Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gniew

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KWIDZYN
Posiadane auto: KIA CARENS 2,0 CDRI 03
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 17:48
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


bodziulek napisał:


no cóz - jeśli te dzwięki wystęują u Ciebie na wolnych obrotach przyczyna może nie leżec po stronie osłony katalizatora. Zresztą można to prosto sprawdzić - odpalasz silnik na kanale wchodzisz pod samochod i np młotkiem dociskasz mocno osłone kata. Co do zdjęcia osłony. Katalizator to delikatna cześć i mocno sie nagrzewa. Osłona jest po to aby chronic przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz aby kiedy katalizator jest bardzo nagrazny a zaparkujesz np na trawie nie zapaliła sie pod samochodem. Osobiście unikał bym zdjęcia tej osłony ale sa tacy którzy bez wahania by ją zdemontowali. Pozdrawiam.
Na marginesie to można znależc w internecie kompletne sprzęgło z łożysiekm oporowym za około 400zł. Więc JEŚLI ten chałaś pochodzi od sprzęgła można zaryzykować kompleksową wymiane.
A właśnie .... teraz mi przyszło do głowy. Sprawdz czy może nie rzęzi to sam katalizator albo środkowy tłumik -- to tak na marginesie jak juz będziesz pod samochodem.Pozdrawiam[/quote]



Teraz jestem już prawie pewien, że to nie osłona katalizatora, bo gdy dodaje gazu na luzie nie ma tego dźwięku, jest tylko podczas jazdy gdy zapięty jest któryś z biegów.
Na samy początku, też myślałem że to sprzęgło, więc może tak jest naprawdę. Chociaż mój mechanik twierdzi, że to może być mechanizm różnicowy. Jestem zupełnym laikiem w tym temacie, a nie chciałbym wymieniać pół silnika aby dowiedzieć się, że to jednak coś innego Wink
Dlatego chyba pozostało mi polubić ten charakterystyczny dźwięk Wink
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Czw 04 Lis 2010, 22:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Myślę że bardziej ten objaw pasuje do tarczy sprzęgła w której są "sprężyny" bo docisk raczej będzie dobry. Pozostaje Ci "zaryzykować" i wymienić samą tarczę sprzęgła bo koszt nie jest powalający na kolana. Robocizna to ok. 150zł a tarcza niewiele więcej. Jeśli sie na to zdecydujesz profilaktycznie wymien łózysko oporowe chociaż z mojego doświadczenia z obecnymi częsciami zamiennymi jestem pełen obaw co do ich jakości. Wymieniłem łącznik stabilizatora - oryginał z nadrukiem HYUNDAI i wytrzymał zaledwie 2tyś km po mieście i szlag go trafił. Więc jak najdłużej jeżdzijmy na oryginałach z których poskładał producent nasze auta.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 09:54
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


bodziulek napisał:
Myślę że bardziej ten objaw pasuje do tarczy sprzęgła w której są "sprężyny" bo docisk raczej będzie dobry. Pozostaje Ci "zaryzykować" i wymienić samą tarczę sprzęgła bo koszt nie jest powalający na kolana. Robocizna to ok. 150zł a tarcza niewiele więcej. Jeśli sie na to zdecydujesz profilaktycznie wymien łózysko oporowe chociaż z mojego doświadczenia z obecnymi częsciami zamiennymi jestem pełen obaw co do ich jakości. Wymieniłem łącznik stabilizatora - oryginał z nadrukiem HYUNDAI i wytrzymał zaledwie 2tyś km po mieście i szlag go trafił. Więc jak najdłużej jeżdzijmy na oryginałach z których poskładał producent nasze auta.
Pozdrawiam


Może to być sprzęgło bo ten objaw występuje wyłącznie w tym zakresie obrotów i tylko wtedy, gdy silnik jest przeciążany. Jadąc jedynką drżenia nie będzie, tak samo nie będzie gdy delikatnie dodajemy gazu przy niskich obrotach. Objaw występuje przy ewidentnym przeciążeniu silnika, gdy turbina zaczyna dawać odpowiednie ciśnienie ustępuje.

Co by to nie było moim zdaniem jazda na takich obrotach po mieście jest zwykłym zarzynaniem silnika. Co innego trasa i delikatne obchodzenie się z gazem, a co innego jazda po mieście, gdzie co chwila jest przyspieszanie i hamowanie. Ja staram się nie schodzić poniżej 2 tyś obrotów. Fakt mam trochę większe spalanie ale po prostu serce mnie boli, gdy cały silnik się trzęsie próbując przyspieszać przy 1,5 tyś obrotów.
Powrót do góry
pawku

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Kia Carens II 2.0 CRDI 2005
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 05 Lis 2010, 13:16
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Tak jak już wspominałem wcześniej, dalej podtrzymuję że to tarcza sprzęgła. Co do kosztu no to jes znacznie wyższy niż podał kolega.
Tarcza sprzęgła VALEO - ok.240 zł., robocizna - 300 do 350 zł. (wątpię żeby ktoś zrobił taniej, czyba że po znajomości).
Dlatego należałoby się zastanowić czy nie warto wymienić kompletnego sprzęgła bo przy wymianie innego elementu sprzęgła koszt robocizny będzie taki sam. Ja wymieniłem samą tarczę gdyż po oględzinach łożyska oporowego doszliśmy z mechaniorem do wniosku że jest w bardzo dobrym stanie.
Powrót do góry
DRILL77

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0 CRDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 09:46
Temat postu:

dziwne dzwięki


Witam
U mnie występuje ten sam problem- silnik pod obciążeniem w obrotach (przy włączonym biegu - podczas jazdy)od 1500 do 1800 mocno rzęzi.
Wg mechanika dzieje się to w skrzyni biegów są tam tak potocznie zwane satelitki (trybiki) które o siebie uderzają i powstaje właśnie taki wku....... rezonans Mad Jeżeli ktoś się z tym upora niech da znać.
Pozdrawiam wszystkich właścicieli Carensów Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 09:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 21:32
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


pawku napisał:
Tak jak już wspominałem wcześniej, dalej podtrzymuję że to tarcza sprzęgła. Co do kosztu no to jes znacznie wyższy niż podał kolega.
Tarcza sprzęgła VALEO - ok.240 zł., robocizna - 300 do 350 zł. (wątpię żeby ktoś zrobił taniej, czyba że po znajomości).
Dlatego należałoby się zastanowić czy nie warto wymienić kompletnego sprzęgła bo przy wymianie innego elementu sprzęgła koszt robocizny będzie taki sam. Ja wymieniłem samą tarczę gdyż po oględzinach łożyska oporowego doszliśmy z mechaniorem do wniosku że jest w bardzo dobrym stanie.

mam nadzieje ze mi to przepuszcża bo podam linka
http://www.intercars.com.pl/?id=65&lang=PL&&od=931&grut=&kod=101278&rzb=&leaf=&khkod=002717&n=&sta=0&sts=&rootkod=WW0001
jak widać KOMLETNE sprzęgło - tarcza docisk i łozysko oporowe kosztuję 425zł brutto firmy Valeo. Mozna znależc taniej w internecie ale pozostawiam to "szperaczom". Podałem koszt robocizny jako 150zł bo tyle mnie kosztuje ale domyslam sie że standartowa kwota to jak podałes 300zł z grawancją. Pozdrawiam
no i znalazłem ..... w kilka minut
http://allegro.onet.pl/sprzeglo-kpl-valeo-kia-carens-ii-2-0-crdi-hit-i1304408561.html
Powrót do góry
irex2011

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jawor
Posiadane auto: Kia Carens
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 15:41
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Wymieniłeś to sprzęgło? Jeśli tak to pomogło?
Powrót do góry
fesiek

Czytelnik



Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzyń Podlsaki
Posiadane auto: Kia Carens
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 14:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


gdzie można kupić synchronizatory do skrzyni biegów kia carens, jeśli ma ktoś jakiś adres albo numer tel....???
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
skorpion594

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mogilno
Posiadane auto: Ford Grand C-max titanum 2012r/ Toyota celica TS192KM/2004r
Piwa: 10/2
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 20:49
Temat postu:

metaliczne dzwięki


Cały problem tkwi w tym,że w carens nie ma koła dwumosowego sprzęgła i przy przeciążonym silniku na niższych obrotach drgania z silnika przenoszą się na układ wydechowy.Nie jest to tylko przypadłość carens ...spotkałem się z tym zjawiskiem również i w innych markach z silnikiem diesla.Może to i wada.....ale koła dwumasowe,które zapewniają wyższą kulturę przeniesienia napędu...są bardzo awaryjne i kosztowne....a więc....coś za coś...
_________________
Andrzej
Powrót do góry
ollie182

Dyskutant



Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarszewy
Posiadane auto: kia carens II
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 06 Mar 2011, 20:53
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


witam, ostatnio kupilem kia carens 2 i zauwazylem ze jak jade na pierwszym biegu bardzo wolno od 1,5 do 2,0 obrotow lub cos kolo tego z silnika wydobywa sie dziwny dzwiek, dziwnie chrapie badz nie wiem czy chodzi o ten sam metaliczny dzwiek, powiedzialbym ze dziwnie chrapie

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
gniew

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KWIDZYN
Posiadane auto: KIA CARENS 2,0 CDRI 03
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 07 Mar 2011, 10:12
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Któryś z poprzedników pisał o odpowiednich obrotach powyżej 2000. I to mnie zastanawia, 80 a może nawet 90% jazdy, moją kijanka wykonuje w mieście. Jazda powyżej 2000 obrotów jest prawie niemożliwa w takich warunkach. Musiałbym cały czas jeździć na dwójce i trójce, czwórka nie wchodziła by w grę. Skrzynia w kijance jest mało elastyczna, do tego dochodzi ten wkurzający hałas.
Czy wy też macie takie problemy, a może macie inną technikę jazdy? Wcześniej miałem mazdę z silnikiem benzynowym to była zupełnie inna jazda, spokojnie nawet piątką mogłem pomykać po mieście bez wielkiego łamania przepisów .
Powrót do góry
łukasz82

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: KIA CARENS 2.0 CRDI 2003r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 30 Kwi 2011, 14:00
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


witam. wymienił może ktoś sprzęgło, albo zrobił coś co pomogło zlikwidować te dźwięki? ja byłem u kilku mechaników,ale każdy mówił o czymś innym. od dłuższego czasu jeżdżę i staram się jakoś przyzwyczaić do tego hałasu,ale to mnie jest takie łatwe Sad Smile
Powrót do góry
dark_r

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: kia carens
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Maj 2011, 07:35
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


witam.Carensem jeżdzę już 3 lata,i ten metaliczny dżwięk w zakresie 1700-2000 towarzyszy mi od początku użytkowania auta.Zaprzyjazniony mechanik mówił coś o sprzęgle, poduszkach pod silnikiem,ogólnie temat trudny do zlokalizowania.W serwisie KIA powiedzieli że ten typ tak ma.Jazda z tym rzężeniem była uciążliwa i mało komfortowa.Pewnego pięknego dnia wjechałem na kanał.Lokalizacja i usunięcie problemu zajęło mi ok godziny.Temat jest tak prozaicznie prosty że aż śmieszny.Dodam że nie było to sprzęgło(łożysko oporowe słychać na wolnych obrotach)Teraz mam cichutko i jazda stała się dużo przyjemniejsza
_________________
darek
Powrót do góry
DRILL77

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0 CRDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Maj 2011, 12:36
Temat postu:

TO STARY OŚWIEĆ NAS !!!!!


dark_r napisał:
witam.Carensem jeżdzę już 3 lata,i ten metaliczny dżwięk w zakresie 1700-2000 towarzyszy mi od początku użytkowania auta.Zaprzyjazniony mechanik mówił coś o sprzęgle, poduszkach pod silnikiem,ogólnie temat trudny do zlokalizowania.W serwisie KIA powiedzieli że ten typ tak ma.Jazda z tym rzężeniem była uciążliwa i mało komfortowa.Pewnego pięknego dnia wjechałem na kanał.Lokalizacja i usunięcie problemu zajęło mi ok godziny.Temat jest tak prozaicznie prosty że aż śmieszny.Dodam że nie było to sprzęgło(łożysko oporowe słychać na wolnych obrotach)Teraz mam cichutko i jazda stała się dużo przyjemniejsza



TO STARY OŚWIEĆ NAS
Powrót do góry
łukasz82

Debiutant



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: KIA CARENS 2.0 CRDI 2003r.
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 14 Maj 2011, 19:53
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


skoro to takie proste i banalne,to napisz o co chodzi i pomóż wszystkim,którzy się z tym borykają!!!

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

75 520

2019r.

57 700 km

mazowieckie

KiaCee'd

19 900

2011r.

196 000 km

mazowieckie

KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie

KiaCee'd

89 900

2020r.

6 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System