Kia

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Kia Ceed ) Czujniki parkowania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilcz

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Kia Ceed 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Sie 2016, 19:15
Temat postu:

Czujniki parkowania


Szanowni Panowie/ Szanowne Panie,

Przede wszystkim witam forumowiczów, to mój pierwszy post - proszę więc też o wyrozumiałość w wypadku gdybym bezwiednie złamał regulamin/etykietę

Mam następujące pytanie:

Czy istnieje coś takiego jak "oryginalne" czujniki parkowania polecane przez Kia do auta Kia Ceed z 2009 roku? Tak zapewniano mnie w ASO gdzie wczoraj zainstalowałem czujniki o kodzie handlowym PARK.PTS400EXFRD i PARK.PTS400EXDIL - zakładam że to te http://www.steel-mate.co.uk/acatalog/PTS400EX-Matt-Black-Sensors-With-Vehicle-Integration-Interface-340.html#SID=7 ( nie wiem czy słusznie )

Na stronie tego produktu widzę jednak, że nie są one kompatybilne z moim autem - Kia nie widnieje wśród kompatybilnych samochodów


Czy jest możliwość, że zostałem wprowadzony w błąd? Zaniepokoiłem się bo czujniki nie działają zbyt intuicyjnie - wydaje mi się, że powinny one stanowić uławtwienie i alarmować mnie o przeszkodach w sposób intuicyjny - tak nie jest - kompletnie nie mogę rozszyfrować w jaki sposób działają - takie jest też zdanie niezależnego kierowcy, który z czujników parkowania z powodzeniem korzysta od lat.


Dziękuję z góry za Wasze opinie i pozdrawiam,

Kamil
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Pią 26 Sie 2016, 23:24
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Czujniki parkowania


Wytłumacz okreslenie "nie działają zbyt intuicyjne".sposób "intuicyjny".
Powrót do góry
kamilcz

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Kia Ceed 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2016, 15:29
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Czujniki parkowania


@GT77: wyobrażam sobie, że sygnał dzwiękowy z czujników powinien mnie informować o tym, że zbliżam się do przeszkody - ale kiedy znajduję się 40cm od latarni (parkując przodem) nie słyszę sygnału dźwiękowego - następnie kiedy wjeżdzam na inny parking sygnalizują odległość duża większą - zdarza się też, że na pustym skrzyżowaniu sygnalizują przeszkodę (tego kompletnie nie rozumiem i to ignoruję)

więc "nieintuicyjnie" == sygnał dzwiękowy nie "uczy" mnie, że zbliżam się do przeszkody ( a tak chyba powinno być ) natomiast uczy mnie aby ten sygnał ignorować (występując w sytuacji bez zagrożenia - np wyżej wymienione skrzyżowanie)
Powrót do góry
kamilcz

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Kia Ceed 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Sie 2016, 17:05
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Czujniki parkowania


Odpowiem sam sobie, na wypadek gdyby ktoś kiedyś przechodził przez problemy podobne do moich.

Otóż czujniki parkowania z przodu "już tak mają" - dlatego też w serwisie montują nam włącznik/wyłącznik czujników. Podczas jazdy zaleca się ich wyłączenie bo właśnie mogą sygnalizować przeszkodę tam gdzie jej nie ma.

I tak, czujniki steel-mate są dedykowane (tzn KIA ma podpisaną umowę z ich dystrybutorem) i montuje się w CEED'ach właśnie te czujniki
Powrót do góry
Lam4

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stalowa Wola
Posiadane auto: KIA CEED II XL 1.6 GDI 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Wrz 2016, 21:58
Temat postu:

Re: ( Kia Ceed ) Czujniki parkowania


Cześć. Nie wiem jak w kia ale pracowałem w serwisie fiat/hyundai i wszystkie czujniki montowane u dealera u którego kupujesz samochód nie są oryginalne. Oryginalne to takie z którymi samochód opuścił fabrykę i sa zintegrowane z CAN co daje możliwość ich diagnozy poprzez tester diagnostyczny (komputer). Zajmowałem się montażem takich rzeczy i niektóre czujniki mogły "nie widzieć" np. Lamp czy słupków ze względu na ich kształt jak również krzaków. Co do przednich czujników sa one aktywowane poprzez sygnał z czujnika stopu i działają ok 10-20s (różnie zależnie od marki) tak więc dojezdzajac do skrzyżowania mogą np złapać znak lub coś w pobliżu i dac sygnał. Spotkałem się również z przypadkiem gdzie tylne czujniki podczas cofania na pustym parkingu widziały przeszkodę.
Ja mam ceed 2 z czujnikami tył i kamerą z fabryki (wizualizacja na zegarach i sygnał dźwiękowy) i zauwazylem ze np nie zawsze sygnalizują zarośla lub słupek. Podsumowując czujniki parkowania jak każdy inny system temu podobny mają wspomagać kierowcę w manewrowaniu i należy podchodzić do ich działania z założeniem błędu A nie bezgranicznie im ufać i na nich polegać. Ma to pomagać A nie zastępować ostrożność i ocenę wzrokowa co się dzieje dookoła
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 03 Wrz 2016, 21:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum KIA Forum Strona Główna -> ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Kia Ceed »

Opinie o samochodach Kia Ceed - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Kia Ceed ) Porady, problemy techniczne

18) Felgi »

KiaSportage

84 800

2021r.

75 000 km

małopolskie

KiaSportage

51 000

2014r.

184 000 km

lubelskie

KiaXCeed

99 900

2021r.

4 000 km

wielkopolskie

KiaSportage

54 800

2015r.

149 000 km

małopolskie

KiaSportage

58 900

2013r.

146 185 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System