Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Regulator temperatury nawiewu mieszanego powietrza zim/ciepl



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Paź 2015, 22:05
Temat postu:

Regulator temperatury nawiewu mieszanego powietrza zim/ciepl


Witam bardzo serdecznie.Jestem posiadaczem kia ceed 1.6crdi 90km z roku 2007.Mam problem od paru dni z temperaturą nawiewu powietrza ciepło/zimno.Chodzi oto że cały czas dmucha mi letnie powietrze niezaleznie od ustawienia temperatury.Mam climatronic i nawet na climatronicu też jest to samo i nawet jak włącze klimatyzacje to też to samo.Podejrzewam że ten silniczek od regulacji temperatury sie przyciął i klapki zostały w położeniu troche zimna i ciepła.Mam prośbę czy ktoś mi pomoże jak się dostać do tego silniczka zmiany temperatury krok po kroku co rozebrać lub jakieś foto?gdzie się on znajduje w którym miejscu bo ida zimniejsze dni i będzie cięzko dogrzac auto w środku.Bardzo prosze o poradę,poniewaz jestem zielony w tych sprawach?pozdrawiam
Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 10:37
Temat postu:

Re: Regulator temperatury nawiewu mieszanego powietrza zim/ciepl


andros83 napisał:
Witam bardzo serdecznie.Jestem posiadaczem kia ceed 1.6crdi 90km z roku 2007.Mam problem od paru dni z temperaturą nawiewu powietrza ciepło/zimno.Chodzi oto że cały czas dmucha mi letnie powietrze niezaleznie od ustawienia temperatury.Mam climatronic i nawet na climatronicu też jest to samo i nawet jak włącze klimatyzacje to też to samo.Podejrzewam że ten silniczek od regulacji temperatury sie przyciął i klapki zostały w położeniu troche zimna i ciepła.Mam prośbę czy ktoś mi pomoże jak się dostać do tego silniczka zmiany temperatury krok po kroku co rozebrać lub jakieś foto?gdzie się on znajduje w którym miejscu bo ida zimniejsze dni i będzie cięzko dogrzac auto w środku.Bardzo prosze o poradę,poniewaz jestem zielony w tych sprawach?pozdrawiam
pomoze ktos?
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 14:42
Temat postu:

Regulator temperatury


Witaj nie dawno miałam ten sam problem ze swoja vengą ,trochę poszperałam może to pomoże http://www.kia-bg.com/docs/ceed/ED_AIRCON.pdf problemem był siłownik nawiewu ciepłego powietrza.Serwis kia za diagnoże chciał 500zł mechanik za diagnozę i naprawę nie licząc części wziął 50 zł.Może jeszcze to pomoże https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CCoQFjAEahUKEwjD4uuIl-XIAhXLBSwKHTm6Bzo&url=http%3A%2F%2Fforum.mojaceed.pl%2Fviewtopic.php%3Ff%3D36%26t%3D7103&usg=AFQjCNHaTG0aglxsjsA_2-0AN2mz5iHD7A .Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 16:13
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
Witaj nie dawno miałam ten sam problem ze swoja vengą ,trochę poszperałam może to pomoże http://www.kia-bg.com/docs/ceed/ED_AIRCON.pdf problemem był siłownik nawiewu ciepłego powietrza.Serwis kia za diagnoże chciał 500zł mechanik za diagnozę i naprawę nie licząc części wziął 50 zł.Może jeszcze to pomoże https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CCoQFjAEahUKEwjD4uuIl-XIAhXLBSwKHTm6Bzo&url=http%3A%2F%2Fforum.mojaceed.pl%2Fviewtopic.php%3Ff%3D36%26t%3D7103&usg=AFQjCNHaTG0aglxsjsA_2-0AN2mz5iHD7A .Pozdrawiam Very Happy
dziekuje za podpowiedz.moze ktos jeszcze podpowie jak sie samemu do tego zabrac.moze ktos robil w swoim ceedzie cos takiego
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 18:56
Temat postu:

Regulator temperatury


W drugim linku jest opis jak to robili dostano się przez schowek przeczytaj dokładnie
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 18:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 19:57
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
W drugim linku jest opis jak to robili dostano się przez schowek przeczytaj dokładnie
dzieki.bede probowal przez schowek.tylko mnie zastanawia bo tam w linku gosciowi chodzilo o nadmuch na nogi i to prawda ze od strony schowka ale mi chodzi o sam regulator temperatury czy jest po tej samej stronie zeby niepotrzebnie rozbierac tam gdzie go niema
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 05:24
Temat postu:

Regulator temperatury


U mnie nikt się nie chciał podjąć tego mówiąc że to masę pracy,tylko jeden chłopak się zdecydował podpiął kompa od razu wyszło uszkodzenie aktuatora temperatury zdjął kilka paneli pod kierownicą i z boku na wysokości łydki są serwa zajęło mu to 15 min może nawet nie więc i u ciebie musi być jakiś myk by do tego się dostać.Daj znać jak poszło powodzenia przy naprawie bo zima idzie Very Happy .
Powrót do góry
gadu-gadu
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 07:43
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
U mnie nikt się nie chciał podjąć tego mówiąc że to masę pracy,tylko jeden chłopak się zdecydował podpiął kompa od razu wyszło uszkodzenie aktuatora temperatury zdjął kilka paneli pod kierownicą i z boku na wysokości łydki są serwa zajęło mu to 15 min może nawet nie więc i u ciebie musi być jakiś myk by do tego się dostać.Daj znać jak poszło powodzenia przy naprawie bo zima idzie Very Happy .
dzieki.bede probowal w sobote tylko musze sie uzbroic w cierpliwosc.pozdrawiam
Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 18:05
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


andros83 napisał:
małgosia74 napisał:
U mnie nikt się nie chciał podjąć tego mówiąc że to masę pracy,tylko jeden chłopak się zdecydował podpiął kompa od razu wyszło uszkodzenie aktuatora temperatury zdjął kilka paneli pod kierownicą i z boku na wysokości łydki są serwa zajęło mu to 15 min może nawet nie więc i u ciebie musi być jakiś myk by do tego się dostać.Daj znać jak poszło powodzenia przy naprawie bo zima idzie Very Happy .
dzieki.bede probowal w sobote tylko musze sie uzbroic w cierpliwosc.pozdrawiam
moze ktos jeszcze moze mi pomoc.prosze o porade jak mial ktos identyczna przygode z brakiem ustawienia temperatury.pozdrawiam
Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 18:10
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


andros83 napisał:
andros83 napisał:
małgosia74 napisał:
U mnie nikt się nie chciał podjąć tego mówiąc że to masę pracy,tylko jeden chłopak się zdecydował podpiął kompa od razu wyszło uszkodzenie aktuatora temperatury zdjął kilka paneli pod kierownicą i z boku na wysokości łydki są serwa zajęło mu to 15 min może nawet nie więc i u ciebie musi być jakiś myk by do tego się dostać.Daj znać jak poszło powodzenia przy naprawie bo zima idzie Very Happy .
dzieki.bede probowal w sobote tylko musze sie uzbroic w cierpliwosc.pozdrawiam
moze ktos jeszcze moze mi pomoc.prosze o porade jak mial ktos identyczna przygode z brakiem ustawienia temperatury.pozdrawiam
[youtube:dfecea8581]dodam jeszcze ze jak zrobilem test klimatyzacji to wyszedl blad 20 i niewiem czy to przez to ze mam zepsuty ten silniczek od temperatury czy to cos innego.prosze o podpowiedz.pozdrawiam[/youtube:dfecea8581]
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 20:01
Temat postu:

Regulator temperatury


Oj co do kodu błędów to nie wiem może ktoś inny z forumowiczów pomoże ewentualnie gdzieś poszukaj w necie,ale jak wymontujesz serwo nie odpinaj go od kabli i zobacz czy działa po prostu regulując temperaturę.
Powrót do góry
gadu-gadu
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 21:40
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
Oj co do kodu błędów to nie wiem może ktoś inny z forumowiczów pomoże ewentualnie gdzieś poszukaj w necie,ale jak wymontujesz serwo nie odpinaj go od kabli i zobacz czy działa po prostu regulując temperaturę.
dziekuje za odpowiedz.jak cos zrobie to dam znac
Powrót do góry
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lis 2015, 21:58
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


andros83 napisał:
małgosia74 napisał:
Oj co do kodu błędów to nie wiem może ktoś inny z forumowiczów pomoże ewentualnie gdzieś poszukaj w necie,ale jak wymontujesz serwo nie odpinaj go od kabli i zobacz czy działa po prostu regulując temperaturę.
dziekuje za odpowiedz.jak cos zrobie to dam znac
witam.dziekuje wszystkim forumowicza za pomoc.udalo sie.dostalem sie przez schowek pasarzera i po lewej stronie byl regulator temperatury.zamowilem za 180zl i 0.5godz roboty.pozdrawiam
Powrót do góry
małgosia74

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 177
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSKIE
Posiadane auto: kia venga 1,6disel 128KM. xl
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2015, 11:39
Temat postu:

Regulator temperatury


Witaj dobrze ze udało się bezproblemowo naprawić szkoda tylko ze do mnie regulator był prawie dwu krotnie droższy ale nie znalazłam zamiennika .Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
andros83

Debiutant



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: kia ceed 1.6crdi 90km 2008r.chathback
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2015, 21:40
Temat postu:

Re: Regulator temperatury


małgosia74 napisał:
Witaj dobrze ze udało się bezproblemowo naprawić szkoda tylko ze do mnie regulator był prawie dwu krotnie droższy ale nie znalazłam zamiennika .Pozdrawiam
wiesz co znalazlem fajny sklep z czesciami do kia pod adresem www.sklep-kia.pl i z tad zamowilem przez internet.polecam.pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaCee'd

77 960

2020r.

53 230 km

mazowieckie

KiaCarens

39 000

2015r.

167 500 km

wielkopolskie

KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSorento

19 900

2005r.

277 685 km

pomorskie

KiaCee'd

29 900

2012r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System