Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 13:27
Temat postu:

Korozja Kia Carens II


Od niedawna jestem posiadaczem Kia Carens II rok prod. 2004r. Samochód jest sprowadzony z Belgii. W sobotę podczas mycia samochodu zauważyłem, że na przednich słupkach, blisko uszczelki szyby pojawiają się pęcherze. Również na dachu w pobliżu przedniej szyby. Mam pytanie czy wszystkie Kia Carens tak mają czy tylko mój egzemplarz?
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 14:18
Temat postu:

Re: Korozja Kia Carens II


andzia_1974 napisał:
Od niedawna jestem posiadaczem Kia Carens II rok prod. 2004r. Samochód jest sprowadzony z Belgii. W sobotę podczas mycia samochodu zauważyłem, że na przednich słupkach, blisko uszczelki szyby pojawiają się pęcherze. Również na dachu w pobliżu przedniej szyby. Mam pytanie czy wszystkie Kia Carens tak mają czy tylko mój egzemplarz?


Sam chciałem zapytać o korozję Wink W okolicach szyby mam czysto, ale rdzewieją mi tylne błotniki. Blacharz chce za robotę 400zł + moja reperaturka. I tu jest problem, bo nowe przednie są ale tylnych nie mogę nigdzie znaleźć. Używane odradził, bo podobno jak u mnie wyszło to i na tam też wyjdzie. I tu pytanie do Was: ma ktoś rdzę na tylnych błotnikach?

Może jak ktoś ma rdzę to by w tym wątku wpisał gdzie ją ma? Byłoby wiadomo co jest indywidualnym przypadkiem, a co regułą.
Powrót do góry
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 15:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


U mnie również na łączeniu tylniego błotnika pojawia się korozja.
Powrót do góry
medrek111

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 17:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Niestety u mnie też korozja tylne błotniki i na dachu na przodzie szyby
Powrót do góry
reggie_83

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: SEAT IBIZA 1.6 TDI 2012
Piwa: 1/7
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:26
Temat postu:

Korozja.


Jestem posiadaczem Carens z 2005 roku i jak na razie nie widać żadnych śladów korozji. Być może wypust przed 2005 rokiem ma problemy z blachami?

Pozdrawiam, Przemek.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzech-oo

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Carens II 2.0 CRDi
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Witam,
I ja się poskarżę Sad U mnie też rdzawy nalot na tylnych nadkolach. Mam już umówionego lakiernika, bo jak zostawię to na kolejną zimę - lepiej się na pewno nie zrobi... (auto z niemiec)
_________________
pozdrowienia
Grzechu
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:34
Temat postu:

korozja


Niestety nasza KIAnka ma spore problemy z korozją. Z tego co widziałem w nie jednym Carensie to problemy wystepują na nadkolach tylnego błotnika w okolicach nadkola , podobnie sprawa ma sie na narożnikach przednich błotników na styku ze zderzakiem. Bankowo wystepuje korozja (pod lakierem) na krawędzi przedniej maski z atrapką grilla. Niestety zwróccie uwagę na przednie błotniki w obrębie chlapaczy .... ujżycie przykry widok kiedy sie zdejmie owe chlapacze. W podwoziu niestety lubią pokrywać sie nalotem korozyjnym przednie wahacze oraz element do których sa przymocowane. Jeśli zdecydujecie sie na naprawy blacharskie i macie uzdolnienia manualne można przygotować samochod pod lakiernika. Kupuje sie szczotkę drucianą (każdy sklep metalowy) na trzpieniu który zapina sie do wiertarki i szlifuje sie az do gołej blachy. Można tę czynnośc zrobić za pomocą szlifierki ale to tylko dla wprawnych. Nastepnie kupujemy w sklepie lakierniczym KORTANIN i pędzelkiem malujemy nim miejsca gdzie występowała korozja. (nie może samochod zmoknąć). Nastepnego dnia malowanie ponawiamy KORTANINem (NIE WOLNO wkładać pędzelka do pojemniczka z płynem bo korozja z pędzelka osłabia środek - nalewa sie więc płyn do np. spodeczka). Po dwóch dniach można pokryć te miejsca ocynkiem w spray'u też do kupienia w sklepie lakierniczym. Tak przygotowane autko odstawiamy do lakiernika i możemy spać spokojnie że po polakierowaniu nie wyjdą spod lakieru "bąble".
Koszty:
KORTANIN - ok. 16zł
OCYNK spray - ok 22zł
Szczotka na wiertarke - ok 7zł
Pozdrawiam
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:38
Temat postu:

korozja


i zapomniałem Smile odkręćcie sobie ten plastik na lewym przednim słupku z którego wystaje antena z radia Smile .
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 12 Sie 2010, 08:37
Temat postu:

Re: korozja


bodziulek napisał:
Tak przygotowane autko odstawiamy do lakiernika i możemy spać spokojnie że po polakierowaniu nie wyjdą spod lakieru "bąble".
Koszty:
KORTANIN - ok. 16zł
OCYNK spray - ok 22zł
Szczotka na wiertarke - ok 7zł
Pozdrawiam


Brzmi bardzo zachęcająco, ale ja się chyba nie zdecyduję na własną robotę. Znając mój talent to rdza wyszłaby po tygodniu Wink
Byłem u kolejnego blacharza, człowiek wydawał mi się rozsądny. Po pierwsze stwierdził, że już przerabiał ten temat. Nowe części zamienne nie do dostania, a używanych nie ma najmniejszego sensu kupować. Ponieważ stan blachy nie jest najgorszy to można to próbować zabezpieczyć i pomalować (od środka również). Koszt to 400zł za stronę.
Został mi jeszcze jeden lakiernik do sprawdzenia, ale przed zimą trzeba to jednak zrobić.
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 20:10
Temat postu:

rdza


Widzisz - rzecz w tym że spora część lakierników zrobi to w prosty sposób:
Zeszlifuje wierzchnią warstwę rdzy za pomocą szlifierki kątowej pozostawiając głęboko ukryte ogniska korozyjne. Na bank do grudnia wyjdą znów "grzybki" w miejscach które teraz są skorodowane.
Skuteczna metoda to wycięcie fragmentu skorodowanej blachy i wstawienie z ocynku. I tu znów "problem" bo nikt nie chce spawać ocynku (opary szkodliwe) a ponadto to niezła dłubanina. Albo lakiernik podając kwotę 400zł zrobi to niedbale albo masz dobre ceny na Jego usługi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 17:40
Temat postu:

Re: rdza


Ceny mam raczej normalne, bo pierwszy raz widziałem go na oczy, ale mam wrażenie, że w naszym regionie kształtują się w podobnej wysokości. Z tym trzecim prawdę mówiąc wiążę największe nadzieje, bo to można powiedzieć znajomy. Na razie jednak mam kocioł w pracy i nie mam czasu na nic. Crying or Very sad
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 21 Sie 2010, 18:13
Temat postu:

Re: korozja


bodziulek napisał:
i zapomniałem Smile odkręćcie sobie ten plastik na lewym przednim słupku z którego wystaje antena z radia Smile .

Dziś miałem trochę czasu i odkręciłem go. Rdzy nie ma, za to są dwa kable. Jeden to antena, ale nie mam pojęcia do czego służy ten drugi.

Poza tym, w kabinie odkryłem drugie złącze (przy kierownicy, na dole po prawej). Jedno jest w komorze silnika, te drugie to po prostu dublowanie pierwszego, czy służy do czegoś innego?
Powrót do góry
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 14:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Zauważyłem że w moim Carensie coraz bardziej korodują tylne nadkola i dlatego postanowiłem kupić nadkola z tworzywa. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć nadkoli przeznaczonych typowo do Carensa. W związku z tym mam pytanie czy ktoś wie czy np. od Kia Shumy od roku 1998 pasują nadkola. Carens ma chyba podwozie od Shumy
Powrót do góry
verter

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica/dolny śląsk
Posiadane auto: kia carens II 2005 2.0 crdi
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 23:10
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


carens 2 z 2005 roku z francji disel 2.0 brak oznak korozji ,brak jakichkolwiek poprawek lakierniczych świadczących o korozji
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 16 Lip 2015, 09:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Korozja w Carens 2.
Generalnie to Kia robi dobre blachy karoseryjne. To bardzo rzadki przypadek z ta korozją. Ale trzeba pamietac,że nie wiemy w jakich warunkach był uzywany samochód wczesniej i jak był zabezpieczany.
Mam Carensa z 29.11.2005/data produkcji/ i 06.2006-pierwsza rejestracja. Samochód nie ma nawet najmniejszej plamki korozyjnej i to nigdzie.Tylko sprawa jest jasna-pochodzi z Montpellier na granicy Francja-Hiszpania a tam jest zawsze ciepło i nie ma zim! Nie sypią soli i chlorku i to jest odpowiedz.
Nikt nie wierzy ,ze po prawie 10-ciu latach sam nie ma wogóle ognisk korozji. Dlatego po prostu-nie kupujcie Carensa/czy kazdego innego Kia/jezdzonego w Bawarii, płn. Niemcy,Danii.
Moja Mazda/super auto/ juz po 5 latach poleciała z korozją.Ponadto-ja po kazdej zimie myję podwozie ciepłą wodą i pod ciśnieniem i to znacznie przedłuża zywotnosc blach. Zabezpieczam dodatkowo profile zamkniete i progi wewn. i na zewnatrz.
O samochód po prostu przeba dbać-jeśli nie chce sie mieć problemów !
pozdr-lechutek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

70 800

2019r.

121 000 km

śląskie

KiaSoul

19 000

2010r.

177 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

46 900

2016r.

99 000 km

mazowieckie

KiaPro_cee'd

91 900

2020r.

23 500 km

wielkopolskie

KiaCee'd

54 390

2020r.

111 710 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System