Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Carnival & Sedona ) Łożysko na wahaczu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3ndriu199

Debiutant



Dołączył: 17 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: MB Sprinter, Kia Carnival
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 08 Lis 2010, 19:11
Temat postu:

Łożysko na wahaczu


Witam. Miałem drobną kolizję w wyniku czego uderzyłem przednim kołem tak ze pękł mi drążek kierowniczy. Po przejechaniu jakiś 50km zaczęło mi trochę bujać kierownicą. Zdjąłem koło i okazało się że jest luz na łożysku wahacza z tego co wiem jest ono w postaci kulki. Nie interesuje mnie przyczyna tylko czy wiecie może czy da się je wymienić samo w sobie i jakie koszta. Łożysko zaznaczyłem na rysunku Pozdrawiam

Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
shadock

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): górny śląsk
Posiadane auto: Carnival 2002 crdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 13 Lis 2010, 20:13
Temat postu:

Re: Łożysko na wahaczu


3ndriu199 napisał:
Zdjąłem koło i okazało się że jest luz na łożysku wahacza z tego co wiem jest ono w postaci kulki. Nie interesuje mnie przyczyna tylko czy wiecie może czy da się je wymienić samo w sobie i jakie koszta. Łożysko zaznaczyłem na rysunku Pozdrawiam

To nie jest dokładnie łożysko. To jest przegub kulowy wahacza, lub czasem nazywany sworzniem wahacza.
W innych samochodach jest to część wymienna, zaprasowywana w wahacz (można rozwiercić nity i sworzeń wyjąć). Tu niestety występuje jako całość. Nie słyszałem o tym, żeby ktoś regenerował sam sworzeń.

Ten sworzeń wahacza jest o tyle niebezpieczny, że czasem zdarzają się przypadki wyskoczenia tej kuli z gniazda. Co się wtedy dzieje - wiadomo makabra. Nie czekaj więc i wymień prędko wahacz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Carnival & Sedona ) Porady, problemy techniczne


KiaSportage

58 900

2013r.

146 185 km

śląskie

KiaCee'd

44 700

2017r.

230 000 km

mazowieckie

KiaSportage

26 500

2011r.

197 000 km

śląskie

KiaSportage

52 900

2013r.

193 212 km

mazowieckie

KiaVenga

22 990

2013r.

168 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System