Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carens ) Do czego te przyciski?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gniew

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KWIDZYN
Posiadane auto: KIA CARENS 2,0 CDRI 03
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 18:50
Temat postu:

Do czego te przyciski?


Witam,

Do czego służą te przyciski?
Klikając na miniaturę, otwiera się większe zdjęcie.






Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
gniew
Powrót do góry
damond

Debiutant



Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Kia Carens III 2,0 benzyna
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 06 Wrz 2010, 20:37
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


Przycisk A w kółku włącza wewnętrzny obieg powietrza przez filtr. Coś w rodzaju antyalergicznego obiegu powietrza.
Pozdrawiam!


Ostatnio zmieniony przez damond dnia Pon 13 Wrz 2010, 21:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt) Wystawiono 1 piw(a)
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 14:20
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


damond napisał:
Przycisk A w kółku włącza wewnętrzny obieg powietrza przez filtr. Coś w rodzaju antyalergicznego obiegu powietrza. Natomiast drugi przycisk włącza czujnik deszczu.

Pozdrawiam!


Pierwszy się zgadza, drugi nie.

Drugi przycisk włącza podgrzewanie przedniej szyby. Jak się przyjrzysz, to na dole szyby, na wysokości wycieraczek, zobaczysz druty oporowe.

Czujnik deszczu działa automatycznie po przełączeniu wycieraczek na pozycję AUTO. Wtedy masz dodatkową regulację czułości za pomocą pokrętła na przełączniku z zakresem F - S. Im bliżej F tym szybciej (na mniejszą ilość kropel) reaguje wycieraczka.
Osobiście mam wrażenie, że ten układ po włączeniu potrzebuje chwili czasu na dostosowanie się warunków, później już bardzo szybko reaguje, np. na wodę spod kół mijanego TIRa.

Zaciekawiło mnie jedna rzecz. Co to jest pod przyciskiem TCS? Wyłączanie kontroli trakcji?
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
roberto12

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 122
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: renault grand espece 2,2 2005rok
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 20:53
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


Yarro napisał:
damond napisał:
Przycisk A w kółku włącza wewnętrzny obieg powietrza przez filtr. Coś w rodzaju antyalergicznego obiegu powietrza. Natomiast drugi przycisk włącza czujnik deszczu.

Pozdrawiam!




Zaciekawiło mnie jedna rzecz. Co to jest pod przyciskiem TCS? Wyłączanie kontroli trakcji?


U mnie w Carnivalu jak podepnę wtyczkę z przyczepy to zapala się lampka kontrolna (wygląda identycznie jak u ciebie pod TCS)- przypatrz się Gniew dokładnie czy nie jest to własnie taka lampka kontrolna pod tym przyciskiem TCS
_________________
Robert
Powrót do góry
gadu-gadu
gniew

Debiutant



Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): KWIDZYN
Posiadane auto: KIA CARENS 2,0 CDRI 03
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 22:40
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia.
Co do tej kontrolki pod przyciskiem TCS, to jeszcze jej nie rozgryzłem. Zauważyłem tylko, że ożywa na krótko gdy włączam kierunkowskaz, ale tylko na ułamek sekundy. Nie mam pojęcia co sygnalizuje Wink. Jeszcze nie miałem okazji podpiąć przyczepy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 22:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawku

Dyskutant



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Kia Carens II 2.0 CRDI 2005
Piwa: 8/0
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 09:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


TSC - wyłączenie kontroli trakcji. U jednego będzie to TCS u innego co innego a jeszcze u innego nie będzie tam nic ( tak jak u mnie Smile. Poprostu jest to opcja.
Powrót do góry
Yarro

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Carens II CRDi
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 09:45
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


pawku napisał:
TSC - wyłączenie kontroli trakcji. U jednego będzie to TCS u innego co innego a jeszcze u innego nie będzie tam nic ( tak jak u mnie Smile. Poprostu jest to opcja.


U mnie też niestety nie ma, ale mi chodziło o to coś poniżej TCS (na wysokości schowka).
Powrót do góry
BOSS_torun

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan 3,8 `96
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Wrz 2010, 22:04
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


Cytat:
U mnie też niestety nie ma, ale mi chodziło o to coś poniżej TCS (na wysokości schowka).


Ta kontrolka to tak jak napisał roberto 12 kontrolka przyczepy. Jak podepniesz przyczepę to kontrolka będzie migała łącznie z kierunkowskazem.
Powrót do góry
motowlkp

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Kia Carens 2
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 11:29
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


Panowie chciałbym się odnieść jeszcze do tych włączników z 2 zdjęcia,jest tu większość wyjaśniona,ale mam jeszcze 2 pytania.
Do czego służy włącznik 2 od lewej ten górny / jest podzielony na 2 części,dolny jest od tylnej wycieraczki / a górny ? Jak go włączyłem to przednie wycieraczki się włączyły chyba ? Ale jaki to ma cel ,przednie wycieraczki są włączane i ustawiane w gałce przy kierownicy ?

I jeszcze 2 pytanie dotyczące ostatniego przycisku,czyli tam gdzie jest TCS .
W/g Google to TCS- " Układ TCS aktywnie zapobiega poślizgowi kół napędzanych pojazdu, korzystając z informacji o obrotach kół przekazywanych przez czujniki układu ABS.



Gdy wystąpi utrata przyczepności jednego z kół napędzanych, układ redukuje różnice momentów obu kół hamując koło, które straciło przyczepność oraz dodatkowo zmniejsza moc silnika przez ograniczenie dawki paliwa.

Opisywany układ podczas jazdy na śniegu i lodzie pomaga w utrzymaniu obranego kierunku jazdy podczas przyspieszania. Na miękkich nawierzchniach zapobiega ślizganiu się kół podczas jazdy po piasku lub błocie. Na wzniesieniach pozwala ruszać bez problemów nawet przy znacznym nachyleniu drogi. Na poziomych nawierzchniach nie pozwala na ruszanie z piskiem opon. "

Niby u mnie jest ta opcja,tylko ma to być włączone czy nie,tzn. przy zapalonym silniku ma świecić na desce czy nie .Jak wcisnę przycisk to się podświetla i na desce świeci się napis TCS .Dodam że wczoraj na mokrej trawie / przycisk nie włączony -kontrolka się nie paliła na desce / jak dałem więcej gazu na jedynce koła normalnie mieliły i rwały piach jak nic ,więc to coś nie działa prawdopodobnie,no chyba że ma się świecić ta kontrolka to wtedy działa dopiero,lub jest to całkiem od czegoś innego ? Ma ktoś pomysł,bardziej doświadczony z tymi autami,ja je dopiero poznaje .
Powrót do góry
Raand

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk
Posiadane auto: Kia Carens
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 13 Wrz 2012, 15:39
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


Ten górny włącznik to spryskiwacz tylnej szyby.

Co do TCS to sam nie mam pewności, ktoś tu na forum wspominał kiedyś, że jeśli świeci się na desce, oznacza to, że system jest wyłączony.
Testowałem kilka razy i rzeczywiście, na mokrej powierzchni czy na trawie przez chwilę koła ślizgają sie, natomiast zimą "nie boksowały". Sprawiało to podobne wrażenie jak w przypadku ABS, gdy koła nie blokują się przy ostrym hamowaniu, podobny dźwięk i takie jakby trzaskanie, ale autko ruszało płynnie, bez uślizgów.
Powrót do góry
mazur73

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: kia carens II 2,0 crdi 2004, Cadillac Seville 306 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 09:47
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


zacznijmy od początku , a więc :
przycisk z literą A w kółku to automatyczne włączenie obiegu zamkniętego czyli gdy masz to aktywne (świeci się kontrolka na panelu klimy ) i gdy przed Tobą ktoś puści ostrego dyma to automatycznie zamknie się dopływ powietrza z zewnątrz pojazdu , u mnie jest to na tyle czułe że gdy mam bardziej smrodliwy płyn do spryskiwaczy to po zmyciu szyby reaguje .

przycisk zaznaczony na drugiej fotografii to włącznik podgrzewania przedniej szyby , szyba jest podgrzewana tylko w okolicach spoczynkowego miejsca wycieraczek

przycisk TCS dezaktywuje ten system co sygnalizowane jest zapaleniem się kontrolki na desce , czasami jest tak że system ten normalnie aktywny może przeszkadzać np. gdy się zakopiesz i chciałbyś się wygrzebać lub gdy próbujesz kogoś wyciągnąć , wtedy samochód reaguje na uślizg koła utratą mocy i przyhamowaniem co nie jest w takich sytuacjach wskazane.System uaktywnia się ponownie po wyłączeniu i włączeniu zapłonu lub ponownym wciśnięciu przycisku.

kolejne dwa przyciski z symbolami wycieraczki (drugie od lewej) to :
górny - spryskiwacz tylnej szyby , reakcja na jego wciśniecie to uruchomienie spryskiwacza plus chwilowe włączenie wycieraczki
dolny - włącznik tylnej wycieraczki w tryb ciągły ( brak niestety czasowego)


takie są fabryczne funkcje tych przycisków , jeśli coś działa nie tak to znaczy ,że albo coś jest uszkodzone lub celowo przerobione przez jakiegoś domorosłego fachowca ( możliwie że nieświadomie np. podczas montażu jakiegoś dodatku lub naprawy innej części instalacji)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
motowlkp

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Kia Carens 2
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 17:29
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


Czyli rozumiem że TCS jeśli pali się na desce to jest wyłączony . To chyba u mnie to coś nie działa,na desce się nie świecił a jak przy gazowałem na mokrej trawie koła buksowały cały czas ,a z tego wychodzi że nie powinny .Może jakiś czujnik padł.
Powrót do góry
mazur73

Dyskutant



Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: kia carens II 2,0 crdi 2004, Cadillac Seville 306 KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 14 Wrz 2012, 19:29
Temat postu:

Re: ( Kia Carens ) Do czego te przyciski?


tak jak piszesz - jeśli się nie świeci na desce to powinno działać , co do czujników to są to te same co do ABS-u więc jeśli on działa to nie tu szukałbym usterki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Carens »

Opinie o samochodach Kia Carens - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carens ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

45 800

2015r.

180 000 km

małopolskie

KiaSportage

89 900

2020r.

29 000 km

śląskie

KiaCee'd

44 777

2014r.

93 000 km

pomorskie

KiaSportage

58 900

2015r.

152 000 km

mazowieckie

KiaCarens

36 300

2013r.

210 327 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System