Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Endriuendriu

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Wrz 2011, 17:08
Temat postu:

Re: Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Ja mam taki sam problem z metalicznym "brzęczeniem" w zakresie 1500-2000 obrotów. Zgodnie z informacją na forum przyczyną mógł być katalizator, wymieniłem go na strumienice i nie pomogło. Mechanik stwierdził że to skrzynia biegów zatem dałem do naprawy. Na dzień dzisiejszy dowiedziałem się że łożyska teoretycznie są dobre ale przy swoich testach wywnioskował że dwa łożyska kręcą się całe w obudowie skrzyni i to mogło powodować owe hałasy w postaci brzęczenia. Łożyska są zamówione i czekam na przesyłkę. Napisze czy wymiana pomogła. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez Endriuendriu dnia Wto 11 Paź 2011, 18:31, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
devastationk

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek nad Wisłą
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0 CRDI 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 18 Wrz 2011, 21:42
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Witam

Jak tylko kupiłem mojego Carensa ten chrobot towarzyszy mi do dziśSad(
Wymiana sprzęgła nie pomogła! Sad(

Sprawdzę jeszcze katalizator i osłonę silnika

O wynikach poinformuję

A za skrzynię nawet się nie zabieram. Jak czytam wyżej kilka osób pozbyło się tego chrobotania, ale u każdego była inna przyczyna. Kolega Endriuendriu proszony jest o ewentualny wynik wymiany łożysk w skrzyni - czy pomogło, a jeśli tak to jakim kosztem.Smile

Pozdrawiam
_________________
CB Jackson jest OK
Powrót do góry
komunikator tlen - status
DRILL77

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0 CRDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Wrz 2011, 17:31
Temat postu:

wymiana sprzęgła


Witam
Trzy dni temu wymieniłem kpl. sprzęgła.
Już nie ma tego potwornego rzężolenia, jednak gdy agresywniej ruszam dochodzi odgłos małej namiastki tego co było (ale do wytrzymania ledwo słyszalny). Możliwe że od tego czy niektórym pomogła wymiana sprzęgła w większym stopniu lub mniejszym może zależeć od tego czy luz tarczy na wałku jest mnieszy lub większy który powoduje te rzężolenie.
Zrobię "trochę" kilometrów i napiszę wam czy wkurzający dźwięk się nasili czy nie. Na tą chwilę nie żałuję pieniędzy na wymianę sprzęgła( całość mnie wyniosła 550 zł.) bo jazda naprawdę stała się przyjemniejsza.
pozdro. dla wszystkich.

Drill77 Razz
Powrót do góry
Kijak

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Kia Ceed
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 16:05
Temat postu:

Re: wymiana sprzęgła


DRILL77 napisał:
Witam
Na tą chwilę nie żałuję pieniędzy na wymianę sprzęgła( całość mnie wyniosła 550 zł.) bo jazda naprawdę stała się przyjemniejsza.
pozdro. dla wszystkich.

Drill77 Razz

No to nieźle ci policzyli, aż 550 zł za wymianę sprzęgła. Kurcze gdzieś ty to wymieniał?
Na favore.pl jak patrzyłem na ceny warsztatów samochodowych to w tej cenie - no może ciut więcej, naprawiają całe automatyczne skrzynie biegów.
http://www.favore.pl/cat161325_skrzynie-biegow.html
To w Oplu wymiana sprzęgła jest poniżej 5 stówek.
Powrót do góry
Endriuendriu

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 18:23
Temat postu:

Re: Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Endriuendriu napisał:
Ja mam taki sam problem z metalicznym "brzęczeniem" w zakresie 1500-2000 obrotów. Zgodnie z informacją na forum przyczyną mógł być katalizator, wymieniłem go na strumienice i nie pomogło. Mechanik stwierdził że to skrzynia biegów zatem dałem do naprawy. Na dzień dzisiejszy dowiedziałem się że łożyska teoretycznie są dobre ale przy swoich testach wywnioskował że dwa łożyska kręcą się całe w obudowie skrzyni i to mogło powodować owe hałasy w postaci brzęczenia. Łożyska są zamówione i czekam na przesyłkę. Napisze czy wymiana pomogła.Pozdrawiam


Jestem po remoncie samochodu - trudno określić jednoznaczną przyczynę ponieważ jak wcześniej pisałem naprawiłem łożyska w skrzyni biegów i zmieniłem tarcze sprzęgłową Mechanik powiedział że sprzęgło teoretycznie dobre ale ma delikatne luzy, działa mniej więcej jak w japońskich samochodach a brzęczenie mogło być przyczyną docisków. Podsumowując na pierwszym miejscu stawiał bym sprzęgło. Do wiadomości oczywiście brzęczenie ustało a i jest zupełnie inny komfort jazdy. Pozdrawiam pseudomechaników którzy stawiają na dwumas którego w carensie nie ma.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 18:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Endriuendriu

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Paź 2011, 18:33
Temat postu:

Re: Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Endriuendriu napisał:
Endriuendriu napisał:
Ja mam taki sam problem z metalicznym "brzęczeniem" w zakresie 1500-2000 obrotów. Zgodnie z informacją na forum przyczyną mógł być katalizator, wymieniłem go na strumienice i nie pomogło. Mechanik stwierdził że to skrzynia biegów zatem dałem do naprawy. Na dzień dzisiejszy dowiedziałem się że łożyska teoretycznie są dobre ale przy swoich testach wywnioskował że dwa łożyska kręcą się całe w obudowie skrzyni i to mogło powodować owe hałasy w postaci brzęczenia. Łożyska są zamówione i czekam na przesyłkę. Napisze czy wymiana pomogła.Pozdrawiam


Jestem po remoncie samochodu - trudno określić jednoznaczną przyczynę ponieważ jak wcześniej pisałem naprawiłem łożyska w skrzyni biegów i zmieniłem tarcze sprzęgłową Mechanik powiedział że sprzęgło teoretycznie dobre ale ma delikatne luzy, działa mniej więcej jak w japońskich samochodach a brzęczenie mogło być przyczyną docisków. Podsumowując na pierwszym miejscu stawiał bym sprzęgło. Do wiadomości oczywiście brzęczenie ustało a i jest zupełnie inny komfort jazdy. Pozdrawiam pseudomechaników którzy stawiają na dwumas którego w carensie nie ma.


Dla informacji kolegi devastationk Łożyska do skrzyni biegów jest ciężko dostać, oczywiście dostałem je na zamówienie a koszt dwóch łożysk to ok 600 zł
Powrót do góry
DRILL77

Czytelnik



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WIELKOPOLSKA
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0 CRDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 10:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


KOLEGO
550 złoty to jest kpl. sprzęgła = 430zł. + robocizna 120zł.

pozdrawiam
DRILL
Powrót do góry
kuboks

Debiutant



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg/opolskie
Posiadane auto: KIA Carens 2003 r. 2.0 CRDi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 09:45
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Witam - po wymianie tarczy sprzęgła rzężenie ustało - tuleja z wieloklinem zerwana ! Victoria !!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Blenders

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 07 Lis 2011, 10:39
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Mam ten sam problem... Mechanik powiedział, że to może być uszkodzona któraś poduszka, ale wątpię. DZiwny warkot pojawia sie gdy bieg jest za duzy do obrotów między 1300 a 1600 obrotów, a później ustaje... Im szybsza prędkość dziwięk jest głosniejszy i powiem szczerze [ cenzura ]... mnie to maksymalnie.
Powrót do góry
devastationk

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Osiek nad Wisłą
Posiadane auto: KIA CARENS II 2.0 CRDI 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 28 Paź 2012, 20:48
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Dzięki Endriuendriu za odpowiedź.
Super, że u Ciebie pomogło!
Ja nadal jeżdżę z tym chrobotaniem, bo nie mam zamiaru drugi raz
wymieniać sprzęgła!
Być może u mnie to wina łożysk w skrzyni ale na obecną chwilę
nie wymienię ich.
Tak jak wcześniej napisałem wymieniłem kompletne sprzęgło wraz z dociskami (no chyba, że mechanik zrobił po swojemu:()

Więc jestem skazany na umiejętną jazdę moim CARENSEM.

Pozdrawiam
_________________
CB Jackson jest OK
Powrót do góry
komunikator tlen - status
lysy-karll

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: VOLKSWAGEN SHARAN 2003r. 1.9TDI BTB, PEUGEOT 2005r 407sw 2.0 HDI
Piwa: 16/1
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 08:15
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


ja importuje te kia z niemiec z belgi na 100 sztuk tylko 10 nie miało tego przypadku, co wy macie , w kia carens II sa wadliwe skrzynie i sprzegła i to sie sypie!! w kia III juz pomysleli i nie ma tego problemu, popatrzcie na allegor ile skrzynia kosztuje do carensa II a ile do trójki i wszystko wiadomo
Powrót do góry
seicco

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legionowo
Posiadane auto: kia carens II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Mar 2014, 14:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Nikt od prawie dwóch lat nie pisze o tych wkurzających odgłosach w swoich Kijankach. Ja miałem to samo, 1500 obrotów bez względu na bieg i zaczynało się żężenie a ok 2000 ustawało. Podjąłem decyzję o wymianie sprzęgła ... i jeszcze bardziej pokochałem swoją Kijankę - nieprzyjemne dźwięki znikły.
Byłem u pięciu mechaników, żaden jednoznacznie nie powiedział co może być przyczyną tych metalicznych odgłosów. W podjęciu decyzji pomogły wypowiedzi na tym forum, dziękuję wszystkim.
Zdawałem sobie sprawę, że mogło to nic nie dać.
Pozdrawiam wszystkich !
Powrót do góry
marcello78

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: kia carens ll 2005
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 14 Sie 2014, 14:46
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Witam
Jestem posiadaczem carensa od dwóch miesięcy i od samego początku miałem ten odgłos aż do wczoraj Very Happy
W dniu wczorajszym stwierdziłem że zamontuje sobie cb radio i chciałem je zasilic bezpośrednio z akumulatora więc zajrzałem pod deskę rozdzielczą od strony kierowcy w celu zlokalizowania jakiejś przelotki na kabel.Znalazłem przelotkę zaraz za schowkiem nad środkowym tunelem przez którą przechodzi na drugą stronę wiązka elektryczna .Okazało się że u mnie ta przelotka jest nie założona i widac przez nią komorę silnika więc stwierdziłem że przy okazji przeprowadzenia kabla zasilającego trzeba ją założyc.Niestety dostęp do niej był tragiczny musiałem wykręcic całą obudowę filtra powietrza żeby móc tam sięgnąc ręką po jakimś czasie udało się mi ją założyc. Dzisiaj gdy wyjechałem samochodem okazało się że nie słychac już tego chrobotu i zrobiło się ogólnie dużo ciszej w samochodzie.
Proponuję żeby każdy sprawdził zanim zacznie wymieniac sprzęgła,skrzynie itp.możliwe że nie tylko u mnie ten problem występuję.
Powrót do góry
BUDDA870701

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorlice/Rzeszów
Posiadane auto: Kia Carens II 2.0CRDI 2005, Kia Sportage I, 2,0 TD, 83kM, 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2014, 21:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Dla wszystkich którzy borykają się z uporczywym metalicznym hałasem podczas ruszania i w zakresie obrotów do ok 1800 obr/min. Niestety winą jest z reguły sprzęgło. Niestety tak też było w mojej Kijance. 2.0 CRDI 113 km, 2005. Wymiana sprzęgła niweluje problem. Widać jest to bolączka tych motorów. Wiem, że nie każdy ma finanse by wymieniać komplet ale to jest najlepsze wyjście. U mnie wcześniej pokusił się na wymianę tarczy na nową jednak docisk już zakupiono na szrocie. Uszkodzone było łożysko oporowe a tarcza dociskowa była wyraźnie zmęczona. W Rzeszowie ( okolicy ) za naprawę zapłaciłem 750 zł. Komplet sprzęgło + robota.
Powrót do góry
danecki

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: KIA Carens II 2,0 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lut 2015, 22:40
Temat postu:

Re: Dziwne metaliczne dźwięki. Carens 2,0 cdri


Miałem ten sam problem plus problemy z załączaniem pierwszego biegu. Przy naprawie skrzyni zostało wymienione sprzęgło i hałas ustąpił, problemem był tłumik drgań skrętnych. Koszt sprzęgła Valeo - 490zł plus robocizna ale to w ramach naprawy skrzyni.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaCarens

36 300

2013r.

210 327 km

podkarpackie

KiaVenga

42 500

2017r.

13 100 km

wielkopolskie

KiaRio

11 900

2007r.

155 573 km

pomorskie

KiaCee'd

46 900

2016r.

99 000 km

mazowieckie

KiaSoul

19 900

2009r.

236 952 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System