Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Łożysko na wahaczu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3ndriu199

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB Sprinter, Kia Carnival
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 08 Lis 2010, 19:11
Temat postu:

Łożysko na wahaczu


Witam. Miałem drobną kolizję w wyniku czego uderzyłem przednim kołem tak ze pękł mi drążek kierowniczy. Po przejechaniu jakiś 50km zaczęło mi trochę bujać kierownicą. Zdjąłem koło i okazało się że jest luz na łożysku wahacza z tego co wiem jest ono w postaci kulki. Nie interesuje mnie przyczyna tylko czy wiecie może czy da się je wymienić samo w sobie i jakie koszta. Łożysko zaznaczyłem na rysunku Pozdrawiam

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
shadock

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Carnival 2002 crdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 13 Lis 2010, 20:13
Temat postu:

Re: Łożysko na wahaczu


3ndriu199 napisał:
Zdjąłem koło i okazało się że jest luz na łożysku wahacza z tego co wiem jest ono w postaci kulki. Nie interesuje mnie przyczyna tylko czy wiecie może czy da się je wymienić samo w sobie i jakie koszta. Łożysko zaznaczyłem na rysunku Pozdrawiam

To nie jest dokładnie łożysko. To jest przegub kulowy wahacza, lub czasem nazywany sworzniem wahacza.
W innych samochodach jest to część wymienna, zaprasowywana w wahacz (można rozwiercić nity i sworzeń wyjąć). Tu niestety występuje jako całość. Nie słyszałem o tym, żeby ktoś regenerował sam sworzeń.

Ten sworzeń wahacza jest o tyle niebezpieczny, że czasem zdarzają się przypadki wyskoczenia tej kuli z gniazda. Co się wtedy dzieje - wiadomo makabra. Nie czekaj więc i wymień prędko wahacz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaOptima

54 900

2018r.

92 278 km

kujawsko-pomorskie

KiaCarens

36 300

2013r.

210 327 km

podkarpackie

KiaCee'd

59 260

2020r.

34 820 km

mazowieckie

KiaSportage

68 800

2016r.

144 000 km

małopolskie

KiaPro_cee'd

89 850

2020r.

23 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System