego forum odnosnie Twojej bryki: egr, engine check, cieknacego przewodu turbiny, diagnozowania w serwisie Kia itd itp

No bez jaj lechu - po prostu pisz rzetelnie bo od bajek jest MiniMini
_________________
Szklanka piwa, kromka chleba - więcej chłopu nie potrzeba Smile
Powrót do góry
jnahib

Auto Maniak



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 554
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: KIA Carens III 2.0 crdi
Piwa: 28/10
Wysłany: Czw 31 Mar 2016, 19:02
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


A może lechu jest handlarz samochodami dlatego ma taką dobrą bajere Laughing
Powrót do góry
winner2040

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: KIA CARENS 3 2.0 bena 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Gru 2017, 12:45
Temat postu:

spalanie gazu


Mam Carensa 3 z 2007r. 2.0 bena+gaz. Z tego co piszą inni spalanie w mieście 14 litrów gazu to norma ? Bo miałem mazdę 5 (waga podobna) tyle ze 1.8 116koni i paliła mi max 11 litrów gazu. Kumpel ma omege C waga ta sam 1600kg 2.0 bena gaz i berze mu 11 litrów gazu w mieście. Wiec co jest z tymi kijankami że są tak GAZO-ŻERNE ? Mój gazownik twierdzi ze spalanie w normie a większe niż u innych bo nie jest opływowa (fabryczne relingi).....Naprawdę aerodynamika ma aż takie znaczenie i to w mieście gdzie rzadko dobija się do 100km/h ?
Powrót do góry
specjaljst

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość / region): GWE
Posiadane auto: Carens III 2.0b 2007 LPG
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 30 Gru 2017, 16:55
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Jeżdżę na gazie 4 lata i spalanie mam na poziomie 12.3l przy normalnej jeździe po mieście, może z klimą jest trochę więcej ale 14l to przesada Rolling Eyes
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Pon 01 Paź 2018, 08:13
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


Carens-benzyna i gaz.
Popełniłes niestety błąd-kupując carensa w benzynie i wywalajac kase na gaz.
Dlaczego-? To proste;
- starsze silniki Kia są , zwłaszcza benzynowe paliwozerne. 9-11 l / śr. na 100 km to norma.Gaz to wg mnie nieporozumienie-instalacja kosztuje i dodatkowo generuje nieustanne problemy eksploatacyjne. I po co Ci to.
Choc nie jezdze juz Carensem-dieslem 2,0 CRDi-twierdzę ,że to jest najlepsza opcja samochodów uzywanych.4 lata Carens -diesel jezdziłem bez żadnych problemów-spalanie 6.6 l narastajaco!
Wiadomo od dawna, że instalacja gazowa to nie tylko spalanie o ca 20 % wyzsze , ale tez i spadek mocy/czyli robisz sie wołowaty!!/
Przeczytaj moje posty na ten temat. Gdybym dziś polecał komukolwiek samochód Carens 2, 3 czy nawet 4 to tylko z dieslem 1, 6 CRDi i 116 lub najlepiej 128 KM mocy. I tylko diesel. Montowany od 2010 r w wielu kijankach.
I tylko takie rozwiązanie polecam. dzis jeżdze kijanką z tym wz tym własnie silnikiem i jest on montowany od 2005 r !!! do dziś /np. w nowym Ceedzie/.
Krótko mówiac-popełniłes harakiri i musisz to naprawić. Oczywiscie jest jeden warunek-musisz miec pełną historię samochodu przy zakupie-inaczej tez moze nie wyjśc. powodzenia.
P.S. Czy sprawdzajac VIN mozesz miec pewnośc, ze samochód jest pewny- nie , to nieprawda! Mogę to udowodnic na konkretnym przykładzie.
_________________
Najlepszy samochód to taki, którego nie znaja w serwisie!
Powrót do góry
miszaa

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Peugeot 806
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Sty 2019, 14:03
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Kia Carens 2,0 beznzyna - gaz


@lechutek
A co powiesz o jeżdżeniu dieslem w mieście na odcinkach 5-7 km?

Przecież diesel nie zdąży się nagrzać zimą... chyba że wcześniej zagrzeje go webasto...

Czy masz kijanki z webastem ?
_________________
-------------------
Pozdrawiam
Miszaa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

86 900

2019r.

48 000 km

mazowieckie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie

KiaVenga

22 990

2013r.

168 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System