Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Picanto ) Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amaretta

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Picanto 1.0
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 15:40
Temat postu:

Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta


Czesc wszystkim,

Mam bardzo poważny problem z moim Pikaczem. Piszę tutaj, bo może ktoś miał podobnie (ale raczej wątpię) lub może mi coś poradzić.

Miesiąc temu jadąc z prędkością 100km/h silnik (1.0 benzyna) po prostu zgasł. Udało mi się zatrzymać auto (co takie łatwe nie było) i wezwać lawetę, gdyż oczywiście już nie odpalił. Po kilku dniach w serwisie stwierdzili, że wypięło się zabezpieczenie/zaczep od zaworu skutkiem czego było uszkodzenie układu rozrządu i jeszcze kilku innych rzeczy. Rozebrali silnik całkowicie i powymieniali co mogli, jednak przy wymianie okazało się że trzeba wymienić także blok (dół) silnika bo się tam coś odbiło. I tutaj pojawił się problem, gdyż serwis wysłał do gwaranta (Kia Motors Polska) zapytanie o wymianę - muszą mieć ich zgodę przy wymianie każdej części powyżej 1tys złotych. KMP odpisała po tygodniu, że odmawia gwarancji gdyż usterka jest spowodowana moją winą, bo źle zredukowałam biegi....

Od razu zaznaczę, że nic takiego nie miało miejsca, ponadto skrzynia biegów jest jak najbardziej ok.

Jakieś pomysły co mam teraz zrobić? Nie zamierzam płacić za naprawę szkody, która nijak nie wynika z mojej winy. Nigdy w życiu (i tu mówię jak najbardziej poważnie) nie pomyliłam biegów przy ich redukcji, baa nawet specjalnie 4 tys obr nie zdarza mi się przekraczać.... Jestem w dużej kropce Sad((
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 17:44
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta


Kolego nawet jak byś pomylił biegi to z silnikiem nie powinno się nic stać.
Szukają dzióry w całym byle tylko nie ponosić kosztów naprawy.
Powołuj rzeczoznawców napisz do TVN turbo,sądź się z nimi.
Nie są w stanie udowodnić że silnik został uszkodzony z twojej winy.
Jest to tak jakby ci zarzucili że samochód popsuł się dlatego że nim jeżdziłeś.Zapłaciłeś nie małe pieniądze za nowy samochód z gwarancją.Walcz o swoje.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
amaretta

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Picanto 1.0
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 17:57
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta


Dzięki za słowa pocieszenia. Ja nie zamierzam tego tak zostawić bo wiem, że zupełnie nic złego nie zrobiłam. Na razie zamierzam dać gwarantowi jeszcze jedną szansę. Co śmieszne serwis do którego lawatą Pikacz trafił (podobno jeden z lepszych w Polsce) też był zdziwiony odp KMP, gdyż sami stwierdzili, że w życiu nie mogłabym tego tak popsuć. No ale oni odzywać się za bardzo nie mogą do gwaranta z wiadomych względów....

Aaaa i koleżanka nie kolega Smile Dlatego moim zdaniem wyskoczyli z tą "złą redukcją biegów".

Generalnie jestem całą sytuacją już mocno załamana, bo auta jak nie było tak nie ma, a w tych okolicznościach to nawet zastępczego nie mogę dostać.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 19:06
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta


Odbierz pisemna odpowiedz negatywna z serwisu na papierze i udaj sie do prawnika.on udzieli tobie informacji.na czas naprawy/sporu przysluguje tobie auto zastepcze lub rekompensata,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Ostole

Debiutant



Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: KIA Picanto LX 1,0 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 15:20
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta


Oczywiście. Sami się w koszty pakują. Tylko jak się uprą przy swoim będzie trzeba do sądu iść i biegły będzie musiał ustalić, że to co serwis powiedział jest bzdurą. Gorzej jak biegły przyzna rację serwisowi, bo ten jakoś sobie przychylność sądu załatwi. Ja miałem podobną sprawę i przegrałem! A było czarno na białym.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 15:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
amaretta

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Picanto 1.0
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 15:46
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta


Hmmm no zdaje sobie z tego sprawę, że mogą przekabacić kogo trzeba. Najśmieszniejsze jest to że gwarant czyli KMP nawet auta nie widziała na oczy. Dodatkowo ja już w nim mam głowicę po regeneracji i część rzeczy wymieniony, więc skoro by stwierdził autoryzowany serwis moją winę (jakimś cudem, bo jak mówię silnik po prostu zgasł przy 100km/h) to chyba by nie zaczął naprawiać..... No ale wiadomo, że teraz ich stanowisko musi być teoretycznie takie jak chlebodawcy.

Dla mnie najgorsza jest świadomość, że jakiś buc oskarża mnie o coś, czego nie zrobiłam i próbuje ze mnie idiotkę zrobić Sad ogólnie w naszym kraju nadal panują jakieś dziwne zasady, nie aby klient był zadowolony, tylko aby jak najwięcej od niego wyciągnąć. Ciekawe kiedy się to zmieni....
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 23:46
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta


amaretta napisał:
Hmmm no zdaje sobie z tego sprawę, że mogą przekabacić kogo trzeba. Najśmieszniejsze jest to że gwarant czyli KMP nawet auta nie widziała na oczy. Dodatkowo ja już w nim mam głowicę po regeneracji i część rzeczy wymieniony, więc skoro by stwierdził autoryzowany serwis moją winę (jakimś cudem, bo jak mówię silnik po prostu zgasł przy 100km/h) to chyba by nie zaczął naprawiać..... No ale wiadomo, że teraz ich stanowisko musi być teoretycznie takie jak chlebodawcy.

Dla mnie najgorsza jest świadomość, że jakiś buc oskarża mnie o coś, czego nie zrobiłam i próbuje ze mnie [cenzura]ę zrobić Sad ogólnie w naszym kraju nadal panują jakieś dziwne zasady, nie aby klient był zadowolony, tylko aby jak najwięcej od niego wyciągnąć. Ciekawe kiedy się to zmieni....
W polsce sie to niezmieni.kupujesz/zamawiasz nowe auto to lataja kolo ciebie ja ze sraczk.ą,a jak juz zaplacisz i masz auto to robisz tzw wyjazd i majac swiadomosc ze serwisujesz auto ze wzgledu na ewentualna gwarancje tak naprawde nic w tym jak w twoim przypadku nieuzyskasz.szkoda ze tak malo prawnikow jest w polsce i prawo jest jakie jest...powodzenia
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
amaretta

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia Picanto 1.0
Piwa: 0/3
Wysłany: Pon 10 Sty 2011, 15:38
Temat postu:

Re: ( Kia Picanto ) Uszkodzony silnik przy 30 tys km i odmowa gwaranta


Chciałam tylko się pochwalić, może trochę późno ale zawsze, iż autko mi całkowicie naprawili. Wystarczyło sądem i mediami postraszyć. Oczywiście nadal się upierali, że wszystko jest z mojej winy (tym razem już nie obstawali przy złej zmianie biegów, a przy pchaniu bądź holowaniu na biegu ;] - co jest jeszcze bardziej zabawne mając darmową auto-pomoc). Tak czy siak do swojego błędu wiadomo, że KMP się nie przyzna i naprawa była w ramach "gestu handlowego". Koń by się uśmiał - tacy łaskawcy Smile

Reasumując, rozmawialiśmy ostatnio z mechanikiem pracującym w Fordzie, i podobno teraz to taka norma, że jak coś trzeba na gwarancji to zawsze pierwsza odpowiedź jest, że to wina użytkownika. masakra :/ Zawsze trzeba straszyć sądami itd....

Na koniec mam jeszcze pytanie: może ktoś polecić jakiś warsztat w stolicy dobry do Kijanek? Bo gwarancja na szczęście już mi się skończyła, natomiast inne problemy z autem pozostały (właśnie wymieniłam czujnik ABS), ale znając moje szczęście wkrótce znowu coś się popsuje i niespecjalnie chciałabym korzystać z autoryzowanego serwisu....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Picanto »

Opinie o samochodach Kia Picanto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne


KiaStonic

67 300

2020r.

57 312 km

podkarpackie

KiaPro_cee'd

14 900

2009r.

250 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

52 900

2012r.

183 613 km

kujawsko-pomorskie

KiaSportage

58 900

2013r.

146 185 km

śląskie

KiaRio

46 400

2018r.

84 400 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System