Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) KIA CARNIVAL 2003 2.9 CRDi problem z obrotami, 2800 i koniec



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawwel

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: T&C 06 3.8L
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Lip 2010, 01:15
Temat postu:

KIA CARNIVAL 2003 2.9 CRDi problem z obrotami, 2800 i koniec


Witam
to mój pierwszy raz proszę o wyrozumiałość.

Problem jest bardzo ciekawy (dziwny) Kupiłem kilka miesięcy temu właśnie KIA CARNIVAL 2003 rok CRDi 2.9.
Samochód śmigał jak przeciąg 144 KM, chodził moim zdaniem bardzo dobrze. Został sprawdzony i mechanik bardzo pozytywnie wypowiedział się o pracy motoru i stanie autka. Przebieg 121 tys.
Auto miało być dla rodziny na długo. Stad standardowa decyzja o wymianie rozrządu, filtrów i płynów + serwis klimy. Przy wymianie rozrządu miał miejsce bardzo śmieszny przypadek bo okazało się ze nijak nie da się go napiąć. Problemem był błąd hurtowni inter-cars gdzie dali złe rolki. Do tego silnika występują dwa rodzaje napinaczy tzw. STATYCZNY i DYNAMICZNY. U mnie był dynamiczny i po wymianie miało być cacy. [wszystko wymienione oprócz filtra paliwa bo nie było] No to jadę a tu klops bo dochodzę do 2800 i dalej nie chce iść, jak muł wyżej nie kreci. Mechanik stwierdza ze to pewnie zablokowany zawór upustowy EGR albo WEST-GATE (jakaś gruszka podciśnienia). Sprawdzamy EGR ale jest ok. To może ma jakieś błędy. Podpiąłem go pod komputer w ASO KIA i ku mojemu zdziwieniu nic zero błędów! wymieniłem filtr paliwa na oryginał 230 zł bo ponoć tylko oryginalny ma sens! Panowie stwierdzili ze to albo źle złożony rozrząd, albo wtryski. Rozrząd ponownie sprawdzony znaki idealnie. Samochód nie ma żadnych problemów z odpalaniem czy wkręcaniem się na obroty tyle ze do 2800 no może 2900. Sprawdzili jeszcze ciśnienie z pompy wtryskowej i niby ze było w normie (około 200 czegoś) jedno co to turbina dawała bardzo słabe ciśnienie 1,2 bara. Wróciłem do mechanika i zaczęło się niezłe rozbieranie żeby dojść do West-gate'a tez działa. Katalizator odpięty silnik dalej 2800 i wyżej nie kreci. Turbina wyjęta i sprawdzona (podejrzany jakiś grzybek-zaworek) tez ok. Wszystkie przewody ciśnieniowe sprawdzone manometrem trzymają po 3 atmosfery.
To chyba tylko zostaje tzw zawór elektromagnetyczny podciśnienia, albo te nieszczęsne wtryski. Chyba ze ktoś ma jeszcze jakiś pomysł bądź miał podobną sytuację?
Uprzejmie proszę Was o pomoc bo już mi ręce opadają a przecież musi być jakieś racjonalne wytłumaczenie i rozwiązanie. A Kijankę bardzo polubiłem. Polećcie gdzie w Warszawie można sprawdzić ewentualnie zregenerować te konkretne wtryski.
Coś wyczytałem ale chodzi mi o konkretne opinie żeby nie dać się nabić w butelkę:

WRM SERWIS
Heroldów 5

ROTO SERVICE
ul. Modlińska 222

APJ Diesel Service
Modlińska 330b

DIESEL CENTRUM-POLSKA SP. Z O.O.
ul. Krakowiaków 55

J.R. MOTORS
Tarnowiecka 52

PUH DIESEL GARAŻOWA
SŁAWOMIR SZYMAŃSKI
ul. Garażowa 4


Jeśli ktoś to robił to czy faktycznie w grę wchodzi tylko wymiana na nowe jak straszą w ASO czy regeneracja przynosi długotrwały efekt powiedzmy na 50-90 tys. km. To pewnie tez zależy ale tak jak napisałem wcześniej samochód chodził b.dobrze i nie chce mi się wierzyć ze tak nagle by po prostu trafiło wtryski aha samochód nie dymi i pracuje (dźwięk) wzorowo, nawet w ASO się dziwili.
Chyba największym problemem w tym aucie jest brak serwisu gdzie ktoś miałby to auto dobrze opanowane i rozkminione.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc [chętnie podam do siebie maila a nawet zadzwonię] Paweł
Powrót do góry
Qrczak TOM

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: KIA Carnival 2, 2002r 2,9 DCI
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 19 Lip 2010, 07:44
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) KIA CARNIVAL 2003 2.9 CRDi problem z obrotami, 2800 i koniec


Przed wymianą rozrządu autko chodziło ładnie, po wymianie już nie, moim zdaniem coś źle poskładali, jakieś kostki od wtrysków nie podłączyli czy coś, ja miałem podobną sytuację z obrotami, na dziurach mnie wytrzęsło i auto nagle zmuliło, nie umiał wyciągnąć więcej jak 2600 obr, podpiołem pod komputer, okazało się że zawiesił się 2 wtrysk elektroniczny i komputer przełączył go w tryb awaryjny, usunołom błąd i auto z powrotem wchodzi na obroty ale już moim zdaniem nie chodzi tak jak powinno bowiem kiepsko zapala, 2 sek trzeba kręcić silnikiem by go odpalić, dobra rada, te auta nie są złe, tylko mechanicy to partacze przeważnie, zawsze coś [cenzura]ą, jedno naprawią a drugie zepsują, ostatnim razem poprosiłem o sprawdzenie oleju w skrzyni biegów, stwierdzili że stan oleju prawidłowy, ale wyjeżdżam z warsztatu i jakoś dziwnie 2 bieg mi wchodzi, zgrzyta za każdym razem, u innego mechanika przypadkowo zdejmują osłonę koło skrzyni biegów, okazało się że ktoś odkręcał śrubki od jakiś wodzików(były poprzykręcane na silikon), od razu skojarzyłem sprawdzanie oleju w poprzednim warsztacie, mechanik podejrzewa że to z tego powodu 2 bieg kiepsko wchodzi, teraz sam nie wiem jak z tego wybrnąć, aż mnie trafia jak o nich pomyślę Embarassed
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pawwel

Czytelnik



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ropczyce
Posiadane auto: T&C 06 3.8L
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 23 Lip 2010, 12:49
Temat postu:

Re: ( Kia Carnival & Sedona ) KIA CARNIVAL 2003 2.9 CRDi problem z obrotami, 2800 i koniec


dla zainteresowanych sledzeniem tematu zapraszam tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8321722#8321722
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

68 800

2016r.

144 000 km

małopolskie

KiaSportage

119 800

2023r.

20 000 km

śląskie

KiaSportage

99 900

2019r.

56 000 km

śląskie

KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaCee'd

34 900

2015r.

198 372 km

świętokrzyskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System