Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 13:27
Temat postu:

Korozja Kia Carens II


Od niedawna jestem posiadaczem Kia Carens II rok prod. 2004r. Samochód jest sprowadzony z Belgii. W sobotę podczas mycia samochodu zauważyłem, że na przednich słupkach, blisko uszczelki szyby pojawiają się pęcherze. Również na dachu w pobliżu przedniej szyby. Mam pytanie czy wszystkie Kia Carens tak mają czy tylko mój egzemplarz?
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 14:18
Temat postu:

Re: Korozja Kia Carens II


andzia_1974 napisał:
Od niedawna jestem posiadaczem Kia Carens II rok prod. 2004r. Samochód jest sprowadzony z Belgii. W sobotę podczas mycia samochodu zauważyłem, że na przednich słupkach, blisko uszczelki szyby pojawiają się pęcherze. Również na dachu w pobliżu przedniej szyby. Mam pytanie czy wszystkie Kia Carens tak mają czy tylko mój egzemplarz?


Sam chciałem zapytać o korozję Wink W okolicach szyby mam czysto, ale rdzewieją mi tylne błotniki. Blacharz chce za robotę 400zł + moja reperaturka. I tu jest problem, bo nowe przednie są ale tylnych nie mogę nigdzie znaleźć. Używane odradził, bo podobno jak u mnie wyszło to i na tam też wyjdzie. I tu pytanie do Was: ma ktoś rdzę na tylnych błotnikach?

Może jak ktoś ma rdzę to by w tym wątku wpisał gdzie ją ma? Byłoby wiadomo co jest indywidualnym przypadkiem, a co regułą.
Powrót do góry
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 15:11
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


U mnie również na łączeniu tylniego błotnika pojawia się korozja.
Powrót do góry
medrek111

Debiutant



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Kia Carens 2.0 CRDI 2003
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 17:38
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Niestety u mnie też korozja tylne błotniki i na dachu na przodzie szyby
Powrót do góry
reggie_83

Dyskutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: SEAT IBIZA 1.6 TDI 2012
Piwa: 1/7
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:26
Temat postu:

Korozja.


Jestem posiadaczem Carens z 2005 roku i jak na razie nie widać żadnych śladów korozji. Być może wypust przed 2005 rokiem ma problemy z blachami?

Pozdrawiam, Przemek.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzech-oo

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Carens II 2.0 CRDi
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Witam,
I ja się poskarżę Sad U mnie też rdzawy nalot na tylnych nadkolach. Mam już umówionego lakiernika, bo jak zostawię to na kolejną zimę - lepiej się na pewno nie zrobi... (auto z niemiec)
_________________
pozdrowienia
Grzechu
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:34
Temat postu:

korozja


Niestety nasza KIAnka ma spore problemy z korozją. Z tego co widziałem w nie jednym Carensie to problemy wystepują na nadkolach tylnego błotnika w okolicach nadkola , podobnie sprawa ma sie na narożnikach przednich błotników na styku ze zderzakiem. Bankowo wystepuje korozja (pod lakierem) na krawędzi przedniej maski z atrapką grilla. Niestety zwróccie uwagę na przednie błotniki w obrębie chlapaczy .... ujżycie przykry widok kiedy sie zdejmie owe chlapacze. W podwoziu niestety lubią pokrywać sie nalotem korozyjnym przednie wahacze oraz element do których sa przymocowane. Jeśli zdecydujecie sie na naprawy blacharskie i macie uzdolnienia manualne można przygotować samochod pod lakiernika. Kupuje sie szczotkę drucianą (każdy sklep metalowy) na trzpieniu który zapina sie do wiertarki i szlifuje sie az do gołej blachy. Można tę czynnośc zrobić za pomocą szlifierki ale to tylko dla wprawnych. Nastepnie kupujemy w sklepie lakierniczym KORTANIN i pędzelkiem malujemy nim miejsca gdzie występowała korozja. (nie może samochod zmoknąć). Nastepnego dnia malowanie ponawiamy KORTANINem (NIE WOLNO wkładać pędzelka do pojemniczka z płynem bo korozja z pędzelka osłabia środek - nalewa sie więc płyn do np. spodeczka). Po dwóch dniach można pokryć te miejsca ocynkiem w spray'u też do kupienia w sklepie lakierniczym. Tak przygotowane autko odstawiamy do lakiernika i możemy spać spokojnie że po polakierowaniu nie wyjdą spod lakieru "bąble".
Koszty:
KORTANIN - ok. 16zł
OCYNK spray - ok 22zł
Szczotka na wiertarke - ok 7zł
Pozdrawiam
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 10 Sie 2010, 21:38
Temat postu:

korozja


i zapomniałem Smile odkręćcie sobie ten plastik na lewym przednim słupku z którego wystaje antena z radia Smile .
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 12 Sie 2010, 08:37
Temat postu:

Re: korozja


bodziulek napisał:
Tak przygotowane autko odstawiamy do lakiernika i możemy spać spokojnie że po polakierowaniu nie wyjdą spod lakieru "bąble".
Koszty:
KORTANIN - ok. 16zł
OCYNK spray - ok 22zł
Szczotka na wiertarke - ok 7zł
Pozdrawiam


Brzmi bardzo zachęcająco, ale ja się chyba nie zdecyduję na własną robotę. Znając mój talent to rdza wyszłaby po tygodniu Wink
Byłem u kolejnego blacharza, człowiek wydawał mi się rozsądny. Po pierwsze stwierdził, że już przerabiał ten temat. Nowe części zamienne nie do dostania, a używanych nie ma najmniejszego sensu kupować. Ponieważ stan blachy nie jest najgorszy to można to próbować zabezpieczyć i pomalować (od środka również). Koszt to 400zł za stronę.
Został mi jeszcze jeden lakiernik do sprawdzenia, ale przed zimą trzeba to jednak zrobić.
Powrót do góry
bodziulek

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZABRZE
Posiadane auto: KIA Carens CRDi 2002r
Piwa: 7/1
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 20:10
Temat postu:

rdza


Widzisz - rzecz w tym że spora część lakierników zrobi to w prosty sposób:
Zeszlifuje wierzchnią warstwę rdzy za pomocą szlifierki kątowej pozostawiając głęboko ukryte ogniska korozyjne. Na bank do grudnia wyjdą znów "grzybki" w miejscach które teraz są skorodowane.
Skuteczna metoda to wycięcie fragmentu skorodowanej blachy i wstawienie z ocynku. I tu znów "problem" bo nikt nie chce spawać ocynku (opary szkodliwe) a ponadto to niezła dłubanina. Albo lakiernik podając kwotę 400zł zrobi to niedbale albo masz dobre ceny na Jego usługi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 17:40
Temat postu:

Re: rdza


Ceny mam raczej normalne, bo pierwszy raz widziałem go na oczy, ale mam wrażenie, że w naszym regionie kształtują się w podobnej wysokości. Z tym trzecim prawdę mówiąc wiążę największe nadzieje, bo to można powiedzieć znajomy. Na razie jednak mam kocioł w pracy i nie mam czasu na nic. Crying or Very sad
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 21 Sie 2010, 18:13
Temat postu:

Re: korozja


bodziulek napisał:
i zapomniałem Smile odkręćcie sobie ten plastik na lewym przednim słupku z którego wystaje antena z radia Smile .

Dziś miałem trochę czasu i odkręciłem go. Rdzy nie ma, za to są dwa kable. Jeden to antena, ale nie mam pojęcia do czego służy ten drugi.

Poza tym, w kabinie odkryłem drugie złącze (przy kierownicy, na dole po prawej). Jedno jest w komorze silnika, te drugie to po prostu dublowanie pierwszego, czy służy do czegoś innego?
Powrót do góry
andzia_1974

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Kia CARENS II 2004 r. 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Mar 2012, 14:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Zauważyłem że w moim Carensie coraz bardziej korodują tylne nadkola i dlatego postanowiłem kupić nadkola z tworzywa. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć nadkoli przeznaczonych typowo do Carensa. W związku z tym mam pytanie czy ktoś wie czy np. od Kia Shumy od roku 1998 pasują nadkola. Carens ma chyba podwozie od Shumy
Powrót do góry
verter

Debiutant



Dołączył: 04 Lip 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): świdnica/dolny śląsk
Posiadane auto: kia carens II 2005 2.0 crdi
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 15 Lip 2015, 23:10
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


carens 2 z 2005 roku z francji disel 2.0 brak oznak korozji ,brak jakichkolwiek poprawek lakierniczych świadczących o korozji
Powrót do góry
lechutek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 280
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kuligów
Posiadane auto: Kia Cerato 2006 1.6 CRDi Sport
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 16 Lip 2015, 09:22
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Korozja Kia Carens II


Korozja w Carens 2.
Generalnie to Kia robi dobre blachy karoseryjne. To bardzo rzadki przypadek z ta korozją. Ale trzeba pamietac,że nie wiemy w jakich warunkach był uzywany samochód wczesniej i jak był zabezpieczany.
Mam Carensa z 29.11.2005/data produkcji/ i 06.2006-pierwsza rejestracja. Samochód nie ma nawet najmniejszej plamki korozyjnej i to nigdzie.Tylko sprawa jest jasna-pochodzi z Montpellier na granicy Francja-Hiszpania a tam jest zawsze ciepło i nie ma zim! Nie sypią soli i chlorku i to jest odpowiedz.
Nikt nie wierzy ,ze po prawie 10-ciu latach sam nie ma wogóle ognisk korozji. Dlatego po prostu-nie kupujcie Carensa/czy kazdego innego Kia/jezdzonego w Bawarii, płn. Niemcy,Danii.
Moja Mazda/super auto/ juz po 5 latach poleciała z korozją.Ponadto-ja po kazdej zimie myję podwozie ciepłą wodą i pod ciśnieniem i to znacznie przedłuża zywotnosc blach. Zabezpieczam dodatkowo profile zamkniete i progi wewn. i na zewnatrz.
O samochód po prostu przeba dbać-jeśli nie chce sie mieć problemów !
pozdr-lechutek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaPicanto

26 990

2015r.

175 000 km

śląskie

KiaSportage

36 990

2011r.

163 000 km

wielkopolskie

KiaRio

48 900

2017r.

63 000 km

śląskie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie

KiaSportage

89 900

2020r.

29 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System